Skocz do zawartości

Zablokowane Almora - Online WERSJA 0.60


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

No weź ty nie gadaj czy się liczą czy nie, kogo to obchodzi ! xD Jeszcze klątwę na nas ześlesz jaką :D Zresztą ostatnio nie widać licznika postów... A istnieją co najmniej 3 sposoby, żeby sprawdzić, ile dany user ma postów - pytania kierować na PM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Btw. Wiesz, ja w tym siedze trochę dłużej niż ty i może Tobie bym doradził sprawdzić co oznacza sformułowanie Role-Playing-Game, nie na krzywo i tępo tłumaczyć z angola, ale sprawdzić, co to oznacza w żargonie graczy komputerowych i jaka jest dokładna definicja nazwy R-P-G oraz Strategii Turowej... To tyle tongue2.gif

A ile to siedzisz w rpgach zebys smial pisac takie rzeczy? I skad wiesz, ze siedzisz w tym dluzej niz ja? Bo to co napisales jest cholernie jałowe, niepoparte argumentami i szczerze mówiąc znów brzmi na zasadzie "Jestem kozak, pisze jak kozak, czuje sie jak kozak, a inny maja mnie za kierpce"

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_fabularna

http://pl.wikipedia.org/wiki/Strategiczna_gra_turowa

http://pl.wikipedia.org/wiki/MMORPG

http://en.wikipedia.org/wiki/Role-playing_game

 

I wyobraz sobie, ze RPG, ni ch*ja nie jest TBS'em jak by na to nie patrzec, chyba ze w zyciu nie widziales jakiegos bardziej rozwinietego systemu bitewnego, tylko opierasz swoje posty na obserwacjach w stylu "O, ja raz zadalem obrazenie, on raz zadał, znowu ja zadałem, on znowu zadał, Oooooo ta gra jest Turowa!".

 

I nie porównuj tutaj systemów rpg z reala jak D&D do cRpgów, bo to calkowicie inna bajka. Tam RPG musi byc powiazane z turami, min dlatego ze NIE MA INNEJ MOZLIWOSCI, chyba ze opracujesz nowy system rzucania koscmi na zasadzie fast handa, kto pierwszy ten pierwszy zadaje obrazenia, i caly klimat prysnie z racji potrzeby zazywania koksu i pompowania prawego ramienia do szybszych wymachów.

 

No offence, but pocwicz.

 

PS> z Zargonem miales na mysli, Źargon osobisty, tak?

 

Kolejny dit - Sprawdzic co oznacza Role Play? Wybacz, jednak wiekszosc wyrazen we wszystkich jezykach na swiecie, znaczy to, co znaczą, chyba ze są to nazwy własne. Role Play, jakby na to nie patrzec, mozna tlumaczyc jako Odgrywanie jakiejs Roli, cos bezposrednio zwiazanego z tym, a nie "Rozgrywka turowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Role-Playing-Game, nie na krzywo i tępo tłumaczyć z angola, ale sprawdzić, co to oznacza w żargonie graczy komputerowych i jaka jest dokładna definicja nazwy R-P-G oraz Strategii Turowej... To tyle tongue2.gif

role playing game od dawna się przyjęło że są to gry fabularne :) rpgiem turowym jest chociażby fallout i final fantasy ale tury są i tak tylko podczas walki.

Uważam że powinniśmy zaprzestać spamu i offtopu, który zacząłem między innymi ja :P

 

btw. Miejmy nadzieję że 0.6 będzie na sobotę i niedzielę, wtedy można by rozpocząć nowe testy i znów zawalać dni czekając na serwer :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że powinniśmy zaprzestać spamu i offtopu, który zacząłem między innymi ja tongue2.gif
Mylisz pojecia, nie mozna nazwac spamem kulturalnej rozmowy 2 osób, na temat posrednio związany z topiciem. Spamem, sa posty o Złych Pajonkach i posty o tresci "Yeah YEAh".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie Patrysław rozda warny wszystkim uczestniczącym w tej kreatywnej rozmowie :P

Na zakończenie tylko pokażę to:

userbar13qt7.png

 

Jeżeli chcesz się pozbyć Zlych Pajonkuf wpisz to do swojej sygnaturki :P

 

[img=http://img262.imageshack.us/img262/2559/userbar13qt7.png]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: pewnie bełt generatorem, albo czymś takim... przepraszam, zmęczony już jestem... uaaa... :P

 

@Sadam: Nie no, aż nie mogę się powstrzymać, żeby tego wszstkiego nie komentnąć...

