Skocz do zawartości

Dreammaker


Ranmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Patrzcie co ciekawego znalazłem:

http://www.isdreamaker.com/

 

W skrócie jest to nowy język programowania wysokiego poziomu. Polecam kliknąć na "Language Comprasions". Kod jest kompilowany a nie interpretowany i ponoć programy w nim napisane są szybsze od tych C/C++ i pliki są mniejsze. A jako, że to język wysokiego poziomu, to nauka łatwiejsza. Do tego dochodzą gotowe liby jak np. do 3D... No nie powiem, bardzo ciekawe. Właśnie studiuję licencję i szukam jakichś kruczków.

 

Szkoda tylko, że składnia języka taka skopana i bardziej przypomina Basic'a niż C++ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka rewolucja prosze pana?! Jaka znowu rewolucja?!!!!??!!! ARgh, nożeszkurczakpieczony (za dużo CDA czytam, hehehe ;)). Nawet jeszcze niewiadomo co to potrafi! Może nawet nie można w nim zrobić gry roguelike? Najpierw trzeba poznać język żeby określać go mianem przyszłej rewolucji or something like that! (dobrze to po angielsku? :P) Narazie testuje i patrze co to cudo potrafi. Wsio!

 

A co do programu:

Można tu robić programy "konsolowe"? Chodzi mi o te które są w konsoli DOS'a o_O Bo jak narazie to widze tylko te okienka :/

 

EDIT:

I jeszcze jedno - ja mam jakiegoś buraka :\ Jak wychodze z DM'a to normalnie błąd mi wyskakuje <_< I jak przykłądy wyłącze w kompilatorze... Może to wina w98?

 

EDIT 2:

Okee dokee... Po długim testowaniu DM'a stwierdzam iż - dobre. Smakuje dobrze. Nadaje się do robienia programów w "okienkach" - tzn. nie konsoli dos'a tylko normlne windosowskie :) O wiele prostrze od winAPI więc każdy może się nauczyć (bo do winAPI wypada znać c++ :)). Mozna też zrobić programiki w konsoli co mi się podoba :) Ogólnie fajne podoba mi sie :) Thx Ranma za znalezienie tego "cuda" :P Po C++ naucze sie tego do konca (bo narazie nie ma tutków więc troche umiem z przykładów) :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Filar Społeczności

Ja go oblukam dokładniej w połowie lutego jesli nie zapomne, ale wydaje mi sie, ze projekt juz nierozwijany, po pierwsze: spojrzcie na date, po drugie miala byc jakas wersja advanced z garbage collectorem, a jej nie ma. Poza tym spojrzcie w katalogi. Myslalem, ze oni sami jakis nowy kompilator napisali, a tam siedzi zwykly mingw (c++). :) Ogolnie dreammaker moze mi sie przydac do tworzenia ide programow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, jeszcze tego brakowało. Kolejna osoba chce sie popisać <_< . Już nie chce mi sie tego wszystkiego uczyć. Jedno skończyłem a drugie sie pojawiło. Jak tak dalej pujdzie to Delphi i C++ wypadną z gry ale co na to poradzić, świat sie zmienia :) . Ale czy sie zmienia czy nie to i tak wole Delphi i C++.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Pietrus_paN. Może nie 'popisać' ale czy tyle języków programowania jest potrzebne ???

Heh... Można by było też zadać pytanie - skoro był Basic to po co wymyślano C++ i inne języki? :) W Basic'u zrobiono GEOS'a (pierwszy system z okienkami - jeszcze na commodore :)). Ale ludzie, chcieli nowszego :) Tak więc teraz są C++, Delphi, Pascale i inne. Niewiadomo co te czasy dadzą :) Niewiadomo co spłodzi świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

http://directory.google.com/Top/Computers/...ming/Languages/

A to tylko wierzchołek góry lodowej. Czemu jest ich aż tyle? Bo programiści eksperci nierzadko samemu piszą dla siebie środowisko pracy, a potem go publikują światy. Jest wiele szkół programowania, do wyboru do koloru. :)

 

ps. HTML'e, XML'e itd. nie są językami programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym kto co woli. Jedni wolą niezrozumiałe komendy assemblera, inni pomieszanego pythona, jeszcze inni pascala gdzie jak coś chcesz zrobić musisz znać angielski, albo C++ gdzie wszędzie są jakieś znaczki :) . Jeszcze inni wolą namieszanego dema (dm'a dla mało kapujących) :P . Jeszcze inni szukają jakiegoś języka polskiego, bo nie znają angielskiego, takim językiem jest min. Zdzich czy jak to się zwało, czyli język stworzony w Pascalu :P . Inni wolą HSP, który jest basiciem po japońsku :P . Tak samo, ci ze starych komputerów preferują Basica, bo nigdy nie zapomną Cassete Basic na IBM PC lub innych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami jeszcze programuje w Basic'u (tak, tak w tym pierwszym...) na swoim komciu :) Jednak i tak więcej czasu poświęcam swojej bibli, czyli "Symfonii C++" oraz swoim wielkim programom Dev-C++ i C++ Builder :) Może i C++ to są znaczi wg. Marmota, ale możliwości ma... Ho ho!

 

Ogólnie wiele jest język i będą powstawać coraz to nowsze. Niektóre dziwne, pokopane inne zaś z nową składnią i w ogóle :] W końcu na tym świecie będzie się mówiło, żę C++ to staroć, a panować będzie jakiś inny język obcy...

 

Tym ładnym gestem kończę wypowiedź :P

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa? Ja mam aż 6 biblii programistycznych :D ! A są to:

- Delphi 4 Praktyka Programowania;

- Delphi 3;

- Programowanie w Turbo Pascalu 7.0;

- Turbo Pascal z grafiką dla IBM PC;

- PHP4 od podstaw;

- PHP. Receptury.

Mam jeszcze kilka innych ciekawych książek z których raczej nie korzystam, a są to:

- Język SQL;

- SQL dla każdego;

- Mikrokomputer - programowanie w języku BASIC;

- Klucze do Basicu;

- Jak mierzyć, sterować i regulować za pomocą Basicu.

Mam jeszcze kilka innych od Clippera i CA Visual Objects które leżą tylko zakurzone na półce :D . Mam też wydrukowane niektóre artykuły z nie istniejącej już strony Planeta Delphi, oraz z istniejącej Dolphin :P .

 

Po tym powyższym widać, że nie tylko C++ świat żyje, bo to wszystko powyższe, to jest od języków nadal popularnych i stosowanych (no może poza Clipperem i CA Visual Objects).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...