Skocz do zawartości

Zablokowane Almora a płatności


ego5000

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę na początek wprowadzić taki bajer ( oczywiście jeżeli będzie już server 24/7 ), że jak ktoś fundnie jakiś kesz na DOTACJI, to jego postać np. jest otaczana świecącymi gwiazdkami, ma jakiś specjalny opis itp. ale napewno nie będzie tak, że dostaje za to itemy albo złoto. To by było niesprawiedliwe, ponieważ nie każdy ma pieniądze i wówczas taki ktoś byłby stratny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
Tak, w końcu nikt nie chciałby, aby "dobroczyńcy" buntowali się z powodu niemożności gry w to, za co zapłacili. Niestety, ale klient płaci, klient wymaga... ;)
Nie. W systemie dotacji nie płacisz za grę, więc nie jesteś klientem. Ty za nic nie płacisz, tylko bezinteresownie przeznaczasz pieniądze na wsparcie rozwoju projektu, więc nie masz prawa niczego żądać, bo właściciel z dotacją może zrobić co zechce. To tak gwoli wyjaśnienia.

 

Tak samo za dotacje nie mogą być żadne przywileje w grze, tak jak napisał Borek, ale nie z powodu braku pieniędzy tylko takiego, że nie temu służą dotacje i w tym przypadku byłaby to zwykła transakcja kupna - sprzedaży. Najlepiej w takim wypadku zrobić coś takiego, że sporządzamy albo listę tzw. "donators", którzy otrzymują dodatkowy opis - donator lub nic nie wprowadzamy, ale dla tych, którzy wpłacą znaczną część kwoty, przeradzają się w sponsorów i są umieszczani na specjalnej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja bym proponował jakieś mega wdzianka w stylu strój świętego mikołaja albo inne bajerki wprowadzić za dotacje, takie które niby nic nie dają ale i tak mozna się nimi pobujać ;p a bujanie sie to ważna sprawa w mmorpgu wbrew pozorom (pamiętam jak w HB cała nasza gildja [która założyłem jako noobek a potem była przednajmocniejsza na serwerze - a co! pochwale sie] przebrała się za supermanów i PKowała w tych strojach ludzi z drugiego miasta ;p to były czasy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No nie wiem propaganja, ja jestem zwolennikiem dotacji bez ekwiwalentów - tylko lista na stronie plus ewentualnie dodawany do opisu wyraz "donator". Ciuszki i inne pierdołki, nawet jeżeli nie dają realnych korzyści, to już nie są idea dotacji. Jeżeli za tzw. donate gracz otrzymuje coś w zamian, to już możesz zostać potraktowany przez kontrolerów ze skarbówki jako sprzedawca. Dodatkowo kara za niezarejestrowanie działalności gospodarczej, odsetki, zus, kolejne odsteki itd. :) A tak to normalna dotacja zostanie potraktowana jako darowizna (i pamiętajcie by nie przekroczyć 70zł :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem propaganja, ja jestem zwolennikiem dotacji bez ekwiwalentów, bo to już nie jest idea dotacji, to raz, a dwa, że dotacja będzie traktowana w ewentualnych rozliczeniach jako darowizna. Jeżeli za dotacje gracz otrzymuje coś w zamian (i nieważne czy zwykły ubiór czy też broń), to już możesz zostać potraktowany przez kontrolerów ze skarbówki jako sprzedawca. Dodatkowo kara za niezarejestrowanie działalności gospodarczej, odsetki, zus, kolejne odsteki itd. :)

hmm oficjalnie tak, ale jeśli by to zrobić - na czarno - po prostu jako prezent od mistrza gry zamiast pisania oficjalnie że sa za to bonusy ? hmm mysle że skarbówka by się nie przyczepiła. Ale fakt faktem - za rozdawanie broni albo jakiś super pancerzów - nie jestem i to by był bezsens straszny, ale strojem santa clausa bym mimo wszystko nie pogardził ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę na początek wprowadzić taki bajer ( oczywiście jeżeli będzie już server 24/7 ), że jak ktoś fundnie jakiś kesz na DOTACJI, to jego postać np. jest otaczana świecącymi gwiazdkami, ma jakiś specjalny opis itp. ale napewno nie będzie tak, że dostaje za to itemy albo złoto. To by było niesprawiedliwe, ponieważ nie każdy ma pieniądze i wówczas taki ktoś byłby stratny.