 

Sadam, w pewnym sensie masz rację, bo ten, kto wymyślił dokładną definicję RPG-a, nazwał ją tak, ponieważ gracz gra w tej grze pewne "Role", które sobie wybiera, tworząc scenariusz gry. Kiedy jednak to się stało tzn. kiedy wymyślił tą nazwę), wiele osób uznało nazwę 'Role Playing Game" za strategię, w której role odgrywa gracz w określonym czasie, a niektórzy nawet uznali, że "Role" jest jednozanczne z krótką rolą graczam czyli jego turą. Pogląd ten rozwinął się do dziś tak, że jak ktokolwiek powie "RPG" to wiele osób rozpozna to jako grę TUROWĄ (co robią aktorzy ? grają swoje role. ile taka rola trwa ? jedną ich turę.)...

 

Dzisiaj nikt nie zwraca uwagi na dokładną definicję wymyśloną przez tamtego kolesia ok. roku 85, ale na wzór przyjęty przez użytkowników. I tutaj warto też powiedzieć, że nazwa TBS powstała dobre dziesięć lat później, kiedy już każdy się przyzwyczaił, że gry typu Warcraft albo Tibia będzie nazywał RPG-iem (no, w tym znaczeniu MMORPG-iem), co w jego mniemaniu ozancza "STRATEGIĘ TUROWĄ", jak już ci wytłumaczyłem...

 

Zresztą nawet recenzenci nieraz porównują gry typu NWN albo Gothic do strategii turowej, ale pod TBS-a przyjmują raczej MMORPG-i typu karcianka w necie... Chociaż i dziś nazwa TBS powoli zanika, bo każdy woli po prostu powiedzieć RPG, nie zastanawiając się nad pełną definicją tego wyrażenia, ale nad własną, jak ty to określasz "osobistą", zamiast głowić się nad głębszym sensem swojej wypowiedzi... Możemy być dokładni i perfekcyjni, nazywać rzeczy po imieniu, TBS tbsem, cRPG crpgiem, a RPG rpgiem, ale pamiętaj, że świata przez to nie zmienimy...

 

Ja tu nic do niczego nie chcę przyrównywać, bo to jasne, że taki TBS nigdy nie będzie się równał RPG-owi, ale takiemu zwykłemu graczowi to raczej zwisa na maksa... Role od roli, jednej zagranej tury, każdy z nas ma taką swoją, jedyną w życiu rolę, którą gra przez całą pełną turę - turę od zera do jedynki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Role od roli, jednej zagranej tury, każdy z nas ma taką swoją, jedyną w życiu rolę, którą gra przez całą pełną turę - turę od zera do jedynki...

:o O rany jakie to... twórcze... takie... głębokie. Wręcz wzruszające... :crying:

 

EDIT: Ten temat obcieka klejącym niczym lukier lecz gorzkim niczym... coś gorzkiego... spamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ego, no jasne, pewnie też chciałeś zrobić tera posta na pięć akapitów :D Każdego głos się liczy w tej sprawie, ale jak mówiłem: świata nie zmienimy... Chociaż kiedyś uznawałem to właśnie za swoją życiową rolę, być może nadal uznaję, ale boję się, że nim się ziszczą me marzenia, to moja tura się skończy :P

 

@Up: Ale fart, właśnie o tym napisałem... Ale przyznaj, daje do myślenia, nie ? xD

 

@Down: Aha, to też fajnie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: pewnie bełt generatorem, albo czymś takim... przepraszam, zmęczony już jestem... uaaa... :P

 

@Sadam: Nie no, aż nie mogę się powstrzymać, żeby tego wszstkiego nie komentnąć...

