Skocz do zawartości

Gra na dwoch .. blokowanie view itp


Kretek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktos cos z tego zrozumie ale sproboje sie spytac po mojemu xd

 

1. Jesli mialbym zrobic gre na dwoch i to ma byc przygodowka gdzie obraz bedzie podarzal za bohaterami tylko ..

Ze jak 1 gracz bedzie na prawym koncu , 2 gracz na lewym koncu zeby mi poprostu nie znikl 2 gracz ..

Cos w stylu mario .. i chcialbym ze jak dojdzie do takiego czegos ze jeden stoi na jednym koncu drugi na drugim zeby view byl blokowany zeby mozna bylo dopiero ruszyc jak gracz ktory bedzie na lewym koncu po prostu ruszyl krok w prawo .. Albo poprostu jak gracz nr 2 bedzie na prawym koncu a gracz nr 1 na lewym zeby poprostu gracza nr 1 przesuwalo w prawo , zeby mi nie znik gdzies w akcji :D

 

Wie ktos jak to zrobic ?

 

2. Jak zrobic poprostu wybor gry na dwoch , ja dawniej to tak zrobilem .. zrobilem menu i byl wybor jeden albo dwa gracze .. i poprostu zdublowalem roomy z gry na jednego i poprostu do zdublowanych dodalem drugiego gracza .. np gra byla w 5 roomach .. wszystkie plansze bo cala gra miala 10 roomow + menu .. 1-5 roomy dla 1 gracza .. 6-10 dla 2 graaczy .. wiem ze jak noob zrobilem i to jest pamieciorzerne ale nie mam pojecia jak zrobic bez dublowania tych roomow XD

 

Pomoze ktos ?

 

z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste:

 

Dla obydwu graczy tam gdzie występuje ruch dajesz kod:

 

if(abs(x-drugi_gracz.x)<400)

{

<akcja ruchu>

}

// jeśli odległość na osi x między graczami jest mniejsza od 400 to możliwy jest ruch w przeciwną strone niż do drugiego gracza

 

:]

logo_mini.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie .. :D .. "to bardzo proste" a ja z tym az do zaawansowanych polecialem xD jeszcze raz dzieki

 

tylko pytanko male :D gdzie to mam dac ? :D .. jaki event ? step ? ;p

 

a ztym wyborem ilosci graczy bez dublowania roomow to jak ? wiesz moze ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ztym wyborem ilosci graczy bez dublowania roomow to jak ? wiesz moze ? biggrin.gif

 

Wiem, zaraz może dam ci przykład wyboru postaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...