Skocz do zawartości

Zablokowane Polskie Znaki


Issen

Rekomendowane odpowiedzi

Więc niech ktoś mi powie czy jest taka możliwość aby w GM użyć w cholerę polskich znaków. ŁŚĆŻŹÓĘĄ

Testowałem dużo czcionek z polskimi znakami ale gm nie wyświetla literek z ogonkami :(. Więc tak:

draw_text(0,0,keyboard_string);

Używam właśnie tej zmiennej. Jeśli chodzi o rodzaj czcionki to dajcie ją w uploader.

Z góry THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: ale gdyby zmienił w trakcie gry to musiałby znowu zmienić, a czcionek narobiłoby się od groma.

 

Najlepiej zrobić tak jak powiedział Grandpa lub w creacie dać:

polska_czcionka = draw_set_font( font_add( "Arial", 12, false, false, 0, 255 ) );

A potem w drawie

draw_set_font(polska_czcionka);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Zaraz to sprawdzę ;P Z góry przepraszam literkę Ń. Nie wiem co we mnie wstąpiło że o niej zapomniałem to się więcej nie powtórzy ;P.

Dzięki wielkie. Myślałem że to będzie trudniejsze. Dziwne że nie znalazłem tego na forum. Wydawać by się mogło że ktoś mógł mieć twen problem wcześniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Bo nie miał...?? :P

 

@Matthew: Właśnie tak mówiłem: Że jeżeli nie będzie zmieniać w trakcie gry czcionki, to może napisać tak. xP A polska_czcionka powinna być globalna, bo inaczej później jaja wyjdą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to zawsze przewidujecie te najgorsze z możliwych przypadki. I tak, jestem tak głupi że wykonam ten kod n razy. Gdzie n liczba naturalna dla ścisłości - bo zaraz czepicie się że n może być liczbą niewymierną.

 

Po za tym skoro jesteśmy tacy dokładni. Matthew. Napisałeś dokładnie to samo co ja i zrobiłeś ten sam "błąd". Dlaczego? Tłumaczyć mi se ne chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom...

 

A ja chyba widzę, Tymciu, że Ty cierpisz na jakiś kryzys egzystencjalny albo załamanie twórcze. Bo jak tu inaczej wytłumaczyć te Twoje ostatnie uwagi, bunty, skargi ? Nie tylko Ciebie besztamy Tymciu, nie tylko - besztamy wszystkich po równo xD Tylko że Ty akurat najmniej na to zasługujesz... Doceniamy Cię i Twoją pracę oraz wkład w rozwój GmClanu, lecz czasem zapominamy, że wkraczasz w trudny okres kryzysu wieku młodzieńczo-średniego i zapominamy się... Jeżeli potrafiłbyś nam wybaczyć to spróbuj to uczynić, a nie zamiast tego odwracasz się od nas i odchodzisz. Niektórzy nie potrafią w porę docenić czyichś starań i ciężkiej pracy, póki ktoś nie zrezygnuje. :3 Tacy są ludzie... Ja tam bym Cię docenił (jeżeli Ci to nie przeszkadza, bo niektórzy w Twoim etapie rozwoju uparcie odpychają wszelką pozytywną krytykę :P), ale rozumiesz: wtedy posądzili by mnie o spoufalanie się z modami i podlizywanie się xP A taki raczej nie jestem xD

 

Chociaż na razie serdecznie Cię przeprosiłem i mam nadzieję, że to na razie wystarczy :D A co będzie poźniej to zobaczymy, tylko nie odchodź, bo nie wiesz jak wielkiego bólu nam uświadczysz i jak dotkliwą stratę uczynisz... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle. Ty akurat w ogóle nie miałeś wpływu na moją decyzję. :3 Dla mnie reszta to żaden argument.

 

I koniec tematu.

 

EDIT

Bo w końcu jestem młody i głupi, do tego porywczy i niereformowalny - od co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, oczyściłeś moje sumienie i zbawiłeś mą duszę - dzięki Ci ! Już myślałem, że mi nigdy nie wybaczysz ;] Chociaż szkoda, że moje argumenty do Ciebie nie trafiają... ;/ Jak napisałeś: tacy są młodzi: głupi, porywczy i niereformowalni :] A skoro tutaj koniec tematu, i tu, to close plax ;3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...