Skocz do zawartości

Wasze opanowane języki


warcrawt

Wasze opanowane języki  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wasze opanowane języki

    • c++/c#
      6
    • Java
      1
    • Turbo pacsal
      1
    • Delphi
      1
    • Basic
      0
    • GML
      18


Rekomendowane odpowiedzi

php i js i html to nie są języki programistyczne :] To są języki pisania stron :)

O_O!

 

PHP to interpretowany przez serwer, skryptowy język programowania. JS jest interpretowany przez przeglądarkę i też jest językiem programowania. HTML to język znacznikowy, służący do opisywania wyglądu strony i, tak, droga kaso, tutaj trafiłeś, to nie jest język programistyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-GML

-Turbo Pascal

-Turbo Pascal W Delphi

-C++ (obiektowy)

-Basic

-----------------------------

Strony Internetowe:

-----------------------------

-PHP (wylaczajac MySQL)

-HTML

-JS (troszku umiem :) )

-jHTML

-----------------------------

No i mysle, ze to by bylo na tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

opanowane... nigdy nie mozna powiedzieć, że coś jest opanowane, nawet jak znasz wszystkie możliwe funkcje na pamięć - ale trzeba jeszcze umieć je użyć a i to zawsze każdemu przychodzi inaczej. No, ale te które znam i mam jako tako opanowane, w kolejności wiedzy i umiejętności na temat danego:

 

- polski

- angielski

- PHP

- GML

- Assembler 8051

- JS + AJAX

- ObjectPascal

- niemiecki

- japoński ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Gnysek po co Ci sie bylo uczyc Assembler'a ? :boxed: Przeciez Assembler wymarl razem z nadejsciem C++ :sp_ike:

 

Zdziwisz się, ale assembler 8051 jest ciągle używany w mikrokontrolerach z rodziny 51, które obsługują między innymi maszyny w zakładach, fabrykach etc. i nadal używa się go do programowania, tam gdzie nie ma PC. Koszt najprostszego układu z tym mikroprocesorem, uzywany do nauki w szkołach to 2000 złotych, więc nie gadaj głupot, ze nikt nie używa assemblera. Poza tym, uczę się go, bo tego wymaga program nauczania na pracowni mikroprocesorowej. Zresztą to pewnie nie jedyny taki procesor.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/8051 - na potwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwisz się, ale assembler 8051 jest ciągle używany w mikrokontrolerach z rodziny 51, które obsługują między innymi maszyny w zakładach, fabrykach etc. i nadal używa się go do programowania, tam gdzie nie ma PC. Koszt najprostszego układu z tym mikroprocesorem, uzywany do nauki w szkołach to 2000 złotych, więc nie gadaj głupot, ze nikt nie używa assemblera. Poza tym, uczę się go, bo tego wymaga program nauczania na pracowni mikroporocesorowej. Zresztą to pewnie nie jedyny taki procesor.

Aaa... No tak mikroprocesory ;) O nich zapomnialem! Tu sie z Toba zgodze :thumbsup: Ale tez nie powiesz mi, ze w Robotyce uzywany jest Assembler. No moze w niektorych przypadkach. W wiekszosci przypadkow to nie jest ani Assembler ani C++ tylko jakis inny jezyk (zapomnialem nazwy :P ). Mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Aaa... No tak mikroprocesory ;) O nich zapomnialem! Tu sie z Toba zgodze :thumbsup: Ale tez nie powiesz mi, ze w Robotyce uzywany jest Assembler. No moze w niektorych przypadkach. W wiekszosci przypadkow to nie jest ani Assembler ani C++ tylko jakis inny jezyk (zapomnialem nazwy :P ). Mam racje?

 

Hmm, ostatecznie wszystko i tak sprowadza się do zer i jedynek, a pisanie w assemblerze pozwala na największą optymalność kodu - przy tak małych pamięciach liczy się każdy bit. To samo w automatyce - u mnie w szkole są sterowniki Siemensa i w sumie mają jakiś tam własny edytor i ekranik na którym się układa części, ale ostatecznie to też są zera i jedynki :P Po prostu pisanie w C etc. tam gdzie to możliwe przyspiesza znacznie pracę, i jeśli 1 bajt w lewo czy prawo to dla nas nie problem - można się bawić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pascal i c# juz dawno wylecialy z mojej dziurawe głowy. sam nie wiem czy bylbym jeszcze w stanie zaprogramowac cokolwiek bardziej skomplikowanego niz kalkulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...OPANOWALIŚCIE...

głównie PHP do tego, (My)SQL, HTML/XHTLM, CSS ( chyba 1-2, może i troszki 3 ), Javascript ( głównie DHTML ), a i GML, Pascal/Delphi, C++/C.

 

Do tego trochę C#, Basic choć nie wiem w sumie - nigdy nic nie pisałem, ale teorię mam obkutą, Java...

 

No i nie pamiętam więcej. Pewnie każdy inny przypinający składnią PHP.

 

Oczywiście polski, angielski. Kiedyś trochę łaciny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...