Skocz do zawartości

Zablokowane Dyskusje o grze


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 979
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy będzie wam się podobać czy też nie, ale tak zostanie - przynajmniej w wersji 0.60.

Jeżeli gracz uderzy innego gracza to zostaje podświetlony czerwonym znakiem i każdy może go zabić - takie oznaczenie działa przez pół minuty, natomiast jeżeli zatłucze na śmierć swoją ofiarę, to zostaje mordercą przez 20 minut, wówczas nie może nikogo uderzyć oraz nie może nic sprzedać ani kupić w sklepie :P Inni natomiast mogą bezkarnie atakować mordercę nie ponosząc winy. Oczywiste jest też, że broniący się przed uderzeniem mordercy ma również prawo go zabić.

 

Swobodna walka pomiędzy graczami będzie tylko w PVP arena. Tam wszyscy będą mogli się zmierzyć ze sobą nie ponosząc żadnych strat przy zginięciu.

Powiem tak:

 

Dla mnie osobiście taki system nadaje się na smar do czołgów, jak zresztą 99% waszych pomysłów co do PVP.

 

Wiem dobrze, że moje zdanie nie obchodzi nikogo z was, to zrozumiałe. W sumie dobrze by było jakbym zaprezentował jakąś swoją koncepcję a nie tylko się mądrzył, ale po pierwsze nie chce mi się pisać, a po drugie i tak nikomu się pewnie nie spodoba, bo jak tak patrzę to chyba niewielu z was zależy na czymś więcej niż tylko nowe expowiska, więcej potworów, broni, czarów i tak dalej ...

 

Jak tak obserwuję co się dzieje to stwierdzam, że Almora powoli wkracza na bardzo złą drogę, której celem jest stanie się kolejnym badziewnym MMORPG, w którym ludzie biegają, expią, expią, expią ... i nic poza tym.

 

Nie będę wysuwał własnych propozycji, bo i tak wiem że tłum ma zupełnie inne oczekiwania niż ja.

 

EDIT:

Jeszcze jedna sprawa. Z jednej strony Borek twój system jest do bani wg mnie, ale z drugiej strony rozumiem to, że wymyśliłeś akurat taki, bo właśnie taki zapewne będzie pasował większości graczy. No, ale niestety nie mi :mellow:

 

No, trudno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też tak tak uważam, bo tak, bo <gm rox> (hehe :D) and The Power bursts from The GM !!!

 

No ale skoro oni to tylko na klikach operują, to nie tyle, że są nieco opuszczeni w rozwoju, ale co właściwie mogą wiedzieć o prawdziwym programowaniu, lal... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol... normalnie ludzie nie wiecie co piszecie -.- .

 

Najpierw sprawdź co to jest KLIK, a dopiero później się mądrzyj. Ostatnio wypuszczona wersja MultimediaFusion 2, (po wgraniu rozszerzeń, dostępnych na oficjalnej stronie, lub pobranie rozszerzeń udostępnionych przez graczy) daje wielkie możliwości, i jakby nie patrzeć jest ewentualnie na równi z GMem, a nawet wyżej co do możliwości.

 

Osobiście testując GMa nie przypadł mi do gustu, wolę zwykłe programowanie.

 

BTW. Kliki to nie tylko walenie tych głupich zdarzonek, że wszystko masz dostępne na liście itp. itd. Wystarczy umieć posługiwać się wyrażeniami (coś jak GM, tylko w innej formie). Tak, że mówię wypróbujcie a nie piszecie, że to jakiś szit.

 

Amen. Sry za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Lampard: Daj już spokój z tym MMF2. Nie ma języka skryptowego - nie ma prawdziwego programowania (co prawda wysokopoziomowego ale programowania) i nie zastąpisz tego jakąś siatką zdarzeń, która na dodatek ma limity. To właśnie miał na myśli Spyro. Po drugie rozszerzenia - większość z nich to implementacje opcji, które w GM są już natywnie wbudowane i nie potrzeba do tego rozszerzeń. A jeżeli je wliczać to ja powiem, że GM ma lepsze i oferuje więcej? I co na to poradzisz? MMF2 jest lepsze tylko w szybszym tworzeniu aplikacji multimedialnych - w końcu sama nazwa na to wskazuje, a GM jest głównie do gier. Nawet w "Od zera do gier kodera" masz coś napisane na temat tych aplikacji.

