Skocz do zawartości

myszka 2 pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić sobie nowy kursor myszy w gierce zrobiłem to tak: stworzyłem sprita z nowym kursorem nazwałem go kursor1 potem nowy objekt nazwałem go kursor1 w którym to w create dałem kod:

 

show_cursor = false;

cursor_sprite = kursor1;

 

Nowy kursor niby jest ale jest na nim także stary kursor i ruszają sie oba jednocześnie jak w miare prosty sposub zroibić zeby był tylko muj i wszystko było ok?

 

Następnie chcę zrobić że jak ten muj nowy kursor tylko dotknie objektu2 to cos sie stanie (np przenisie mnie do room2) tylko dotknie!

 

wiem pytanka banalne , jak to dobrze że jest taki dział.

 

dzięki

 

Pisownia!

Maximal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak show_cursor. Zrób to tak:

cursor_sprite=kursor1;

window_set_cursor(cr_none);

 

Natomiast w stepie obiektu2:

if instance_place(mouse_x,mouse_y,self) {room_goto_next();}

 

EDIT: Popieram towarzysza Maximala, PISOWNIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kursor myszy juz ok dziłą ale mimo iz identycznie skopiowałem drugi kod: if instance_place(mouse_x,mouse_y,self) {room_goto_next();} do stepa objektu2 to i tak jak kursor dotknie (zderzy) się z tym objektem2 to i tak nieprzenosi mnie do drugiego roomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi se wszytsko "pieprzy' w moim programie:( wiecie może wiecie jak zroibć żeby poprostu przenosiło mnie do roomu 2 jak tylko myszka się ruszy? Poprostu ma mnie przenies do roomu drugiego jak tylko myszka lekk sie ruszy ??????? dzieki i sorry za nagłą zmiane planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Stwórz jakiś obiekt.

 

Create:

mpx = mouse_x;

mpy = mouse_y;

 

Step:

if ( mpx != mouse_x || mpy != mouse_y )

{

room_goto_next();

}

 

End Step:

mpx = mouse_x;

mpy = mouse_y;

 

Niestety nie wiem, kiedy stan myszki jest aktualizowany, więc może nie zadziałać. Wtedy musisz pokombinować z wszystkimi eventami STEP.

 

-----------------------------------------------

 

A co do najazdu kursora na obiekt np. klocek, to wystarczy w klocek dać event MOUSE ENTER:

room_goto_next();

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiązaniem byłoby taki cos: objekt kursor (obiekt kursora) collosion z objektem dwa to przenosi mnie do room2. Zrobiłem tak ale jak tylko kursoro zetknie się z objektem2 to komp centralnie mi strasznie zaczyna mulić. I tak nieprzenosi tyle ze chodzi bardzo powoli ten kursor po tym objekcie :(

 

Tak jak wiele tematów na tym forum ten też zostakje bez odpowiedzi. Tamten błąd mi wyskakuje jak uruchamiam program i nic więcej niepisz... Moze ktoś zdolny byłby tak dobry i zrobił mi przykład, program taki: Jak kursorem dotkne objektu2 to przeniesie mnie do roomu2 :) i wszystko. ewentualnie niech kursor ma ma sprita jakiegoś np: czarny kwadracik

 

Ej no morze mugłby mi ktoś pomuc??? ej !!??? Normalnie juz sobie z tego zlewke zrobiłem ale w poniedziałek mija ostatni termin teraz w szkole mam rekolekcje a ten program jest mi potrzebny niezbędnie do mojego projektu

 

tutaj screen z błędem:

 

bvhku2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpuść sobie jak nikt ci tutaj niemoże pomuc to mzoę tego się nieda (choć i tak myślę że wszystko się da) ale moze poprostu nieumieją. Ewentualnie mozesz poszukać innego gmforum albo sprubować w jakimś języku np: C++

 

Pisownia!

Dawidsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym błędzie chodzi o to, że niezdefiniowałeś zmiennej mpx. Ustaw w create obiektu:

mpx=mouse_x;
mpy=mouse_y;

i już.

A ty n25 piszesz totalne bzdury ;p . Sam nie umiesz mu pomóc w tak banalnej sprawie i głupoty gadasz.

 

@Hobik: poprostu nie wykonałeś wszystkiego z posta Ranmusa. Sprawdź swój kod z nim jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dział lda początkujacych, a więc prosze powiec dokłądniej jak mam to zrobić ?

A moze jest jakiś inny sposub na klockach mozę? Albo takie coś ze kursor myszy to objekt 2 i jak isę zderzy z objektem 3 to w tedy przeniesie ? (ale mi to dizałac niechciał) A moze jest jakiś przykłąd albo ktośbyłby gotowy taki zrobić?

 

dzięki pozdro

 

Zrobiłem globa i nic niepomogło

 

global.mpy = mouse_x;

global.mpy = mouse_y;

 

wsadziłem to do settings room1 wcreate code. I nadal ten sam błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład swój daj...

