Skocz do zawartości

Czy warto kupić?


miki77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Pietrus: Nie porządny kurs a porządną książkę, bo na komputerze to ciężko się czyta te paręset stron.

 

Miki77: Nie opłaca się, bo:

- Jest to nauka obsługi Blitz Basic'a - nie wiadomo jakiej wersji;

- Książka jest z 2004 roku i może być zdezaktualizowana, bo nie wiadomo o którą wersję chodzi (punkt wyżej);

- Zamiast za 30$ kupować najtańszego Blitz Basica wolałbym kupić Dark Basic Pro (34$) - pełna wersja i kompiluje do kodu natywnego;

- Nie kupuje się książki przed zapoznaniem się z docelowym środowiskiem tworzenia, nawet pobieżnym;

- Jeżeli chodzi o tego typu środowiska, to możliwe, że sam HELP (jak w przypadku GM'a) powinien wystarczyć;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory pomyliło mi się w tamtym poście. Chodziło mi o inncyh językach niż C++. A tak wogóle to jaki jest najlepszy język do tworzena programów i gier?

EDIT: Znalazłem jeszcze dwie ciekawe książki : Programowanie ekstremalne w C# i PROGRAMOWANIE GIER W DIRECT X. Czy moglibyście je też ocenić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Z standardowych to C++, tylko musisz uwzględniać dwie rzeczy: długi czas nauki oraz znacznie dłuższy czas produkcji gry niż w innych środowiskach, więc to nie jest takie proste.

 

Jeżeli skupimy się na jakimś środowisku wyższego poziomu, dedykowanemu głównie tworzeniu gier (czyli wszelkie c++, delphi i interpretowane javy, flashe, c# odpadają) oraz ma to być w miarę tanie środowisko, to wybrałbym DarkBasic Pro. Możesz jeszcze potestować Brutus2D, bo ostatnio ładnie się rozwija, a pełna wersja kosztuje 10$ (darmowa wersja ma poblokowane niektóre rzeczy jak GM). W brutus2D można pisać zarówno Basic'iem jak i Javascript'em. Zapoznaj się jeszcze z darmowym Basic4GL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...