Skocz do zawartości

Najnowszy Free Pascal?


Kshysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki wielkie.

 

Z powodu braku osób przygotowujących i testujących wydania, 2.0.4 jest dostępna tylko na pewną liczbę platform i nie we wszystkich rodzajach pakietów. Jeżeli chcesz to zmienić i czujesz się na siłach przygotować oraz przetestować przyszłe wydania, skontaktuj się z nami poprzez listy dyskusyjne.

 

No ... nic z pobierania :/

 

@DOWN : Lol, 40 lat życia? xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poch ci free pascal jakiś ... ?? to już jie wystarcza wam oryginalny standardowy i uniwerslany Turbo Pascal ??!! xP Ściągnij se gdzieś z neta wersję 7.0+ i masz najlepsze co możesz dostać. Ja od zawsze na tym pracowałem (40 lat życia !) i jestem zadowolony x]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzę temat tylko po to, żeby ci powiedzieć, że przejście z Free Pascala na Turbo Pascala to jak przejście z Windows XP na Windows 1.0. Turbo Pascal jest przestarzały, tylko na DOS i na dodatek musisz go spatchować. Ściągnij sobie normalnego Free Pascala + Lazarus i masz porządny zestaw do pisania w Pascal. Free Pascal ma taką przewagę, że zrobisz w nim więcej rzeczy niż w Turbo Pascal. Jeżeli Cię interesuje wyświetlanie grafiki, to w TP możesz skorzystać jedynie z Graph lub pobawić się w assembler, a w FP masz wbudowaną obsługę OpenGL i DirectX, też jest Graph i Assembler oczywiście, ale możesz też dociągnąć z neta świetną IMHO bibliotekę WinGraph.

 

Free Pascal 2.0.4 dla Windows ściągniesz stąd (w 5 sekund znalazłem nie licząc ładowania się stron):

ftp://ftp.freepascal.org/pub/fpc/dist/i38....i386-win32.exe

 

Lazarus to IDE do Free Pascala imitujące Delphi. Jest ono bardzo dobre i ułatwi ci ono trochę pracę w Free Pascal. Ściągniesz je stąd:

http://downloads.sourceforge.net/lazarus/L...mp;big_mirror=1

 

Pisząc w Free Pascal, musisz pamiętać, że skompilowany program będzie zajmował bardzo dużo miejsca. Żeby zmniejszyć rozmiar pliku stosuje się taki trick:

- Ściągasz kompresor plików exe - http://upx.sourceforge.net/ . Ja pomniejszam nim pliki wykonywalne zajmujące 250kB do 70kB.

Możesz też skorzystać z smartlinking, ale nie będę ci mieszać w głowie, znajdź sobie w internecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...