Skocz do zawartości

własna gra via


Rekomendowane odpowiedzi

jak to przez co?...

 

via to znaczy przez. Jeżeli pytasz się o the crims to to jest via www...

Taką grę możesz zrobić na gotowym skrypcie valhalli

 

EDIT: Po 2 po co założyłeś ten temat w zaawansowanych, odpowiedź mogłeś bardzo łatwo znaleść w googlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko masz tam napisane w instrukcji jak wrzucisz normalnie na ftp to dajesz twojadres/instal.php (setup.php) już nie pamiętam i tam ustawiasz swojego hosta, nazwe gry, login i hasło admina, email gry. Musisz jeszcze ustawić chmody (jest w instrukcji napisane co i jak).

 

Później zajmujesz się obrabianiem kodu aby dopasować grę do stylu docelowego.

 

EDIT: Tak, wrzucasz normalnie tylko po ustawieniach musisz usunąć kilka plików, ustawić chmody

 

Chodzi wam o Vallheru? tongue2.gif

sory za pomyłkę, już dawno sie nie bawiłem tym skryptem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem teraz wszystkie pliki przz ftp na serwer i co dalej?

pisze coś takiego

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /var/www/sites/yoyo.pl/p/r/proxgierka/lib.php on line 55

Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<?php // config.php :: Low-level app/database variables.

 

$dbsettings = Array(

"server" => "localhost", // MySQL server name. (Default: localhost)

"user" => "", // MySQL username.

"pass" => "", // MySQL password.

"name" => "", // MySQL database name.

"prefix" => "dk", // Prefix for table names. (Default: dk)

"secretword" => ""); // Secret word used when hashing information for cookies.

 

?>

czy to tu się to ustawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

widocznie złe dane podajesz - tak długo jak będzie ten sam błąd, podane jest źle nazwa hosta, nazwa usera, hasło lub nazwa bazy danych.

btw powinien do tego być jakiś instalator chyab (nie zapomnij ustawić chmoda configa na 777).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Proxx:

 

Weź te Vallehru i wywal z kompa. Nie rób kolejnej śmieciowej gry na tym samym schemacie niepotrzebnie zawalającej internet. Dodatkowo nie znając się na php, to to już w ogóle jest nieśmieszne. Ludzie, nie bierzcie się za coś, na czym nie macie żadnego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Proxx:

 

Weź te Vallehru i wywal z kompa. Nie rób kolejnej śmieciowej gry na tym samym schemacie niepotrzebnie zawalającej internet. Dodatkowo nie znając się na php, to to już w ogóle jest nieśmieszne. Ludzie, nie bierzcie się za coś, na czym nie macie żadnego pojęcia.

 

chyba troche przesadziłeś... każdy zaczynał i zapewne jeśli używał tego skryptu też najpierw czytał instrukcję, kolejna sprawa to to że vallheru jest jednym z łatwiejszych skryptów i na luzie da się z niego nauczyć trochę php (ja tak robiłem). Po miesiącu studiowania kodu zawartego w tym skrypcie na luzie sam robiłem bardziej skomplikowane mody niż te standardowo zawarte w vallheru.

 

A ty ranma widzę że zapomniałeś o swoich początkach i myślisz że ty to wszystko od razu wiedziałeś... jeżeli tak to wielkie gratz

 

EDIT: a co do śmieciowych gier to czemu nie powiesz tego 50% użytkownikom tego forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ, że tych skryptów są w sieci setki tysięcy i raczej z gotowej strony nikt się nie będzie uczyć PHP.

 

EDIT: a co do śmieciowych gier to czemu nie powiesz tego 50% użytkownikom tego forum?

Gdyż oni zawalają tylko tę stronę, a nie zakładają kolejnej strony które wyglądają jak milion kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Blackmaul & Vardi: Exactly

 

Dodam jeszcze coś od siebie.

 

@matis3:

a co do śmieciowych gier to czemu nie powiesz tego 50% użytkownikom tego forum?