 

Sadam, w pewnym sensie masz rację, bo ten, kto wymyślił dokładną definicję RPG-a, nazwał ją tak, ponieważ gracz gra w tej grze pewne "Role", które sobie wybiera, tworząc scenariusz gry. Kiedy jednak to się stało tzn. kiedy wymyślił tą nazwę), wiele osób uznało nazwę 'Role Playing Game" za strategię, w której role odgrywa gracz w określonym czasie, a niektórzy nawet uznali, że "Role" jest jednozanczne z krótką rolą graczam czyli jego turą. Pogląd ten rozwinął się do dziś tak, że jak ktokolwiek powie "RPG" to wiele osób rozpozna to jako grę TUROWĄ (co robią aktorzy ? grają swoje role. ile taka rola trwa ? jedną ich turę.)...

 

Dzisiaj nikt nie zwraca uwagi na dokładną definicję wymyśloną przez tamtego kolesia ok. roku 85, ale na wzór przyjęty przez użytkowników. I tutaj warto też powiedzieć, że nazwa TBS powstała dobre dziesięć lat później, kiedy już każdy się przyzwyczaił, że gry typu Warcraft albo Tibia będzie nazywał RPG-iem (no, w tym znaczeniu MMORPG-iem), co w jego mniemaniu ozancza "STRATEGIĘ TUROWĄ", jak już ci wytłumaczyłem...

 

Zresztą nawet recenzenci nieraz porównują gry typu NWN albo Gothic do strategii turowej, ale pod TBS-a przyjmują raczej MMORPG-i typu karcianka w necie... Chociaż i dziś nazwa TBS powoli zanika, bo każdy woli po prostu powiedzieć RPG, nie zastanawiając się nad pełną definicją tego wyrażenia, ale nad własną, jak ty to określasz "osobistą", zamiast głowić się nad głębszym sensem swojej wypowiedzi... Możemy być dokładni i perfekcyjni, nazywać rzeczy po imieniu, TBS tbsem, cRPG crpgiem, a RPG rpgiem, ale pamiętaj, że świata przez to nie zmienimy...

 

Ja tu nic do niczego nie chcę przyrównywać, bo to jasne, że taki TBS nigdy nie będzie się równał RPG-owi, ale takiemu zwykłemu graczowi to raczej zwisa na maksa... Role od roli, jednej zagranej tury, każdy z nas ma taką swoją, jedyną w życiu rolę, którą gra przez całą pełną turę - turę od zera do jedynki...

Napisales dokładnie 22 linijki textu o spekulacjach, ludzkiej głupocie, i braku znajomosci odpowiednich znaczen. To ze okreslenie TBS, RPG, jRPG, cRPG czy mmoRPG przestaja byz rozrózniane przez uzytkowników, nie oznacza, ze te okreslenia wymarły, i stały się Archaizmami. Dlaczego np, na oficjalnych stronach produktów dalej uzywa sie poprawnych okreslen, tylko ty nazywasz Tibie TBS'em? Po co wiec tyle gatunków gier, tyle roznych rodzaji, okreslen, jak wszystko mozna wrzucic do jednego Wora? Idac twoim tokiem rozumowania, Fifa czy PES to tez RPG, bo na pewna ture - mecz, wcielasz sie w role - piłkarza. ROFL!

 

Gdzie znalazles recenzentów gier, piszących takie bzdury? w CD-Action? Takie rzeczy zdarzają sie tylko i wyłącznie na neofangamestronach, zakladanych przez dzieci. I w takim pismie jak Cybermycha.

 

Świata przez to nie zmienimy, ale to oznacza ze mamy pisac ogółowo? Lepiej chyba nazywac cos po imieniu, a nie mówic na kumpla "Hej Człowieku", bo po co mu imie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac twoim tokiem rozumowania, Fifa czy PES to tez RPG, bo na pewna ture - mecz, wcielasz sie w role - piłkarza. ROFL!

