Skocz do zawartości

Zablokowane Własny język i kompilator na batcha


Wielki Batch

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mogę zrobić kompilator do batów w moim języku BatScript :P . Wyjaśnie wam. Chciałbym zrobic kompilator mojego języka aby robił batcha. Coś w tym stylu

 

Na przykład w moim języku polecenie echo to :thumbsup: :

write.text ("Tekst echa")

a w linijce kodu gdzie jest echo to powinno być tak po ms-dosie:

echo Tekst echa

 

Kto jest taki mądry niech mi powie jak ztrobić kompilator (ale najlepiej co by znał delphi od stóp po głów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE ON CHCE MIEĆ SWÓJ!!!!!!!!!!!!!!1111111 -.-' nooby.

 

no więc: taki konwerter to masa roboty, musisz zapoznać się z komendami bat'a, potem nauczyć się programować przynajmniej w podstawowym stopniu, napisać konwerter i V O I L A. o właśnie tak. :D

 

© LITTLEFISH Jeśli wykorzystasz tę radę musisz umieścić mnie w credits i dać mi 30% z ewentualnego zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego, ze voila. jestem dyslektykiem, nie musze umieć pisać. :ddd

 

*ok, right, poprawiam. było VUALA, co wynika z mojej niewiedzy i ignorancji.

 

besides po co Ci takie kombinacje? to już lepiej zacznij przerabiać programowanie od podstaw, wtedy po jakimś czasie ta cała powłoka windows będzie ci na ch.. potrzebna, żeby swój język stworzyć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Littlefish, po tobie akurat bym się nie spodziewał zasłaniania dysleksją. :] A wiesz co resztę to obchodzi? Poza tym dysleksja tutaj nie ma nic do tego, ponieważ raczej wychodzi nieznajomość pisania słowa obcego. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już OT: Ranmus, bój się Boga, powiedzmy, że to był mało udany sarkazm (następnym razem, jak będę coś takiego robić, zacznę machać uszami - to taki znak, żeby nie traktować serio :l). Żeby uściślić: ok, jestem dyspisarzemsłówobcych ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A od assemblera trudniejszy jest zapis dwójkowy :P

No i pozostaje jeszcze kilka ezoterycznych języków programowania powstałych w wyniku kaca po piątkowej imprezie, jak BrainFuck, whitespace czy HQ9+ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
czlowieku kompilatory to sie pisze w assemblerze, wszystkie kompliatory np. delphi przerzucaja kod na assembler

te wszystkie c++, delphi itp. to tylko ulatwienie bo assembler jest trudniejszy od nich...

Guzik prawda, kompilatorów się już praktycznie nie pisze w assemblerze, bo i po co? Wystarczy, że kod wynikowy będzie w asmie i tyle. Do tego są jeszcze generatory kompilatorów, składni, lexery i inne dupery... Jednak prawda jest taka, że jak nie jesteś PRO w programowaniu, to po prostu zapomnij....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Temat dość stary, właśnie smyrasz się o paragraf - temat zamykam i daję tylko ostrzeżenie słowne: przeczytaj regulamin :)

Jeśli masz pytanie odnośnie tego, bezpieczniej będzie jak napiszesz nowy temat opisując dokładniej o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...