Skocz do zawartości

MUD-jak to zrobic?


drexul

Rekomendowane odpowiedzi

Tu znalazłem listę gotowych enginów trzeba tylko przebrać ;-)

 

Najedź myszką i naciśnij lewy przycisk myszy

 

Zastosowanie takiego silnika rodzi zaś inne, jeszcze gorsze problemy. Po pierwsze, trzeba dobrać jak najmniej awaryjną wersję. Potem trzeba połowę funkcji napisać samemu, bo zazwyczaj nie prezentują się rewelacyjnie jeśli chodzi o funkcjonalność. Następnie trzeba albo zdecydować się zostawić domyśny świat i go w całości przełożyć na polski (jeśli robimy polski MUD), albo tworzyć samemu od podstaw. Oba metody są bardzo czasochłonne. Potem poprawki, zatrudniamy game masterów, załatwiamy serwer i puszczamy ludzi na MUD'a. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Jestem tutaj nowy.

Szczerze mowiac nie sadzilem ze znajde stronie na ktorej jest taki potencjal ludzi ktorzy tak dobrze znaja sie na programowaniu i pisaniu gierek (dla mnie napisanie czegokolwiek sprawilo by nie lada problem - w swoim zyciu napislem 2 programiki: jeden sluzyl do czitowania kasy w grach, a drugi do rejestrowania ludzi ktorzy logowali sie na moj komputer)

 

Teraz do zeczy:

Jestem starym mudowcem - jakies 10 lat temu zaczalem grac w jednego z bardziej popularnych mudow (jak na tamte czasy) i gralem w niego przez jakies 6 lat... I tak mnie ostatnio cos wzielo zeby w muda jeszcze raz zagrac - przeciez to jest swietna gra. Wiec po tym jak udalo mi sie znalesc "mojego" muda okazalo sie ze prawie on nie istnieje: nie jest rozwijany, a ludzie prawie w niego nie graja. Zastanowilem sie wiec czy tego typu gatune gier juz wymarl - i postanowilem poszukac w sieci i okazalo sie ze nie: znalazlem np muda (angielskojezycznego) na ktorym przebywalo aktualnie okolo 300 osob (max to ponad 800 w jedym momecie) czyli jednak sie da.

Wchodzac na to forum pomyslalem sobie, ze napewno jest tu kilka osob ktore chcialy by sie przyczynic do rozwoju muda (chodzi o kodowanie w c++ o ktorym ja zielonego pojecia na dzien dzisiejszy niemam). Ja jestemtzw. krainkowcem - czyli pisalem krainki do tegoz muda i to wiem jak robic, natomiast niemam jak wcielic w zycie moich pomyslow - a mam ich pelna glowe - takich pomyslow alby ludzie chcieli w muda grac.

 

Tak wiec oto moje pytanie - czy bylby ktos chetny pobawic sie kodem muda i doprowadzic muda do lat swojej swietnosci, a przy tym swietnie sie bawic?

Bedzie to napewno ciezka praca, poniewaz wiele trzeba zmienic, niemniej jednak mysle ze dajaca satysfakcje, bo nic tak czlowieka nie cieszy jak fakt ze wielu ludzi gra w Twoja gre - a przeciez o o tutaj chodzi czyz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że profesjonalnych programistów policzysz na palcach urwanej w Iraku ręki drwala. Programistów c++ jest niewielu, z czego połowa to początkujący, a jeden przeniósł się na c#.

To tak dla informacji, bo pełno tu młodzisków którzy myślą, że zjedli wszystkie rozumy, i będą na chama się wpychać do przedsięwzięcia, a potem wyjdzie na to że nie umią nic. ;)

 

Po za tym to, że umie się napisać dobrą grę w Game Makerze nie oznacza że równie dobrze będą poprawiać system przesyłu pakietów i obsługi telneta wzbogacając go np. w kolory. To zupełnie inna klasa, jak Java przy Assemblerze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że profesjonalnych programistów policzysz na palcach urwanej w Iraku ręki drwala. Programistów c++ jest niewielu, z czego połowa to początkujący, a jeden przeniósł się na c#.