 

Wracamy do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki Ranmus, że tym razem mnie poparłeś - ja chciałem tylko powiedzieć, że (Kliki sux, k ?) lepszy jest dla mnie GM... bo on przynajmniej wygląda profesjonalnie i ma jakiś własny ludzki język programowania... :P

 

Jeszcze tylko do @-Shaman-: No co ty, lall ?? Przecież skoro wymyslił ten system sam autor to musi byc dobry ! xD Zresztą co ty wiesz o MMo, skoro sądzisz, że PVP jest badziewne ! Przecież właśnie o to tu chodzi - aby poczuć te napięcie w walce z żywym, inteligentnym przeciwnikiem, a nie z gupim algorytmiastym mobem... (chyba, że mówimy o wyżyciu się po raz 50 na jakimś nubie, ale to już jest PK więc inna sprawa :P) więc nie dziw się tak wielkiej ilości koncepcji co do PVP, bo ludzie czerpią radość z MMo ze spotkań z żywymi graczami ew. stoczenia z nimi inteligentnego i kulturalnego pojedynku... (czyt. rozmowy xP) A każdego głos się liczy - dzięki za twój ;) chciaż sam to nie zrobisz wielkiej rewolucji...;/ szukaj, może ktoś się do ciebie przyłączy i nie besztaj tak o pomysłach autora ! :P

 

A do @Lampard: No co ty, ja nie chciałem znów nikogo urazić ani zaszpanować, (żeby nie było to Klikach też mam trochę pojęcia...) ale tylko wyraziłem moją opinię, tak jak inni xD A skoro widzisz w MF2 programowanie, a nie widzisz np. w GM zwykłego programowania, to jakie jest w/g Ciebie zwykłe programowanie ?? Jeśli takie istnieje ??

 

Możesz to potraktować jako retorical :P

 

@down: Aż mnie wzruszyłeś :crying: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Jeszcze tylko do @-Shaman-: No co ty, lall ?? Przecież skoro wymyslił ten system sam autor to musi byc dobry ! xD Zresztą co ty wiesz o MMo, skoro sądzisz, że PVP jest badziewne ! Przecież właśnie o to tu chodzi - aby poczuć te napięcie w walce z żywym, inteligentnym przeciwnikiem, a nie z gupim algorytmiastym mobem... (chyba, że mówimy o wyżyciu się po raz 50 na jakimś nubie, ale to już jest PK więc inna sprawa tongue2.gif) więc nie dziw się tak wielkiej ilości koncepcji co do PVP, bo ludzie czerpią radość z MMo ze spotkań z żywymi graczami ew. stoczenia z nimi inteligentnego i kulturalnego pojedynku... (czyt. rozmowy xP) A każdego głos się liczy - dzięki za twój smile2.gif chciaż sam to nie zrobisz wielkiej rewolucji...;/ szukaj, może ktoś się do ciebie przyłączy i nie besztaj tak o pomysłach autora !
Gadanie... Ja tam powiedziałem Borkowi swoje uwagi co do wymyślonego PvP i jakoś chętnie wysłuchał moją opinię. Powiem inaczej, nie besztaj pomysłów, jeżeli sam nie masz czegoś lepszego do zaproponowania, bo co z tego Szamanie, że wyrazisz swoją negatywną opinię, jak nie chcesz wspomóc rozwój Almory jakimiś dobrymi pomysłami, a nuż Borek coś zmieni? :)

 

Heh, dzięki Ranmus, że tym razem mnie poparłeś
Bo dla mnie nie jest ważne kto pisze, ale co pisze i zawsze wytknę jakąś głupotę oraz poprę jakąś mądrość. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh, nie mogę się powstrzymać.

 

Ludzie, gdzie ja napisałem, w którym miejscu, że w klikach jest programowanie? WTF?!

 

"Osobiście testując GMa nie przypadł mi do gustu, wolę zwykłe programowanie. "

 

Jeżeli chodzi o to, to chodziło mi o programowanie typu pascal/delphi/c++ .

 

Aww... czytajcie ze zrozumieniem, ok?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stworzyłem system PK - uff jest 1:36, a jutro do roboty :/

 

Nie wiem czy będzie wam się podobać czy też nie, ale tak zostanie - przynajmniej w wersji 0.60.

Jeżeli gracz uderzy innego gracza to zostaje podświetlony czerwonym znakiem i każdy może go zabić - takie oznaczenie działa przez pół minuty, natomiast jeżeli zatłucze na śmierć swoją ofiarę, to zostaje mordercą przez 20 minut, wówczas nie może nikogo uderzyć oraz nie może nic sprzedać ani kupić w sklepie tongue2.gif Inni natomiast mogą bezkarnie atakować mordercę nie ponosząc winy. Oczywiste jest też, że broniący się przed uderzeniem mordercy ma również prawo go zabić.

 

Swobodna walka pomiędzy graczami będzie tylko w PVP arena. Tam wszyscy będą mogli się zmierzyć ze sobą nie ponosząc żadnych strat przy zginięciu.

