Skocz do zawartości

Nietypowe pytanie


zesio13

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze zastanawiałęm się jak tworzone są takie gry np : gta 3 , nfs carbon

są tam takie dźiwne rozszerzenia że nie wiem

myślałem że to jakiś program przecież żadnen moim zdaniem program do tworzenia gier nie pomieściłby takiego miasta czy tam ....objektów

szukałem w google i nic

więc was pytam

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko C++ twórcy wykorzystują. Warto wspomnieć, że np. takie Chrome było robione w Java, a taki Maluch Racer 2 w Blitz3D :P . Jednak, najczęściej jest to C++. Twórcy najczęściej wykorzystują gotowe silniki typu RenderWare, Source, Quake III, Quake II, Unreal Engine, co przyśpiesza im tworzenie gry wielokrotnie. Na przykład takie GTA 3 o którym wspomniałeś, jest oparte o silnik RenderWare. A rozszerzenia są po to, żeby nie kraść zasobów z gry bądź ich nie podmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma się uczyć Pascala albo jeszcze czegoś innego żeby pisać w C++? Czasami przeczytaj poprzednie wypowiedzi i przemyśl co piszesz panie Miki...

 

@zesio:

Poszukaj na forum, jest tu dużo o C++. Jeżeli chodzi o program do pisania w nim, to poszukaj w google Code::Blocks. Z silników które wymieniłem, darmowy jest tylko Quake III, ale on jest bardzo trudny, więc lepiej zainteresuj się silnikiem Irrlicht, też darmowy i prosty. Musisz jednak wiedzieć, że C++ to nie Game Maker i tu już jest wielokrotnie trudniej.

A w Game Maker da się zrobić takie gry, tylko gra jakości Quake II będzie mieć wymagania Quake IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma się uczyć Pascala albo jeszcze czegoś innego żeby pisać w C++?

A czy ja napisałem żeby się uczył C++? :boxed: Ja mu napisałem żeby nauczył się jednego z języków programowania i podałem mu przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem żeby się uczył C++? :boxed: Ja mu napisałem żeby nauczył się jednego z języków programowania i podałem mu przykład.

Ale przyjebałeś ładnie. Marmot napisał, że zysio czy jakmu tam potrzebuje C++, a ty mu do chuja walisz z pascalem itp.

Bye, bye :bye1:

 

Słownictwo.

Tymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zesio13: Nie chce Cię zniechęcać, ale nie myśl, że szybko zaczniesz pisać jakiekolwiek gry w C++, najpierw musisz opanować C++ zaczynając od podstaw. Życzę powodzenia jeśli zdecydujesz się uczyć C++. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mojim zdaniem najlepszy program do robienia gierek To RPGMAKER jest latwy w uzyciu i nie trzeba znac zadnego jezyku programowania

oto link do strony ---->>Świat RPG Maker<<-----Oto link do strony

 

www.rpg-maker.***.pl

 

Wybacz, ale to jest spam i dostajesz za to warna. Jeszcze raz zobaczę, że to robisz, to masz bana.

Marmot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...