To tak dla informacji, bo pełno tu młodzisków którzy myślą, że zjedli wszystkie rozumy, i będą na chama się wpychać do przedsięwzięcia, a potem wyjdzie na to że nie umią nic. ;)

 

Po za tym to, że umie się napisać dobrą grę w Game Makerze nie oznacza że równie dobrze będą poprawiać system przesyłu pakietów i obsługi telneta wzbogacając go np. w kolory. To zupełnie inna klasa, jak Java przy Assemblerze. ;)

 

Sluszna uwaga ale:

 

Kod juz jest (mud istnieje i jest calkiem rozwiniety - jesli nie dogadam sie z wladzami tgoz muda to mam kopie tego kodu - w jezyku polskim)

Wiec tu nawet chodzi po trosze o nauke rozwoju kodu na podstawie przykladow kodu juz zaadaptowanego.

I wiem ze programistow jest malo - dlatego mudy wymieraja - ale widze ze tutaj ktos sie moze znajdzie :)

Pozdrawiam i czekam na chetnych.

Fungi

 

PS oczywiscie trzeba bedzie rowniez popracowac nad strona WWW tego muda, aby znalesc graczy - wszystko zaczyna sie tak naprawde na stronie - trzeba polaczyc w jakis sposob - jesli to mozliwe wogole - god muda ze strona www aby np mozna bylo przegladac graczy grajacych na mudzie za posrednictwem www - pelno jest roboty, trzeba chetnych i mozna dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programistów c++ jest niewielu, z czego połowa to początkujący, a jeden przeniósł się na c#.
No, ściśle rzecz biorąc C# uczyło się kilka osób. ;)

I wiem ze programistow jest malo - dlatego mudy wymieraja - ale widze ze tutaj ktos sie moze znajdzie :)
Wymieranie MUDów jest spowodowane raczej rozwojem rynku gier komputerowych i tym, że zajmują sie nimi (MUDami) tylko prawdziwi zapaleńcy. ;p Fakt, faktem, że jest to sztuka dla sztuki, bo kto z pokolenia nastolatków zapatrzonych w Crysisy i inne ładne zapychadła, będzie grać w tekstówkę, w której liczy się wyobraźnia? Niemniej jednak projektem byłbym zainteresowany, ale tylko w sferze pomysłów itp. bo z C++/C# chyba nie jestem jeszcze wystarczający mastah. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ściśle rzecz biorąc C# uczyło się kilka osób. ;)

Wymieranie MUDów jest spowodowane raczej rozwojem rynku gier komputerowych i tym, że zajmują sie nimi (MUDami) tylko prawdziwi zapaleńcy. ;p Fakt, faktem, że jest to sztuka dla sztuki, bo kto z pokolenia nastolatków zapatrzonych w Crysisy i inne ładne zapychadła, będzie grać w tekstówkę, w której liczy się wyobraźnia? Niemniej jednak projektem byłbym zainteresowany, ale tylko w sferze pomysłów itp. bo z C++/C# chyba nie jestem jeszcze wystarczający mastah. :)

 

Switenie - kazda osoba bedzie potrzebna - zapraszam inne osoby - jak nazbieramy wystarczajaco duzo ludzi to mozemy zalozyc jakis osobny temat i omowic szczegoly.

Czekam na dalsze zgloszenia :)

 

PS Mudy nigdy nie umra.

 

PS PS jakby ktos mial jakis dopstep do konta shellowego zeby postawic testowa wersje muda - tez by bylo to pomocne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy.

 

Ile można powtarzać ;x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy, Envy.

 

Ile można powtarzać ;x?

 

Ales sie uparl :P

 

No nic - zobacze to Envy...

 

PS. No i zobaczylem - kod Envy to jest MERC DIKU po przerobkach, ktory bazuje na SMAUGU...

To wlasnie cos takiego mam tylko ze o wiele bardziej rozwiniete, lacznie z klanami.

Czyli jest to jedna wielka rodzina mudow :)

Ktos ma jakis serwerek unixowy do testow?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chodzi o moją znajomość programowania to nie jest zbyt zadowalająca, szczerze mówiąc jest na baaaardzo niskim poziomie, ale nie wiedzieć czemu coś mnie ciągnie do zrobienia własnego MUDa... więc jakby coś to bardzo chętnie bym pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec oto moje pytanie - czy bylby ktos chetny pobawic sie kodem muda i doprowadzic muda do lat swojej swietnosci, a przy tym swietnie sie bawic?

Bedzie to napewno ciezka praca, poniewaz wiele trzeba zmienic, niemniej jednak mysle ze dajaca satysfakcje, bo nic tak czlowieka nie cieszy jak fakt ze wielu ludzi gra w Twoja gre - a przeciez o o tutaj chodzi czyz nie?

 

zle zrozumialem te zdania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...