 

Wielce się ucieszyłem gdy sam pomysłodawca gry stwierdził coś takiego. Jak dla mnie nie ma nic gorszego np. na prywatnych serwerach donate za itemy bądź inne rzeczy ułatwiające grę. Już lepiej żeby gra była całkowicie płatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było jakby kwestie płacenia/dawania pieniędzy i grania w MMORPG'a były całkowicie odseparowane. Abonament - tak, kupowanie itemów za prawdziwą forsę, jak też wszelkie bonusy za dotowanie - zmieszanie rzeczywistości real i unreal i zamordowanie klimatu gry, ot co. A te nooby co sprzedają swoje postacie na allegro za 1000 zł to tak jakby odsprzedają "duszę" diabłu (nigdy nie wiadomo co z postacią zrobi :] ), spróbujcie się wczuć w klimat gry a nie upatrywać zarobku :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komercja zabija wszystko, nie można wciskać na siłę opłat, a tym bardziej urządzać handlu postaciami i przedmiotami za realną kasę. Znacie chyba skandal z EVE online, chyba nikt nie chce kusić tak Borka, licząc na lepsze względy w grze. (Almora mafia, opłacamy i mamy... he he ) :lol2:

 

Borek sam wie najlepiej co mu odpowiada i tak zrobi... :thumbsup:

 

Dotacja jest z dobrej woli, więc głupio by to wyglądało gdyby była nagradzana na pokaz.

xxx wpłacił xxx kasy więc dostał xxx xxx xxx

Mogą być takie osoby nagradzane jakimś bonusem w grze, ale bez obwieszczania tego całemu światu.

Wtedy nooby wpłacały by kilka zetów, oczekując jakichś cudów.

 

Jeszcze trochę i ankieta się pojawi, która pokaże wynik:

Kto by wspomógł grę? oczywiście że wpłacę kilka złoty = 30% nie wpłacę ani grosza = 70% :o

U nas z kasą to temat tabu, niby się zgłasza chęci, ale potem okazuje się jak to w praktyce wygląda.

Zanim nie nastąpi finał, nie ma co dyskutować i marzyć, jakie to miliony zgarnie Borek.

(miliony, ale licząc po staremu) :sp_ike:

Tu trwają beta testy, więc wspomóżcie twórcę, by dzieło miało szanse zaistnieć. Jak już będzie finisz można sobie o takich sprawach zacząć pogawędki, teraz to nie odpowiednia pora... :rolleyes:

 

... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu nic sugerować... ale, ludzie... błagam Was, czy nie może być na świecie ani jednej (dobrej) gry MMO, w którą nie trzeba wkładać kasy żeby zostać w tyle...

 

Najlepszym rozwiązaniem byłaby symboliczna dotacja. Tzn. jak ktoś chcę pomóc autorowi wpłaci parę groszy, jeżeli nie ma kasy, bądź nie chcę płacić nie musi tego robić.

 

Rozumiem, każdy chce sobie zarobić... sam nie wiem co bym zrobił jakbym był autorem takiego projektu jak ten.

 

Pomyślcie o graczach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jego renifera xD I popieram przed-przedmówcę - po co robić płatne gry MMo... Toż to strata kasy i czasu dla tych, co ich nie mają ... !!! Na serio, wolałbym, żeby Almora była darmowa, a kasa byłaby z dotacji... Albo np. Borek powie: "Dobra ludzie, w nstępnym update dam nowy kontynent i areny, jak wartość dotacji wyniesie 50zł ! Do roboty !" xD Przesadziłem, ale miałem na myśli właśnie coś w rodzaju mobilizacji graczy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze robisz ! To kolejny hojny darczyńca - cześć mu i chwała ! xD

 

No to i ja tutaj, wszem i wobec ogłaszam: Przysięgam za każde zdobyte dziesięć leveli płacić twórcy 20zł !!! Dołączmy do akcji "Podaruj Twórcy Kasę (za level)" !!! Jesteście ze mną ??!! Yeah !

