Skocz do zawartości

Licencja


amator

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzyłem nową grę Game Makerem. Czy mogę ją sprzedawać?

 

Yo ! Selling* gier jest teraz nie modny, lepiej rozdawać gry za darmo. Tak własnie postąpił Admin ze swoim forum : każdy za darmo może sie na nie zarejestrować , za co mu teraz pogratuluje : Admin :*:* "

On wie co modne , zna się na trendach , jest cool. MAm nadzieje ze ty nie zejdziesz na złą droge, droge antytrendów, i staroświeckiego spojrzenia na świat,

 

NarkaSayo !

 

 

* Selling to inaczej sprzedawanie gier, ale wstyd jest pisać po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo ! Selling* gier jest teraz nie modny, lepiej rozdawać gry za darmo. Tak własnie postąpił Admin ze swoim forum : każdy za darmo może sie na nie zarejestrować , za co mu teraz pogratuluje : Admin :*:* "

On wie co modne , zna się na trendach , jest cool. MAm nadzieje ze ty nie zejdziesz na złą droge, droge antytrendów, i staroświeckiego spojrzenia na świat,

 

NarkaSayo !

* Selling to inaczej sprzedawanie gier, ale wstyd jest pisać po polsku

 

Nie no co ty nie powiesz. Zal mi ciebie do końca. Wracaj na forum dla gejów, a ranma ci to wynagrodzi. -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Yo ! Selling* gier jest teraz nie modny, lepiej rozdawać gry za darmo. Tak własnie postąpił Admin ze swoim forum : każdy za darmo może sie na nie zarejestrować , za co mu teraz pogratuluje : Admin :*:* "

On wie co modne , zna się na trendach , jest cool. MAm nadzieje ze ty nie zejdziesz na złą droge, droge antytrendów, i staroświeckiego spojrzenia na świat,

 

NarkaSayo !

* Selling to inaczej sprzedawanie gier, ale wstyd jest pisać po polsku

 

A jak ja nie jestem ani jazzy ani trendy, z tej okazji zażądam opłaty w wysokości 50 PLN za rejestrację tylko i wyłącznie od ciebie. Będziesz modny na mój sposób :D Pamiętaj, że adminów masz trzech, nie wiem czy oni tez nie zechcą opłaty eksploatacyjnej. Teraz modne jest zarabiać przez internet, dłubiąc palcem w dupie.

 

Co do tematu - jeżeli gra nie łamie żadnych praw autorskich, a więc ZAIKS, FOTA czy inne instytucje nie mają się o co przyczepić - to jak najbardziej możesz. Ale jeżeli gra używa nie twoich zasobów - bez zgody twórcy nie możesz odsprzedawać jego dóbr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Topic

Był już taki temat, wystarczy poszukac ;)

 

* Selling to inaczej sprzedawanie gier, ale wstyd jest pisać po polsku

 

I tu obrażasz swój naród i ludzi, którzy walczyli o niego... Wiele osób oddało życie za naszą ojczyznę, za nasz język, a ty uważasz, że wstydem jest pisac po Polsku.... Żal mi Ciebie... Pomyśl, zanim coś napiszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale za 69.99zł mogę kupić w sklepię grę 3d znanej firmy np ubisoft taki sprintel cell 3 kosztuje z 50zł

 

a tak patrząc na twoją grę to bez obrazy ale nie dał bym zanią ani grosza zawsze możesz spróbować sprzedawać za symboliczną złotówkę co i kaw wątpię by dużo ludzi ją kupiło jeśli wogólę

 

Edit: z tego co wiem na bazarach można sprzedawać bez opodatkowania ^^

albo na ruskim rynku spróbuj ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz działalność gospodarczą? Bo bez niej raczej sprzedaż ci nie wyjdzie ;p . Poza tym, to nie są twoje grafiki, masz zgody ich twórców na ich wykorzystanie w grze, która będzie sprzedawana?

 

To nie sprzedaję tej gry, ale zmieniam licencje na beerware.

Beerware to określenie licencji na oprogramowanie. Pozwala użytkownikowi końcowemu na dowolne korzystanie z oprogramowania, pod warunkiem, że w wypadku spotkania autora użytkownik postawi mu piwo.

 

Licencja została wymyślona przez Johna Bristora 25 kwietnia 1987 roku. Od tego czasu powstało wiele programów dystrybuowanych na jej podstawie.

 

Gra będzie dostępna na forum w dziale pełne wersje gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie - przestań z nas kpić, bo niektórzy dostają ataku epilepsji przez ciebie! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za własną gre nie wyciągne więcej niż 20zł to pierwsza sprawa...

 

70zł... jeszce 30zł i będe miec na allegro gre na xboxa360 z którą nawet almora lub magi nie mogą się równac...

A więc przyłączam sie to TeeGee i zaczynam sie smiać...

 

Beerware - a ile masz lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez_tytu_u.jpg

 

Jest to moja gra Joyfootball, taki piłkarski pong.

 

Cena:69.99zł. Uwaga! Promocja! Tylko dla użytkowników tego forum cena promocyjna 49.99zł

Zapisy przyjmuję w tym temacie.

Boże zlituj się nad nami...

To już wolę grać w moją pierwszą grę (opublikowaną)

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=1511 - 2005

Ja też kiedyś byłem noobem (co nie znaczy że przestałem nim być :D) ale aż tak mi nie odbiło...

 

R O T F L

 

EDIT: To się nadaje do nowej części młotka do tego działu ze śmiesznymi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - teraz będę nawet poważny, żeby nie było, że się naigrywam.

 

Otóż tak, gry na GM da się sprzedawać i 60+PLN to wcale nie taka wygórowana cena (standard to 20-30$, czyli właśnie tyle). Immortal Defense kosztuje 24$ i sprzedaje się świetnie. MAGI kosztuje 20$ i sprzedaje się tylko trochę gorzej. Porównywanie do gier z XBoxa czy sklepowych półek nie ma tu kompletnie sensu - to po prostu zupełnie inny rynek. Gry sprzedawane online nie muszą konkurować o miejsce na półce, nie tracą na wartości po latach i nie sprzedają się aż w tylu kopiach, żeby sobie pozwolic na niższe ceny. W przypadku dużej gry płacicie ogromnej firmie, która nie zarabia konkretnie na Tobie, tylko na tym, że oprócz Ciebie grę kupiło dzisiaj jeszcze 100000 osób ;). W przypadku gier niezależnych, cała Twoja kasa idzie do deva, który poświęcił masę swojego czasu, żebyś ty miał sie w co bawić. Moim zdaniem ta kasa mu się jak najnardziej należy.

 

No tak, tylko jest jedno "ale". Gra musi być naprawdę fajna, mieć dobrą jakość i pokazywać, że naprawdę się nad nią napracowałeś. Coś złożonego w pięć minut z gotowych sprite'ów, to nie "produkt" (pomijająć już kwestię praw autorskich). W to nie zagrają ludzie nawet za darmo. Obniżanie ceny też nie pomoże - stare przysłowie mówi: "Jeśli Twoja gra nie jest warta 20$, to trochę jeszcze nad nią popracuj, bo nawet jak obniżysz cenę, to nikt jej nie kupi". ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zeby ktos kupił twa gre to musi byc cos wpodobie do diablo zebys sprzedawał ja za 60 lub mniej albo więcej zł.

 

A jeśli zrobię kompletnie niepodobny do diablo mangowy love-sim, to nawet nie mam czelności za 60 zł sprzedać? :P Zresztą, jeszcze zależy jakiej części diablo - jeśli pierwszej, to nawet pies tego nie tknie za 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...