Skocz do zawartości
Bartek (Kamrat)

Delphi - ComboBox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie tworzenia swojej pierwszej gry w Delphi - Life Manager. Jest to tekstowy symulator życia. Jednak trafiłem na problem. Nie wiem jak zrobić żeby nie można było edytować opcji w ComboBox <_< Liste wysuwa, ale można zmieniać nazwy które tam są :( Niewiem co robić. Z góry dzięki za pomoc.

EDIT:

Jeszcze jedno. Mam TabbedNotebook i kilka zakładek. Na pierwszej mam pare rzeczy. Tylko, że one wyświetlają się na każdej zakładce, a ja chce żeby były tylko na tej jednej <_< Trzeba coś w kodzie, czy można w OI można coś zaznaczyć? Z góry dzieki...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do pierwszego, to gdzieś w ustawieniach objectu jest opcja block, czy coś takiego, ale narazie dokładnie nie powiem ci, bo nie mam delphi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nie editanable czy jakoś tak ? Tak jak w memo (text area :P) :]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, z ComboBoxem się uporałem. Trza było wybrać rodzaj listy...

Zostało tylko to:

EDIT:

Jeszcze jedno. Mam TabbedNotebook i kilka zakładek. Na pierwszej mam pare rzeczy. Tylko, że one wyświetlają się na każdej zakładce, a ja chce żeby były tylko na tej jednej <_< Trzeba coś w kodzie, czy można w OI można coś zaznaczyć? Z góry dzieki...

Please, help me! :mellow:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Załatwione... Rozwiązanie było banalne... Trzeba było dawać nowe elemnty na polu zakładki :] Temat można zamknąć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witam.

Jestem w trakcie tworzenia swojej pierwszej gry w Delphi - Life Manager. Jest to tekstowy symulator życia. Jednak trafiłem na problem. Nie wiem jak zrobić żeby nie można było edytować opcji w ComboBox dry.gif Liste wysuwa, ale można zmieniać nazwy które tam są sad.gif Niewiem co robić. Z góry dzięki za pomoc.

W ObjectInspector

Style->DropDownList albo DropDownListFixed

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

lol człowieku ten temat ma już dobre 3 lata :blink: a problem przeciez juz jest rozwiazany xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeeeeeeezuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu rulaiz.gif

zamykam. a tobie robix, następnym razem wstawię warna za takie niepotrzebne nekrofilskie uczynki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.