 

Proste jest zawsze najlepsze-Twoja propozycja Borek wg mnie jest najrozsądniejsza, gdyż łączy cechy innych opisanych w tym temacie-zwłaszcza chodzi mi tu o zabijanie mordercy bez konsekwencji-przecież w ten sposób każdy może zostać wspomnianym wcześniej "strażnikiem", a Pków będzie się jeszcze skuteczniej tępić...

 

No i areny PvP-miejsca dla chętnych, by walczyć z innymi-czy coś trzeba dodawać?

 

a twoim zdaniem programowanie w GML jest jakieś... nie zwykłe oO?

Moim zdaniem jest to programowanie normalne, tyle że mamy np: gotową opcje tworzenia "czystych" obiektów, zdefiniowanych wiele funkcji przydatnych do tworzenia gier...w końcu najlepiej GM sprawdza się w tej roli. ;)

 

Wiem, że nie "chlałeś" do mnie :P , ale też mogę się krótko na ten temat wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chlopaki, pogralem pare H i musze powiedziec ze gra zapowiada sie rewelacyjnie, jednak ma pare irytujacych niedociagniec a mianowicie txt drzew zlewaja sie z otoczeniem i czasami mozna sie w tym pogubic, i cos co mnie strasznie denerwowalo to brak jakichkolwiek punktow na poczadku gry, Borek prosze ustaw po 2 pkt w karzdej umiejetnosci, na poczadku ledwoco idzie trafic w buga,a jak sie trafia 2 to kaszana, Gra jest bardzo grywalna, ceny napewno musisz poprawic przynajmniej jabluszek daj na 10 zeby z poczadku mozna by bylo cos zdzialac,

PS znalazlem ciekawego buga, ale to nie post na to :P ide go napisac :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze z tym PvP, cudów nie oczekujcie, na coś lepszego potrzeba zmiany sporej części mechaniki rozwoju postaci, bo teraz walk wyrównanych nie ma. Są mocniejsi i słabsi, a nie ma równych (nawet jak są, to ze świecą

szukać, w momencie gdy komuś się zachce walki z godnym rywalem) Gdzie tu jakaś emocjonująca walka z żywym przeciwnikiem? Już po wyglądzie można oceniać ile jest szans na wygraną... Emocje to są jak się w szachy wygra z mistrzem... Mało co niektórzy wiedzą jak funkcjonuje PvP o wyrównanych szansach dla wszystkich. Niedawno pisałem w konkursie taki system i się sprawdza, ale w Almorze to co innego, tu od tak nic sprawiedliwego się nie wyskrobie bez zmian. A kombinowanie na miękkim gruncie może wciągnąć do gleby. Wszyscy rzucają propozycje, ale do takich spraw podchodzi się od strony technicznej, programowania, jak to wszystko ma dobrze zadziałać. Bo łatwo coś powiedzieć, tylko trudniej zrobić. Obecny pomysł Borka wystarcza, bo ma czas na zmiany, i jak coś się trafi może zaistnieć. :rolleyes:

Może kiedyś, gdzieś, z jakiegoś powodu, ujrzycie upragnione, wymarzone PvP... :blink:

 

 

...a tak mi się przez przypadek napisało, nawet nie wiem, czy to co miałem napisać... :o

 

. . . :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iv!n, tym bardziej śmieszy mnie ta sytuacja. =P

 

Lampard, jeśli dla Ciebie C++ jest true programowaniem to nie rozumiem dlaczego tak bronisz klików. I proszę mi nie wyskakiwać z tekstem "a pracowałeś na klikach?" bo przez ~2 lata na nich siedziałem. =3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem nowy system PVP i nie tylko. Ranmus podsunął mi myśl, a ja ją uzupełniłem i wykonam :) Oczywiście nie jest to jakiś mocny oryginales, ale zawsze coś trochę lepszego i ciekawszego od tradycyjnych metod.

 

Każdy gracz będzie posiadał własny poziom reputacji. w skali od -5 do +5, zero to jest poziom standardowy - czyli z takim startujemy na początku gry. Jeden punkt reputacji otrzymujemy po upływie godziny czasu. Za kradzież tracimy jeden punkt, a za morderstwo tracimy dwa punkty. Jednak jeżeli mamy sporą reputację, to nasz exp po zabiciu stwora jest większy zgodnie z tabelką poniżej.

