Skocz do zawartości

Zablokowane realistyczna kolizja samochodów


m@rcixxx

Rekomendowane odpowiedzi

siemka! mam duży problem ze zrobieniem realistycznych odbić samochodów.

chodzi mi o to że np. dwa samochody zderzają sie bokami (gdy jadą) i wtedy lekko sie

odbijają na boki i jadą dalej. bo mi to wyszło takie coś że gdy dojdzie to takiej

kolizji to jeden staje w moment w miejscu a drugiego odrzuca na pół planszy w tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozmy ze masz obiekty auto1 i auto2

w collision z auto2 w obiekcie auto1 oraz w collision z auto1 w obiekcie auto2 daj :

 

if x > other.x { 
x+=10 } 
if x < other.x { 
x-=10 }

 

a pozatym w tym przykladzie bylo takie cos ze "samochody" ( :D ) poruszaja sie na poczatku na ukos a pozniej po kolizji odrzucaja sie lekko na bok (to co Ci wlasnie podalem) i jada prosto. Jesli jestes ciekawy jak to wyglada w przykladzie to napisz :P ale to jest w sumie proste, ogranicza sie tylko do stworzenia jednej zmiennej, ktora po kolizji zmienia swoja wartosc i przez to samochody jada inaczej ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kod, zaraz sprawdzę jak działa.

 

Działa. Trochę skaczą te samochody ale mniej więcej taki efekt chciałem zrobić. Jeszcze raz dzięki.

Aha, ten kod trzeba dać tylko do samochodu, którym ja jadę bo jak go dam do przeciwnika

to dziwne rzeczy się dzieją :) Jest jeszcze taki haczyk, że czasem jak się zderzę to dwa smochody

stają w miejscu ( albo jeden wjeżdża na drugiego - paranoja) i można moim wtedy skręcać w miejscu.

Jak rozwiązać TEN problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc na uploader gmclanu. a plik gm6 chce zobaczyc, bo :

Działa. Trochę skaczą te samochody ale mniej więcej taki efekt chciałem zrobić. Jeszcze raz dzięki.

Aha, ten kod trzeba dać tylko do samochodu, którym ja jadę bo jak go dam do przeciwnika

to dziwne rzeczy się dzieją Jest jeszcze taki haczyk, że czasem jak się zderzę to dwa smochody

stają w miejscu ( albo jeden wjeżdża na drugiego - paranoja) i można moim wtedy skręcać w miejscu.

Jak rozwiązać TEN problem?

, i wlasnie chce sprobowac go rozwiazac, a bez pliku gm6 czy tam gmk bedzie mi trudno :). a pliczek mozesz mi wyslac na email jak nie chcesz aby byl ogolnodostepny : serval4@tlen.pl , nikomu go wiecej nie dam, a jak nie to na uploader.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
co ? ja tutaj dalem tylko jeden przyklad i odpisales : dzięki działa, nmniej więcej taki efekt chcialem uzyskac. A miesiac pozniej piszesz ze nie o to ci chodzilo.

aha coś mi się we łbie pokminiło, chodziło mi o to, że

nie taki jest przykład a kod, który pokazałeś jest w porządku.

(teraz sobie przypomniałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...