 

Lol, a czemu dwa razy dałeś mpy a ani razu mpx ??!!

global.mpy = mouse_x;

global.mpy = mouse_y;

I ty się pytasz co za błąd ?! Lol.... xP I się nie daje takich rzeczy w room creation code ! Wiesz co to wogle jest ?! Tam można np. dać instance_create, surface, draw_sprite, view, room_width itp... Ale nie namiary myszki ! ;ppp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiscie muj błąd ze dałem 2 razy mpxy ale jak weszłem do mojego przykłądu to miałęm to dobrze tz mpx i mpy A błąd jest nadal ten sam:

 

ygyr8.png

 

A tutaj link do mojego przykładu:

 

http://up-file.com/download/e07855541353/0.1.gm6.html

 

A global'e umieszcza się tez w room create nienapsiałeś to wsadizłęm tam! bo ostatnio jak musiałem robić jakieś globa'e to było jak robiłem gta i życie pampra w tedy to w roomie code create wsadzałem

 

global.Health = 100;

 

Ale to tylko tam pisze w ramach usprawiedliwienia bo widze ze kolega sie uważa z aniewiadomo kogo...

 

czekam na kolejne odpwoiedzi i pomoc, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Odpuść sobie jak nikt ci tutaj niemoże pomuc to mzoę tego się nieda (choć i tak myślę że wszystko się da) ale moze poprostu nieumieją. Ewentualnie mozesz poszukać innego gmforum albo sprubować w jakimś języku np: C++

Hobik, jeszcze raz założysz w takim celu nowe konto, to gwarantuję, że wtedy już napewno nikt Ci nie pomoże. Jesteś tutaj od ponad 1,5 roku i jeszcze sam ani razu nikomu nie pomogłeś, natomiast wymagasz, by Tobie wszyscy odpowiadali na zawołanie? Jesteś po prostu egoistą. Gratuluję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem widziałęm ze mnie zczaicie ale poprostu pwoiec sam ze gdybym sam sobie nieodpowiedziałi nieodświerzył tym sammym owego tematu to już nigdy nieotrzymał bym odpowiedzi. Tak jestem egoistą. Ale prosze cie pozwul mi jeszcze zostac przez tydzień dopku nieporadze sobie z tymi problemammi (ahh ale wpadaka trz abyło z ukrtego isę zarejestrowac :( ) Black LOLOLOL prosze cie... Ale dziękuję jest juz lepiej :) Teraz jak rusze myszką to żeczywiście przenosi mnie do drugiego roomu ale odrazu jak to zrobie wyskakuje błądzik (sprawdź sam):

 

xfghgx1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, czyli założył se drugie konto, aby powiedzieć sam sobie, żeby odpuścił, bo nikt mu nie pomoże ? LOL xDDD

 

@Up: O boshe, ale banalne, nie masz po prostu następnego rooma żeby cię tam przenieść, lal, wywal z drugiego rooma obiekt object0... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem widziałęm ze mnie zczaicie ale poprostu pwoiec sam ze gdybym sam sobie nieodpowiedziałi nieodświerzył tym sammym owego tematu to już nigdy nieotrzymał bym odpowiedzi. Tak jestem egoistą. Ale prosze cie pozwul mi jeszcze zostac przez tydzień dopku nieporadze sobie z tymi problemammi (ahh ale wpadaka trz abyło z ukrtego isę zarejestrowac :( ) Black LOLOLOL prosze cie... Ale dziękuję jest juz lepiej :) Teraz jak rusze myszką to żeczywiście przenosi mnie do drugiego roomu ale odrazu jak to zrobie wyskakuje błądzik (sprawdź sam):

Nie dodawałem nowego rooma, bo sądziłem, że skoro skrypt przenosi cię do rooma którego nie ma, to naturalną koleją rzeczy zrozumiesz, że tenże room trzeba stworzyć.

 

Po prostu dodaj nowy room i błędu nie będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dizęki działa super :) Teraz jeszcze na syzbko żeby nierobić niepotrzebnie nowego tematu moze mi ktoś szybko odpwoiedzieć jak zrobić żeby niebyło kursora???/ :) W pierwszym roomie ma być i jest OK ale przejdize do drugiego to chce zeby zniknoł i go niebyło

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jeśli skasowałeś w drugim roomie objekt0, to kursor będzie, bo ten obiekt miał funkcję window_set_cursor(cr_none) że nie widać kursora. Jeżeli skasowałeś, to daj tą funkcję w innym obiekcie który będzie w następnym roomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym roomie ma być i jest OK ale przejdize do drugiego to chce zeby zniknoł i go niebyło

 

W DRUGIM POŚCIE ci Dawidsu dał jak na talerzu, tylko przerobić trzeba...

 

cursor_sprite= [false (nie wiem czy zadziała :P) lub nazwa sprite'u który jest czystym przezroczystym obrazkiem];
window_set_cursor(cr_none);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...