Skocz do zawartości

Piano Kristal


Issen

Rekomendowane odpowiedzi

Nom program, który napisał Snake, z początku mnie rozwalił ;P, ale bez kodu domyśliłem się jak to działa. Ciężko o perkusje dobrą, bo brzmienia jak mnie pamięć nie myli zajmują bodaj 4 płyty DVD :P. Postaram się może jakąś zrobić, całkowicie odmienną tego programu która odgrywała by wcześniej nagraną melodie w tle, tak dla umilenia grania ;P. Akordy, niestety są poza możliwościami klawiatury, nie myślcie o niej jak o pianinie, klawiaturze midi, tylko jak o całkowicie odmiennym instrumencie, bo klawiatura ma się do fortepianu jak harmonijka do skrzypiec :P. A odgrywanie melodii z napisów jest praktycznie niemożliwe, wyobraźcie sobie zapis nutowy, zaprogramowanie wszystkich możliwości zajmie na pewno sporo czasu + całkowicie oddzielny system zapisu nut. To jak zaprogramowanie oddzielnego języka programowania :P, a przecież to ma być prosty szybki program :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki system zapisu melodii zupełnie (przynajmniej mi) wystarcza. Tylko trzeba by było dorobić system zapisu kilku klawiszy naciskanych naraz, ale to nie takie trudne jak mi z początku do chorej głowy przyszło. Po mojemu było by tak:

(Przykład)

xbm,_,zcn,x,c,v,__,bm,z,x,_,c

 

literki napisane koło siebie będą grane naraz, przecinek oddziela nuty a _ to pauza :D

 

Chyba że masz zamiar zrobić z tego programu kombajn :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program świetny, 2/5 :P a serio 5/5 Nie ma co wiele pisać...

 

Pokusa była zbyt wielka... sprawdzcie, Kristal Auto Player... (musiałem ten silnik ulepszyć) xD

http://www.speedyshare.com/343696903.html

 

Dodalem:

-możliwość ustalenia tempa

-nie trzeba za kazdym razem wlaczac od nowa

-ładniejszy interface

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalem:

-możliwość ustalenia tempa

-nie trzeba za kazdym razem wlaczac od nowa

-ładniejszy interface

W tym moim silniczku w ogóle nie było interface'u :) Dobrze że jestem z credits, widać nie jesteś jednym z tych noobów co to nie umieszczają prawdziwych informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...