Skocz do zawartości

Strona na hasło


Bixon

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś napisać skrypt strony na hasło, by po wejściu na nią wyświetlała się prośba o hasło (oraz inny skrypt również z loginem), i po wpisaniu hasła, jeżeli będzie dobre by formularz z hasłem znikał, a pojawiała się strona ? Jeżeli jest to możliwe, to zależy mi, by przeskakiwać pomiędzy podstronami (zawsze ktoś mógłby wejść na stronę bez hasła)....

 

Bardzo mi na tym zależy.

Proszę o nieodpowiadanie, jeżeli nic nie wniesiesz do tematu, posty typu napisz se sam, albo poszukaj zachowajcie dla siebie.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj podstrony, po przez zapamiętywanie np. w sesji tego, czy osoba jest zalogowana czy nie. Jeśli nie, przejdź na formularz logowania, jeśli tak to wyświetl ją. Teraz zamień to sobie kod. Bo raczej nikomu roboty odwalać się nie będzie chciało. (No chyba, że..) Zapoznaj się z http://php.net -> cenne źródło informacji o PHP. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iks de.

 

Kod do strony głównej:

 <?
session_start();
$password='twojehaslo';
if(isset($_POST['pass']))
{
if($_POST['pass']==$password)
{
$_SESSION['pass']=$_POST['pass'];
}
}
?>

Kod do podstrony:

if(!$_SESSION['pass']==$password)
die('Podane jest złe hasło lub nie jesteś zalgowany');
//Zawartość podstrony

 

Oczywiście kod jest dziurawy jak mak ale robiłem go na szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snake

 

"Jeśli wpis w pliku .htaccess będzie tak wyglądał, każdemu użytkownikowi pojawi się okienko z pytaniem o hasło. Autoryzacji będą mogli dokonać jednak tylko użytkownicy ania, ewa oraz zbyszek zadeklarowani w panelu administracyjnym serwera. Żaden inny zadeklarowany użytkownik nie będzie mógł dostać się w to miejsce Twojego serwera internetowego."

 

A jak zadeklarować ich w panelu administracyjnym serwera ? No i zależy mi żeby to była tylko jedna podstrona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...