Skocz do zawartości

Działanie na rejestrach


Moho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W jaki sposób mogę zmienić wartość w jakimś kluczu, np. HKEY_CURRENT_USSER\Software\Gothic3\Wartość (załóżmy binarna, jakakolwiek), no i właśnie jak mogę ją zmienić, jaka funkcja do tego służy ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład:

registry_set_root( 0 );
registry_write_string_ext( '\sciezka\do\klucza', 'nazwa_klucza', 'test2' );
show_message( registry_read_string_ext( '\sciezka\do\klucza', 'nazwa_klucza' ) );

Zapisze i odczyta z HKEY_CURRENT_USER\sciezka\do\klucza\nazwa_klucza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wpisalem tak jak w przykładzie i mi nie działa :/ co napisałem źle? Chce wyłączyć używanie klawiszy ctrl+ale+del, musze dodać w rejestrze klucz System: HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System -> DisableTaskMgr = 1;

HKCU ustawiam registry_set_root(0); a jak ma być dalej? mam tak:

registry_write_real_ext('Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System','DisableTaskMgr',1);

show_message(registry_read_real_ext('Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System','DisableTaskMgr'));

Niestety nie działa :/ próbowałem zamiast real -> string, dawać podwójny slash \\ i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

registry_write_string_ext("HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System","DisableTaskMgr","1")

Jeżeli masz zamiar pisać wirusa i ja gdzieś go zobaczę... To masz policję na karku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tja, a wiesz że można dać fullscreen mode, dowalić parę zabezpieczeń przed zamknięciem i na koniec zablokować menu start?

Ciekaw jestem jak wtedy uruchomisz cmd.exe, albo jak zablokuje polecenie taskkill, oraz kill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...