Skocz do zawartości

Ile gier zacząłeś robić...


gnysek

Ile gier próbowałeś już zrobić w GameMake'rze  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile gier próbowałeś już zrobić w GameMake'rze

    • 1
      11
    • 10
      22
    • 20
      5
    • 50
      3
    • 100
      1
    • nie mam pojęcia
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie za dużo ich ;P W jednym się nawet skończyło na samych sprite'ach głównego bohatera :lol:

Jest jeszcze Snowman, w którym sporo mi zrobił Choosen :lol:

No i jeszcze Strzelawa, o której normalnie wstyd mi już mówić (mogło być bardzo fajnie, ale lenistwo wygrało)

Był jeszcze Szejkomatrix, projekt tak prosty, że jeszcze większy wstyd że nie dokończyłem :lol:

 

(A może by Dodgera wzbogacić o własną grafikę...?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to wyliczmy. Goomanoida robiłem jakieś 3 lata temu jak po raz pierwszy mialem stycznosc z GM ale potem znudzilo mi sie i odinstalowalem GM. Projekt ostatecznie zostal ukonczony rok temu. Potem zabralem sie za bombermana i Klona castlevanii i jak dotad ich nie skonczylem. Poza tym jak mnie nachodzilo to robilem jakies proste engine'y gierek ktore moglbym, pozniej wykorzystac ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to bylo tylko kilka gierek :)

Summers Tourists - Jedyny skończony poważny projekt :)

Dark Night - Fajny projekcik ale ma tylko jednego rooma i nie chce mi sie go dalej kończyć :)

ICE Pacman - Skończony projekt ale ma troche błędó i go nie wypuściłem w światło dzienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznam. Zacząłem 100 projektów :P . Jedyne skończone to:

  • Antyduch
  • Niszczenie piłki
  • Antywir
  • Tetrek
  • Paletki 2
  • Speedball
  • Pakermen
W między czasie zrobiłem kilka enginów min. :
  • Tetris
  • Arkanoid
  • Ping-pong
Obecnie robię:
  • Pakermen 2
  • engine Arkanoida na Particle
Projekty nad którymi nie zacząłem prac, ale pewnie je skończę:
  • Mousepac
  • Arcade Tennis
  • Dimesional Pakki
Projekty nad którymi przerwałem prace z powodów technicznych (min. zepsuty komp :D):
  • Pakki
  • Super Antyduch
Pozatymi projektami było jeszcze wiele innych, których nie pamiętam już nawet nazw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to cały czas "robię" Krainę Smoków. Ogólnie to cały świat jest jush od dawna ale nie na kompie. Od dłuższego czasu mam menu(baaardzo rozbudowane - exec zajmuje 3MB i dlatego wlasnie z niego zrezygnowałem); przewinęło się też kilka engine'ów. Własnie dzisiaj dostałem newsa, że jeden gość wreszcie cos narysował (goblina od góry) no i podobno jest zajefajne a wręcz genialne. No więc od jutra zaczynam robić jeszcze jeden silnik - na maxa zoptymalizowany i mam nadzieje, że juz ostatni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że do mojej listy dojdzie kolejny, bo wpadłem na genialny pomysł, którego pewnie nie dokończę (od cholery babrania w kodzie, a ja nie lubię, jak muszę od cholery klepać żeby zrobić coś małego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory robiłem już 4 projekty:

1. Najpierw była gra w kości, to próbna gra z wielkim trudem zrobiona na klockach, wyglądała i działała żałośnie.

2. Potem jak poznałem kilka podstawowych funkcji z GML, to zacząłem robić grę planszową (w GM) cos w stylu "Magia i Miecz", ale napotkałem trudności związane z systemem turowym oraz poruszaniem sie pionka po planszy i szybko się zniechęciłem.

3. Później zabrałem się za ambitny projekt, grę akcji. Miała przypominac nieco starą dobra produkcję "Flashback", ale na ambicjach się skończyło... Nie chiało mi się rysować tylu klatek animacji bohatera. I projekt upadł.

4. Teraz zajmuję się platformówką zatytułowaną: "Shinto - The Way Of The Warrior", traktującą o przygodach pewnego wojownika o wdzięcznym imieniu Shinto... i ten projekt zamierzam doprowadzić do końca. (W końcu muszę zrobić jakąś grę :smile3: ) Więcej o grze tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, działam dalej. Teraz kończę już stronkę i w między czasie rysuje ikonki bonusów typu życko, energia, jabuszka, gruszeczki itd. Wcześniej rysowałem je bezpośrednio w Photoshopie, ale wyglądały marnie, teraz rysuję je odręcznie, skanuję i dopiero koloruję w Photoshopie. A tak w ogóle to gra nazywa sie teraz "Shinto - Droga Wojownika" (Na blogu był konkurs na imie dla bohatera i wygrało Shinto) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly - nie byly dwa topici :emot11: tylko jeden byl edytowany, bo screen byl duzy i nie miescil sie w ramce na forum wiec zedytowałem i dałem link :emot11:

 

A co do gierki Most'a23 to czy wchodziłes na jego strone ze piszesz?? teraz juz jest inne tło, nie ta tapeta co wtedy (na starym forum)

 

Sorx za off top

 

BWO: Były 2 topici...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem robić dużo gier. Szkoda tylko, że nie wszystkich udało mi się skończyć. Moja przygodówka zapowiadała się ciekawie...

 

Czasem to jednak lepiej. Do głowy przychodziły mi czasem całkowicie głupie i bezsensowne pomysły. Na przykład parodia "Kurki Wodnej". Gdybym ją skończył, byłaby o wiele gorsza od prekursoki. Nie opłacało się po prostu.

 

W sumie zebrało się tych gier około... 20-tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...