Skocz do zawartości

problem w dephi


rob3rt

Rekomendowane odpowiedzi

Masz chyba jakiś błąd w kodzie który automatycznie uruchamia excepcję errora... Sprawdź czy nie masz tam jakiś niepotrzebnych straisów albo Dp-ek... A masz wszystkie kompilacje w jednym folderze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz czy masz wszystkie potrzebne pliki w jednym folderze i czy nie masz w tekście twojej kompilacji jakiś niepotrzebnych linijek... Czegoś co by mogło powodwować błąd. Czasem w Delphi zdarzaja się takie coś jak strais, czyli konflikt dwóch kodów, albo Dp-ki, czyli zapodziane lub zapomniane części kompilacji, które gnieżdżą się w jakiś niechcianych sektorach i uruchamiają niepożądane... Sprawdź kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest taki motyw mam juz jeden program i działa elegancko wszystko śmiga jak należy, chcem zrobić identyczny program tylko o zmienionej tematyce ( bazy danych) wiec program jest identyczny jak ten działający ten się kompiluje a ten nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim ale juz sobie poradziłem ;)

 

wbrew pozorom nie dotyczyło tego o czym pisaliście ;)

 

błąd był po mojej stronie a mianowicie....

 

mam swoj program ktory działa i chciałem zrobic taki sam mojej koleżance więc utworzyłem nowe formy, w okienkach (f12) porobiłem wszystko elegancko z grupboxami floateditami a co do tekstow zrodłowych to wywaliłem wszystko z nowych form i wrzucałem swoje dobre tylko pozniej pozamieniałem tylko szczegóły. Błąd polegał na tym ze poprostu procedury nie były skojazone. Zrobiłem od początku z tą róznicą ze kojarzyłem kazdy przycisk i pojawiała się procedura. Bebechy procedur oczywiscie kopiowałem od siebie. Chodziło o te 2x klikanie na przyciski plus FormAcivate i FormClose.

 

Dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...