Skocz do zawartości

Awake of evil


Anaconda

Rekomendowane odpowiedzi

Szczeże mówiąc to dużo informacji wam podać nie mogę........ :(

Gdyż zbyt dużo zrobione nie jest, ale powiem że jest zrobion ekwipunek i bardzo prosta inteligencja przeciwnika. Udało mi się też zaimplementować okno dialogowe.

Nie bedzie to nic pokroju Baldur's Gate, bardziej zbliżone bedzie do Diablo lub Gothic. Muszę szczerze przyznać że gdy rozpoczynałem projekt to nie sądziłem że moja gra bedzie konkurować z grą Lands of Nemed Borka :) Jeżeli ten projekt was interesuję to ewentualnie zadawajcie pytania ;) A może niedługo wyjdzie wersja alfa/demo/beta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym widze, ze robisz konkurencje borkowi

No przecież napisałem tak:

Muszę szczerze przyznać że gdy rozpoczynałem projekt to nie sądziłem że moja gra bedzie konkurować z grą Lands of Nemed Borka

 

 

A co do dema to można narazie usunąć/zamknąć temat bo przez czas nieokreślony takowego nie będzie :( Bardzo przepraszam za mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ranma! :)

Dodałem dwa nowe screeny.

Można je znaleźć w poprzednim poście, ale na wszelki wypadek dam też tu linki do nich:P :

screen 2

screen 3

 

 

Zdecydowałem się, że zrobię alfę/demo/betę gry i umieszcze tutaj link :)

Dalej możecie pytać na temat gry! Mile widziane będą też nowe pomysły B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lion:

Ej, co się czepiasz?

Nie chcesz nie mów.

Czy ja napisałem że nie mam własnych pomysłów i szybko dawajcie nowe?

I czy ktoś coś mi napisał kiedyś? NIE!

 

A to do wsystkich:

Prace nad grą prą na przód! mam już pierwsze zadanie :)

Narazie istnieją dwa miecze: krótki i długi.

Jeden rodzaj powtwora: straszny, przerażający i dziki: dzik!!!!!!! :P

Narazie brakuję wszystkiego ale myslę że skończę demko w około 1-2 tygodnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne!

Wszystko działa!

Lewym przyciskiem myszy używamy przedmiotu lub ustawiamy na wyposażenie, a prawym wyrzucamy na ziemie. Proste! A o jakie bajery tobie chodzi Ranma?

Może o doświadczenie i przechodzenie poziomów? Oczywiście że tak! Dodawanie punktów do umiejętności! Jasne! teraz właściwie tylko prace nad przedmiotami, wrogami, NPc-ami i zadaniami! :D No mapka i grafika też by się przydała wieksza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja wolę własną grafikę wstawiać do swojej gry :P

Masz rację, engine w 90% skończony. A więc demko już niedługo powinno się pojawić. Teraz przedstawie sytuację co i czego brakuję w silniku:

Sklep- Tu już wymyśliłem w jaki sposób się kupuje przedmioty, tylko stworzyć :P

Broń strzelecka-Tu nie powinno być żadnych problemów :)

Magia/Czary-No muszę prryznać że jest coś takiego, ale nie działa dosyć dobrze :(

Wrogowie-Jedyne co trzeba narazie zrobić to to że robią coś przed walką np. wędrują po mapie.(bo wątpie żeby dzik stał w miejscu.....)

To chyba tyle. Jak coś nowego się stanie (np. demko) to zapostuję oczywiście :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Grafika jest bardzo przecietna, a nie coolasta. Co z tego, ze my tutaj popatrzymy i pogierzymy. Gierke beda ogladac na pewno jeszcze inni, ktorzy nie sa w temacie tworzenia gier. A oni juz beda wybrzydzac z grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tutaj piszecie to gierka nie ma racji bytu :(

Grafika nie będzie ulepszana z prostego powodu; nie umiem ładnie rysować :(

A nie lubię gier w których grafika jest zrippowana.

Coś czuję w kościach, że będę musiał zawiesić projekt z tego powodu; brzydka grafika :crying:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Głupoty gadasz. Ja tak zawsze robie, tworze engine z badziewna tymczasowa grafika, za nia biore sie na koncu. W twoim wypadku zrob tak samo, potem sie bedziesz martwic o oprawe audio - wizualna. Jak nic nie wskorasz, to wydasz gre z aktualna grafika i tyle. Nie widze problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszecie, że brzydka, żeby zmienić. A teraz? Teraz piszecie że calkiem ładna! Ludzie! ZDECYDUJCIE SIĘ! może zrobimy tyk: wy napiszecie co jest najbrzydszego na screenach a ja to spróbuje poprawić? To powinno rozwiązać część problemów. Przynajmniej tak sądze.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Anaconda ze screenów nie podoba mi się postać (Jakas taka kwadratowa) i drzewa. Może popraw troche dzika ale ten mi akurat tak bardzo nie zawadza :]

 

Co do oich przedmówców : Ja osobiście czesto zaczynam gre biorąc się na początku za kod, i w środku zaczynam tworzyć własną grafike. Może i to dlatego że ciekawi mnie jak to wszystko bedzię wyglądać na koniec, ale i tak wszystko na koniec podlega podstawowym zmianą. A na sam koniec dokańczam wszystko od strony kodu, dodaje jeszcze kilka rzeczy. Uznaje że gra jest gotowa, i ląduje w katalogu Mgry na dysku d :P Żadna z nich nie była opublikowana (Oprócz Siuxmanii :P) bo jednak wszystkie nie stoją na poziomie który mógł by mnie godnie prezentować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umiesz rysować?? a te pixel arty to co ?? nie twoje ?? np twój avatarek. Moim zdaniem ładnie rysujesz :)

Mi chodzi o różnego rodzaju napisy, dziwne logosy i rzeczy których praktycznie nie da się narysować, np. świstaka który ma bardzo ładnie futerko narysowane.

Poza tym uważam, że mamrot ma rację - nie umie rysować

Chodziło mi o to co napisałem powyżej.

 

@Anaconda

Nie przerywaj projektu z powodu grafiki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, mi się zdawało że lionowi chodziło o mój avatarek a nie o Marmota :P

Co do grafiki.......to tylko Marmot mi odpowiedział na moje pytanie! Nie możecie odpowiedzieć? Oczywiście, poprawie drzewka i w ogóle roślinność. A silniczek, no cóż. Nie pracuję ostatnio nad grą :( Ale napewno ją będe jeszcze robił ;) Przez te wszystkie platformówki które widzę zachciewa mi się zrobić platformówkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...