Skocz do zawartości

MMORPG


Vestor

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie dać jakąś podpowieć jak zrobić MMORPG NA HAMACHI

 

bo znalazłem jedną stronkę jak zrobi MMORPG w 2D ale ona jest po angielsku:(

Przecież hamachi to wirtualny lan. Ściągnij serwer do danej gry (Tibii jak mniemam ;)), stwórz sieć w hamachi i włącz serwer. Każdy kto będzie chciał dołączyć musi się zalogować do twojej sieci (Przez Hamachi) i dopiero wtedy będzie mógł dołączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić gre MMORPG ten cały silnik

Napisz poprawny i wydajny kod sieciowy (Jeśli zamierzasz w GM to polecam użycie 39dll, na oficjalnym forum znajdziesz wszystkie informacje) klienta, potem zajmij się serwerem i koniecznie zainwestuj w dobre łącze.

 

A jeśli chodziło ci o dokładny przepis na tworzenie mmorpg (W jednym poście x)), to ty się lepiej zajmij piłką Alfonsinio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinformuj się odnośnie obsługi protokołów TCP i UDP, opracuj sobie relacje na kartce, opisz cały system oraz działanie wszystkich jego funkcji w kilku zdaniach i zabieraj się za pisanie funkcji pomocniczych. Następnie poskładaj to do kupy, popraw ewentualne błędy i wola! Masz silnik MMO.

Tymon, "MMO w 5 min"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o MMORPG to mam już doświadczenia z tym związane. ŻEBY ZROBIĆ MMORPG CZEKA CIĘ MNÓSTWO PRACY! Proponuje żebyś robił najpierw single player RPG i przerobił grafikę na MMO.. Ale to nie takie proste.. Zabawa z 39 dll.. Ehh :/ Musisz się jescze wiele nauczyć żeby do tego startować, zapewniam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

buahahaha sory że odkopuje temat ale nie umiałem się powstrzymać.

 

Proponuje żebyś robił najpierw single player RPG i przerobił grafikę na MMO..

 

Przerobił. Lol. Pomyśl co napisałeś. Dam przykład, bo możliwe że się nie domyślisz o co chodzi:

Jeśli mam grafikę z mario i chcę zrobić sobie z nią mmo to muszę poddać ją obróbce?

Albo lepszy przykład: Napiszę silnik do gry tworzonej jako single player, wymienię grafikę na

"grafikę MMO" i będę miał grę mmorpg?

 

Jeśli chodzi o MMORPG to mam już doświadczenia z tym związane.

 

właśnie widać. Pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...