Skocz do zawartości

Debug svchost :/


Pieter

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas debuguje mi svchosta... nie wiem co może być przyczyną ale skutkiem jest to że wywala mi automatycznie kartę dźwiękową i nie słyszę dźwięków z aplikacji które włączę po tym debugu... Czy wiecie co może być przyczyną? i jak to naprawić? oczywiście bez formatowania dysku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chodzi Ci o usługę svchost, czy o cały ten moduł ? Bo widzisz, normalnie to mówiąc "debug svchosta" ma się na myśli cały moduł, ale jeśli chodzi o pojedynczy proces, to wystarczy dać nowe zadanie i svchost.exe :P To jednak działało tylko kiedyś, jak była tylko jedna taka usługa na liście zadań, teraz jest kilka i każda jest przyporządkowana innemu modułowi systemowemu, a jak wiadomo, jeśli się uruchamia svchosta jako zwykły root bez ukierunkowania modułu, to ma się wtedy albo dwie usługi sieciowe, co spowalnia sieć, albo dwie usługi menedżera kontrolki systemowej (takiego drzewa procesów głęboko systemowych), co spowalnia kompa. Nie da się uruchomić w Menedżerze zadań (ani raczej w cmd, choć tutaj nie jestem pewnien) svchosta z paramentrami odpowiedzialnymi za obsługę karty dźwiękowej.

 

Najpierw spróbuj uruchomić svchosta przez zwykłego menedżera zadań (co i tak jest z góry skazane na niepowodzenie, ale nie myślę też, że byłeś na tyle gupi, żeby nie spróbować :P). Jeśli to nie pomoże, to może zaktualizuj sterowniki karty dźwiękowej...? Bo wiesz, debug svchosta to nie jest jak debug jakiejś zwykłej aplikacji, że jego przyczyną jest po prostu błąd w programie, lecz np. brak odpowiednich zasobów systemowych (takich jak właśnie sterowniki), ponieważ svchost jest usługą systemową działającą w tle i raczej przyczyną jej debuga jest błąd w systemie, a nie w samej usłudze.

 

Ja równierz bym wykluczył winę wirusa, ponieważ svchost jest usługą zbyt wielordzeniową i powrzechną, by była celem ataku jednego prostego wirusa zalegniętego w systemie. Więc tak jak mówię: aktualizacja sterowników karty dźwiękowej i pożyjemy, zobaczymy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Zainstaluj Process Explorer, a następnie w menu Options zaznacz Replace Task Manager i zamknij progsa. Gdy wyskoczy debugowanie svchost'a wciśnij CTRL+ALT+DEL i teraz z listy procesów znajdź svchost'a, który jest debugowany, najedź na niego myszką i sprawdź jakie usługi ma w liście services.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem ze mam aż 5-6 svhostów problem z usunięciem 3 złośliwych programów które odpowiadają za reset mojego pcta przy instalacji no i komp nie wydaje dźwięku.

a jeszcze jedo jak probuję usunąć szkodliwe oprogramowanie to wywala mi errora i pisze że ta aplikacja jest używana o.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem troche w necie.. i w większości podobnych przypadków wyszło na to że to aktualizacje automatyczne tak mieszają ... daje linka do stronki z rozwiązaniem może to pomoże ...

LINK:http://swigartconsulting.blogs.com/tech_bl...ws_update_.html

PS.

Znalazłem link do patcha od microsoftu który ponoć likwiduje ten problem:

LINK:http://wer.microsoft.com/responses/Respons...a0-18acbb1fffb1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...