Punkt dla ciebie! Możesz go wymienić na amulet anty-Zlo Pajonkowy albo wziąć udział w losowaniu nagrody miesiąca! Rocznej prenumeraty Cybermychy!

 

Włączając się do tej porywającej rozmowy: RPG role-playing game. Nad czym tu rozmyślać? Gra w której gracz wciela się w pewną rolę. Z kąd wam się tu wzięła strategia turowa? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG... Spyro czy ty jestes naprawde takim debilem czy tylko udajesz? RPG = gra turowa - wg. Ciebie ? :blink: :boxed: :D :lol: Nie no, na ziemi leze...

P.S. Podaj mi swój wiek ?? XD

 

Btw. Wiesz, ja w tym siedze trochę dłużej niż ty i może Tobie bym doradził sprawdzić co oznacza sformułowanie Role-Playing-Game, nie na krzywo i tępo tłumaczyć z angola, ale sprawdzić, co to oznacza w żargonie graczy komputerowych i jaka jest dokładna definicja nazwy R-P-G oraz Strategii Turowej... To tyle :P

To sie mnie nie tyczy, ale ostro tutaj przeje..., polecam dobre korepetycje z angola....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj przecierz karzdągre w której zdobywamy poziomy , lepsze uzbojenie , wykonujemy misje jest Rpg iem . Od zawsze było to tak nazywane , ta dyskusja czepiajaca sie słów jest bez sensu. Podstawową cechą rpg jest zdobywanie lv ,doświadczenia itp. Więc dajcie spokój i tak ajk powiedziałem nie czepiajcie się słow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj przecierz karzdągre w której zdobywamy poziomy , lepsze uzbojenie , wykonujemy misje jest Rpg iem . Od zawsze było to tak nazywane , ta dyskusja czepiajaca sie słów jest bez sensu. Podstawową cechą rpg jest zdobywanie lv ,doświadczenia itp. Więc dajcie spokój i tak ajk powiedziałem nie czepiajcie się słow

Chyba od zawsze TY to tak nazywales.

Dyskusja ma sens, ale niestety wypowiadaja sie osoby nie majace na ten temat bladego pojęcia. Jezeli dla ciebie RPG to gra w której zdobywasz exp i lvl, i tylko wylacznie to, to HF&GL.

Sry, nazwy po cos powstaly, po co sergeguje sie tytuły w danych gatunkach. Normalny gracz, który wie czego chce, potrafi rozróżnic to w co gra, od jakiegos innego szmatławca, nawet na 1 rzut oka, H&S, jRpga czy mmo.

Ale o czym my rozmawiamy, zyjemy w Polsce, gdzie wszyscy graja w Fife i ufaja szmatławym pisemkom z kiosku, które maja naklad nie wiekszy niz 1000szt na kraj, smutna rzeczywistosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek mam pomysł moze my ci bedziemy rysowali potwory a ty je bedziesz w klejał do gry i tak ta gre bedzie rozmaitrza chyba ze jest juz duzo potworów jak tak to sorry

No niestety ten pomysł nie wypali. Narysowanie potwora to akurat najprostrza rzecz.

 

Dobra, a teraz wszystkie dzieci grzecznie wracają do tematu, a jak nie to pasem przez dupsko.

Tutaj nie ma określonego tematu :P Wszyscy gadają o czym chcą byle by wiązało się to z Almorą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra sry za off top ale dla mnie to morpg(a jaka jest fabuła i cel gry w alamorze ??cwaniaku :] )

Przecież mówię, że Almora to RPG ale że grasz z innymi w necie jest to MMORPG. Ludzie naprawdę jesteście tak niekumaci?! Ileż można mówić! Skończcie już tę rozmowę! Off-topic na całego! Patrysław, rozdaj warny, bo powiedzieć to za mało jak widać, nieprawdaż SADAM?!

 

EDIT:

@london: Nie! TU rozmawia się o wersji 0.60!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...