Skocz do zawartości

Gramy w Red Alert 2!!!


Ranmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

TODO jak grać w Red Alert 2 + Yuri's Revenge przez Hamachi

 

1. Pobieramy grę

Poniżej znajduje się link do forum, gdzie w trzecim poście znajdziecie do działającego ripa. Całość waży 250MB i jest podzielona na trzy części (100+100+50).

Hasło do archiwum brzmi: cursedware@gmail.com

http://www.vietsharing.com/showthread.php?p=765668 (post Red Alert 2 + Yuri's Revenge Rip+101 Harita).

Tak jest to nielegalne, ale z Tymonem uzgodniliśmy, że w drodze wyjątku i starości gry (7 lat), można przymknąć oko na regulamin. ;)

 

 

2. Konfiguracja gry

Po rozpakowaniu odpalamy setup i czekamy, aż wszystko się poinstaluje. Teraz wchodzimy do katalogu z grą i odpalamy plik yuri.exe. W menu gry wchodzimy do opcji i wybieramy stosowną rozdzielczość gry. Jeżeli ktoś chciałby wybrać większą rozdzielczość aniżeli najwyższa dostępna (1024x768), to po odpaleniu gry musi z niej wyjść, zajrzeć do pliku ra2md.ini i zmodyfikować w sekcji [Video] zmienne ScreenWidth i ScreenHeight. Ja ustawiłem sobie 1680x1050 i pięknie chodzi (ale pamiętajcie, żeby potem w opcjach nie zmieniać rozdzielczości, bo znowu trzeba będzie modyfikować plik. Wychodzimy z gry.

 

 

3. Konfiguracja sieci

Najpierw zaczniemy od sprawdzenia czy w połączeniu lokalnym mamy zainstalowany protokół zgodny z IPX/SPX. W tym celu wchodzimy bo panelu sterowania -> połączenia sieciowe -> klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy właściwości podstawowego połączenia sieciowego, którego używacie. Resztę innych połączeń sieciowych polecam wyłączyć.

 

W windows XP prof. powinniśmy mieć taki protokół:

ra2_1.jpg

 

Jeżeli go nie macie, klikacie na Zainstaluj -> Protokół -> Dodaj i szukacie czegoś z IPX / SPX w nazwie (w różnych wersjach wina równie ten protokół obsługi sieci się nazywa).

 

 

3.a Hamachi

Gdy piszę tego posta, najnowsza wersja Hamachi to 1.0.2.1. Uwaga, ta wersja oraz poprzednia 1.0.2.0 nie są zgodne z Red Alert 2 (nie wiem czemu, mam nadzieję, że w kolejnych edycjach błąd zostanie naprawiony). Trzeba zrobić "downgrade" do wersji 1.0.1.5, którą możemy pobrać stąd:

http://pl.unidownload.com/downloading-Hamachi_539_2.html

 

Jeżeli masz inną wersję, wystarczy odinstalować hamachi, następnie zainstalować ww. wersję i to wszystko. Wszelkie preferencje i wirtualne sieci są zachowywane.

 

W przypadku stosowania innych wersji mogą się pojawić kłopoty z brakiem widoczności osób w Game Lobby!!!

 

 

3.b Konfiguracja protokołu IPX/SPX

Otwieramy podstawowe połączenie sieciowe naszego komputera i konfigurujemy według poniższego schematu:

ra2_2.jpg

 

Następnie otwieramy połączenie sieciowe Hamachi i postępujemy podobnie, ale tym razem zamiast automatycznego wybierania typu ramki, wskazujemy konkretną i wpisujemy określony numer wewnętrznej sieci. Ważne by numer sieci i numer wewnętrznej sieci u wszystkich graczy były jednakowe!

ra2_3.jpg

 

 

4. Wyczajony przeze mnie myk pomagający na kłopoty sieciowe

Nie zawsze on działa i nie zawsze jest potrzebny, ale warto go znać, ponieważ czasami może pomóc przy złożonej topologii sieci i np. udostępnianiu połączenia sieciowego. Przykładowo ja i Tymon możemy spokojnie grać, ale on z bratem już nie może ze względu na konstrukcję sieci i jego brat musi wykonać poniższe działanie (u Tymona ten sposób akurat nie działa) aby gra sieciowa działała prawidłowo (inaczej zrywane jest połączenie, gracze się dublują itd).

 

Menu Start -> Uruchom... -> wpisujemy cmd i naciskamy ENTER

Wpisujemy komendę ipxroute config i dajemy ENTER, ukazuje nam się taka tabelka:

ra2_4.jpg

Jak widać powyżej, IPXLoopBackAdapter ma inny numer sieci oraz węzeł aniżeli Hamachi. Teraz przy włączonym hamachi, dosłownie na sekundę wyłączamy i włączamy główne połączenie sieciowe komputera. Sprawdzamy jeszcze raz:

ra2_5.jpg

I gotowe. :) Połączenie sieciowe może mieć także inny numer sieciowy od Hamachi i IPXLoopbackAdapter.

 

Jeszcze raz powtarzam, sposób ten nie jest wymagany, ale często pomaga gdy coś jest nie tak. Dzięki temu partyjka ja+brat+tymon+jego_tata doszła do skutku. :) I pamiętajcie, nie na każdym komputerze to działa!