Dlatego ponieważ w większości przypadków to albo ich twórzość własna, a jak już podpierają się przykładami, to i tak wnoszą coś swojego. Jeżeli ktoś robi bubla ale całkowicie sam, to ja wtedy SZANUJĘ jego pracę, mimo że jest bardzo niskich lotów. Każdy w końcu ma jakieś początki, prawda?

 

A ty ranma widzę że zapomniałeś o swoich początkach i myślisz że ty to wszystko od razu wiedziałeś... jeżeli tak to wielkie gratz

Ja na początku nie znając PHP, nie stawiałem żadnych stron / gier na gotowcach. Pierwsze co zrobiłem, to przeczytałem jakiś kurs PHP + jego dokumentacja oraz popatrzyłem jak niektóre rozwiązania są realizowane w niektórych skryptach oraz bawiłem się nimi na localhoście. Na podstawie takiej wiedzy stworzyłem pierwszą stronę w php -> gmclan. Dopiero po 4 miesiącach (jako że to był mój pierwszy prawdziwy skrypt w php - był cieńki) zamieniłem ją na gotowca (jportal) jako tymczasowy silnik na poczekaniu do nowego skryptu (który aktualnie jest teraz na stronie - z rocznym poślizgiem).

 

Nie bronię PROXX'owi stawiania Vallehru, ale bez przesady, jak się nie zna PHP, to trzeba się wziąść za coś łatwiejszego, inaczej wyjdzie kolejna schematyczna gra, ponieważ nie będzie w stanie jej ładnie zmodyfikować. To tak jak z zalewem for hostowanych na fora.pl oraz portali php-fusion na yoyo.pl, których i tak prawie nikt nie odwiedza. Zero oryginalności, zero innowacji. Gotowe skrypty sa dobre jak się potrafi je dobrze konfigurować. Sam miałem ostatnio chętkę postawić gmclan na drupal czy jakimś joomla i zmodyfikować tak by nikt nie poznał (ale porzuciłem ten pomysł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię PROXX'owi stawiania Vallehru, ale bez przesady, jak się nie zna PHP, to trzeba się wziąść za coś łatwiejszego, inaczej wyjdzie kolejna schematyczna gra, ponieważ nie będzie w stanie jej ładnie zmodyfikować. To tak jak z zalewem for hostowanych na fora.pl oraz portali php-fusion na yoyo.pl, których i tak prawie nikt nie odwiedza. Zero oryginalności, zero innowacji. Gotowe skrypty sa dobre jak się potrafi je dobrze konfigurować. Sam miałem ostatnio chętkę postawić gmclan na drupal czy jakimś joomla i zmodyfikować tak by nikt nie poznał (ale porzuciłem ten pomysł).

 

Ja też nie umiałem php a uczyłem się właśnie z vallheru a jak skończyłem to już nie było prawie wogóle vallheru (mapa, eq, doll na ubrania, grafa)

I według mnie jest to najłatwiejszy skrypt jaki jest dostępny (wszystko ładnie rozdzielone na foldery i pliki przez co nawet największy noob wie co jest do czego. Wogóle nie używałem żadnych kursów.

 

Charakterystyczne w vallheru jest to że właśnie łatwo go zmodyfikować :)

Ale kłócić się też nie będe bo to czy udało by mu się ładnie zupgradować to zależy już od podejścia, ambicji i oryginalności. Ale nie mi oceniać jego zapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grr,

 

jak chcesz się uczyć php, to zacznij od hello world, bo vallheru to bardzo skomplikowany, duży skrypt, i nie dałbym grosza za to, że człowiek, który gówno umie odnośnie obsługi komputera, dałby sobie radę z własnymi editami do niego :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy uczenie się kursu php ma jakiś sens.

akurat mój kumpel ma jakąś ksiązke o php więc mógłbym się czegoś nauczyć.

Uczenie się kursu sensu nie ma, co innego uczenie się PHP z tegoż kursu.

Jeśli chcesz uczyć się z książki to się ucz, ale i tak wszystko masz przecież w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...