Skocz do zawartości

Zablokowane Problemy :(


Tymon

Rekomendowane odpowiedzi

Jest kolejny problem. Nie wiem jak mam zrobić atak jednostek. Ustawiam ile mają mieć moje jednostki HP i ile mają mieć wrogie. I dalej jest problem. Chce zrobić aby po wydaniu mojej komendy ataku na wroga, moja jednostka przeszła do pozycji wroga (to umiem zrobić), a jak znajduje sie koło wroga to ma go zaatakować i odjąć mu ileś HP (tego nie umiem :( ). Prubowałem różnych sposobów ale mi jakoś nie wychodzi. Nie chce robić czegoś na podstawie kolizji i nie chce aby był wystrzeliwany obiekt w kierunku wroga. Poradźcie coś. Z góry DzięX. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Twój pomysł jest z całą pewnością do wykonania, ale nie załatwi się go od tak hop siup paroma linijkami kodu. Żeby to miało ogólnie jakiś sens, to trzeba napisać solidne podstawy (nie licząc jakiegoś badziewnego efektu). Dlatego też napisałem ci, że ze zrobieniem nie mam aktualnie czasu, gdyby to był bardzo mały prosty skrypcik, to już bym ci go zrobił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Ranma_man i wcale nie chce żebyś go dla mnie napisał gotowca (znaczy chciałbym ale nie lubie łatwizny) chce tylko żebyście mi coś podpowiedzieli. Ja też chce czegoś sie nauczyć. Ale i tak wielkie dzięki za twoją pomoc :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...