 

5. Odpalamy grę

Uruchamiamy plik Yuri.exe i wchodzimy do Options -> Network. Teraz musimy wybrać kartę sieciową hamachi, otóż zamiast adresów ip mamy listę adresów MAC kart sieciowych. Numer karty sieciowej Hamachi można znaleźć właśnie na screenie powyżej, jest to po prostu Węzeł. Dla leniwych podpowiem, że karta sieciową hamachi zlokalizujemy przy pomocy pierwszej cyfry po dwukropku. Jest nią zawsze 7. :)

 

Teraz jak już mamy wszystko skonfigurowane, w menu głównym wybieramy Network i tworzymy grę sieciową oraz czekamy aż ktoś się podłączy.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisałeś ten temat poniewarz chcesz nasz zachęcić do zagrania? Chętnie się z kimś zmierze, ale raczej nie jestem dobry w strategiach (jedyne strategie które mnie naprawde wciągneły do settlers 2, warhammer 40k dow i earth 2150, chętnie bym z kimś zagrał w earth 2150)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Napisałeś ten temat poniewarz chcesz nasz zachęcić do zagrania?
Szczerze mówiąc, to mi to zwisa, ale są chętni na grę, ale jej nie mają, do tego dodać skomplikowanie konfiguracji, to już wolałem założyć temat niż tłumaczyć każdemu od nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jakbym jak Ranmus zamieścił w tym temacie (nielegalny) link do innej strategi, która wielu osobom mogła by się spodobać, i opisał bym jak wszystko zainstalować, to dostał bym warna. (zapewne tak, ale chce sie upewnic)

 

Ale ta gra jest stara jak PRL'owski rower, i nawet chyba Westwood już nie istneje. Zatem to taki abandonware, które są legalne. Jakbyś dał link np. do Total Annihilation to też by się nie obrazili bo to staroć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
po co się tak bawić ranmus? o.O obydwaj mamy zewnętrzne ip i możemy pohostować grę na kilka godzin :P
A od kiedy to protokół IPX/SPX działa przez internet? O TCP/IP zapomnij, inaczej nie byłoby tylu kłopotów.

 

Mam pytanie, czy jakbym jak Ranmus zamieścił w tym temacie (nielegalny) link do innej strategi, która wielu osobom mogła by się spodobać, i opisał bym jak wszystko zainstalować, to dostał bym warna. (zapewne tak, ale chce sie upewnic)
Wolałbym nie, bo się zrobi śmietnik, po drugie każdy zacząłby rzucać linkami, a po trzecie jedyną osobą, która zadeklarowała się grać w Earth 2150 jesteś Ty. Ja nie dałem Ra2 od tak sobie tylko dla tych, którzy chcą w to grać lub w RA1 (który już stracił sens ze względu na jeszcze większe kłopoty).

 

Jakbyś dał link np. do Total Annihilation to też by się nie obrazili bo to staroć.
Dokładnie o tym samym pomyślałem. :) Ku uciesze linuksowców jest taki projekt co się zowie TA: Spring i jest to projekt budowy silnika dla TA w pełnym 3D. Projekt jest dedykowany multiplaeyrowi, ale jeszcze w to nie pykałem. Gra działa pod windowsem jak i linuksem, paczka waży 70MB i zawiera WSZYSTKIE potrzebne pliki potrzebne do uruchomienia gry, więc nie trzeba mieć zainstalowanego TA. Strona projektu:

http://spring.clan-sy.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym samym pomyślałem. :) Ku uciesze linuksowców jest taki projekt co się zowie TA: Spring i jest to projekt budowy silnika dla TA w pełnym 3D. Projekt jest dedykowany multiplaeyrowi, ale jeszcze w to nie pykałem. Gra działa pod windowsem jak i linuksem, paczka waży 70MB i zawiera WSZYSTKIE potrzebne pliki potrzebne do uruchomienia gry, więc nie trzeba mieć zainstalowanego TA. Strona projektu:

http://spring.clan-sy.com/

 

Testowałem, ma nieco niedorozwinięte i ciężkie sterowanie, trudno się połapać we wszystkim, ale daje się grać jeśli jest się cierpliwym. Nawet boty są, ale trzeba wielkich kombinacji żeby uruchomić. Jak się nauczę w miarę to obsługiwać to zakładamy drugi temat z małą instrukcją obsługi? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Chciałbym pograć sobie przez hamachi w RA2(bez Yuriego) ale jakoś nie chce mi się to wszystko ustawić jak tam było na screenie mimo iż wszystko robiłem to samo.

U mnie to tak wygląda

 

Nr Nazwa Sieć Węzeł Ramka

================================================================

0. Internal 27cb1154 000000000001 [None ]

1. IpxLoopbackAdapter 27cb1154 000000000002 [802.2] (wpisywałem w nr sieci wew. w hamachi 00000000 ale ciągle jak uruchamiam kompa to mam inny numer)

2. Po 00000000 000d610e8bac [802.2]

3. Hamachi 00000001 7a79052f3d59 [802.2]

4. NDISWANIPX 00000000 aa4d20524153 [EthII] -

 

Legenda

=======

- przerwana linia WAN

 

 

Jak myślicie co zrobić z tym zonkiem ?

Jakby co to mój nr gg :8561527

 

Pozdrawiam proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A możesz grać? Bo akurat ta część nie jest wymagana, to tylko ostateczność w przypadku braku widoczności z innymi graczami. Nie wiem co to jest u ciebie to internal. Możesz na chwilę wyłącz i włącz to połączenie oraz Po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam tą grę, lecz bez Yuri's Revenge. A te linki na tej stronie nie działają. Albo pisze, że nie ma pliku, albo ściąga pliki o rozmiarze 6 KB...

 

EDIT: A, już wiem o co chodzi, próbowałem ściągnąć przez FlashGeta i dlatego tak... No dobra, ściągnę normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Command and Conquer: Red Alert 2 Yuri's Revenge|Serial=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Westwood\Yuri's Revenge=Serial

 

To może się przydać :)

 

A jak chcesz to zapraszam nawet teraz na partyjkę zgodnie z ustawieniami podanymi w przykładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...