 

xDDD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie postanowie że za każde 20 lv pow . 30 wpłace ok 25 zł .

Bo jestem z tą grą od początku i chcę jej dobra (czyli też dobra twórcy).

 

Dobra. Masz 25 tys. i dawaj 20000 level, teraz będę PK'ował wszystko i wszystkim i nikt mnie nie pokona i zepsuję całą grę. IMO niesprawiedliwe i nierealne :P.

 

A, znowu nie zrozumiałem. Ale i tak bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

można by było zrobić takie cuś :

 

AlmoraCshop - np : wysyłamy SMS,5 zł to dostajemy 500 ALMORA CASH COINS ( taki przykład ).

i w AlmoraCshop kupujemy np : Super Rune Adamantium Orhilacon Sword + 100 , + 50 % DEX ( przykład taki ) za 1500ACC (almora cash coins )

---------

powiedzmy

 

SMS 5 zł - 500 ACC

SMS 10 zł - 1000 ACC ... i tak co 5 :)

 

Nie wiem jak wam ten pomysł , ale mi się osobiście podoba :)

 

@EDIT :

Dużo innych gier tak ma , dajmy przykład : MapleStory .... coraz więcej osób w to gra i coraz więcej ma itemki z "cashshopu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, mi sie wydaje ze realna kasa powinna dwac jakies korzysci, bo inaczej nic niewplynie i koszt postawienia serwa itp. moze ci sie niezwrucic.

Co powiesz na taki system :

-World chat ( notka np. co 5min zeby spamu niebylo )

napewno ulatwi sprzedawanie itemow.

-jak bedzie NPC z aukcjami to bedzie mozna wiecej zeczy wystawic

-jakies fun itemy w sklepie dla donate

"gitara",moze nawet bikini :P i takie tam gadżety ;]

-"postać np. jest otaczana świecącymi gwiazdkami, ma jakiś specjalny opis itp."

 

Same bajery nieprzynoszace realnych korzysci niesprowadza donatorow.

A takie dodatki jak chat czy możnosc wystawienia wiecej itemow na aukcji jest bardzo przydatna a i bez tego da sie żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja Musze pochwalic tych co muwi ze NAJPIERW TRZEBA MIEC ONLINE ALMORE !!!!!!!

 

 

Bo tak to se morzez pomazyc o jakiej kolwiek kasie czy czymś

:sp_ike:

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S.Jak BOREK wlonczy server wszyscy bedo tylko nabijac lvl i nikt nie bedzie sie rtym przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by robić, że jak wyślesz małą kwotę to dostajesz jednorazowe zaklęcie którym możesz coś zakląć żeby się świeciło w miarę niepowtarzalnym kolorem (i to by był symbol tego, że dajesz dotację). Może nawet będzie można przełożyć to na nową broń by wciąż być znanym jaka wpłacający, ale żeby ci się dwa lub więcej itemów świeciło to trzeba więcej kasy sypnąć XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy odpowiednim ruchu, same dotacje powinny wystarczyć, o ile będzie się odpowiednio nachalnym ;). Zresztą nikt nie mówił, że będzie łatwo wydać MMO chałupniczo ;).

 

Problem z komercjalizacją tej gry polega na tym, że ona jest mało konkurencyjna, a rynek jest zapchany. Wydanie komercyjnego MMO, które by się zwróciło, wymagało by ogromnych nakładów na reklamę.

Jak na darmowe MMO, Almorea jest kapitalna, ale wśród płatnych by wypadała mizernie (bez obrazy - oceniam obiektywnie sytuację).

 

Ja bym próbował z dotacjami i klimatem "jednyne MMO naprawdę za darmo", oldschoolowe i do tego robione przez entuzjastę. Ludzie wspierają takie projekty, choć oczywiście "zyskami" bym tego nie nazwał ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...