 

Reputacja ( mniej = gorsza )

Legenda*

NA - Nie można atakować graczy

NZ - Nie można zbierać przedmiotów

NH - Nie można handlować ( sklepy/trade z graczem )

NP - Nie można uczestniczyć w PARTY

 

Tabela:

 

-5 - NA, NZ, NH, NP

-4 - NZ, NH, NP

-3 - NH, NP

-2 - NP

-1 - Ostrzeżenie

0 - Normalny

+1 - Exp + 2%

+2 - Exp + 4%

+3 - Exp + 6% Gold + 4%

+4 - Exp + 10% Gold + 6 %

+5 - Exp + 15% Gold + 10%

 

Jak sami widzicie, gracz ma większe pole manewru i wyboru - ukraść przedmiot, czy nie ukraść? Mam +3 reputacji, to raz mogę, ale kurde wtedy mniej expa za potwory itp. itd. No a jeżeli gość wybitnie lubi zabijać, to zostaje z reputacją -5, wówczas jego prawa są praktycznie zerowe, a w dodatku musi czekać 5 godzin żeby dojść do normy :D. Każdy na początku ma tzw. darmowy bilet, czyli może ukraść przedmiot i spadnie do reputacji -1, jest to niegroźna wartość ( ostrzegająca tylko ), ale wtedy taka osoba ma dłuższy czas oczekiwania do bonusów w formie większego expa i goldu :)

 

Wydaje mi się, że będzie to ciekawe rozwiązanie, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, bardzo fajny pomysł.

Wiem co może powodować, że niektórzy nie mogą się dołączyć: Czytając posty, ktoś wspomniał, że port 110 to port dla poczty. Kiedyś miałem podobny problem z inną grą. Ale wracając do Almory.. Posiadam antywirusa Avast i aby się podłączyć do gry muszę zatrzymać skanery wirusów (do internetu, ochrona standardowa, itd.) i wtedy mogę się podłączyć bez problemu. A więc ci którzy się nie mogą podłączyć do gry, zatrzymajcie antywirus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie podoba :)

ale napewno sa niektorzy (ktorzy kradna i atakuja graczy) ktorym to sie nie spodoba. nie bede wymienial nickow bo ktos sie moze obrazic :P wczoraj jeden kolo caly czas we mnie pakowal i zabil mnie 2 razy inny strzelal do wszystkich wokolo i ten system jest dobry bo takich zbrodni bedzie mniej :P

 

edit: noi jeszcze pytanko te punkty zdobywa sie po godzinie grania czy po normalnej godzinie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajne fajne :D ciakwe rozwiązanie tylko jak zrobisz kradzieże :/ skąd będziemy wiedzieć czy to nasz czy czyjś item jak razem lejemy potworka :/ aha i jeszcze jedno dostajemy +1 co godzine gry i jak włączamy na nowo to będzie 0 czy tak jak skończyliśmy? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no stan poziomu reputacji będzie zapisywany na serwerze, także jak będziesz miał +3, to wchodzą np. jutro też będziesz miał +3 :) Przedmiot, który nie należy do ciebie jest zaznaczony mocno na czerwono, nie da się nie przegapić :D no i oczywiście po 7 sekundach przedmiot, który leży staje się przedmiotem dostępnym dla wszystkich - trzeba zbierać co swoje :D. Pytasz czyj przedmiot będzie jak we dwóch atakujecie? na razie zrobiłem, że dla tego kto zabrał więcej energii robalowi, ale zastanawiam się czy nie zmienić na tryb losowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego Szamanie, że wyrazisz swoją negatywną opinię, jak nie chcesz wspomóc rozwój Almory jakimiś dobrymi pomysłami, a nuż Borek coś zmieni? :)

No masz rację. Powinienem wysunąć jakąś koncepcję własną skoro krytykuję inne, z tymże nie wierzę, że w ogóle Borka to by zainteresowało. Jak widać on ma swoją wizję i niech ją realizuje. Co z tego że ten system mi się nie podoba, ważne żeby podobał się większości. I jak widać się podoba, więc na pewno nie popełnia błędu wprowadzając swój system.

 

Powiem tylko tyle, że nie podobają mi się systemy, które w sztuczny sposób ograniczają swobodę w kreowaniu postaci. W końcu jest to gra RPG - każdy może zostać kim chce. Jeśli ktoś chce zostać seryjnym zabójcą to jaki jest sens blokowania mu możliwości zabijania? To jego wybór. Jeżeli rodzą się takie problemy że PK-erów jest tak dużo, że aż psuje to grę, to trzeba wymyślić coś, co naprawiłoby nieporządek jednocześnie nie ograniczając swobody grającym. Według mnie najlepszym sposobem jest branie wzorców z codziennego życia - ewentualnie z historii. Jeśli ktoś notorycznie zabija innych to wg mnie dobrymi pomysłami są:

 

1. Założenie przez graczy gildii, która ochrania graczy przez zabójcami

lub

2. Wymyślenie jakiejś instytucji w grze, która miałaby takie zadania jakie ma w realu policja. Więc wystarczyłoby wprowadzić strażników miejskich (NPC) którzy ścigaliby morderców i złodziejów. Od razu nasuwa mi się nowy pomysł że po schwytaniu przez Strażnika albo płacimy wysoką grzywnę zależną od szkodliwości czynu, a jeśli nie mamy pieniędzy to trafiamy do więzienia i tyle. Ewentualnie możemy stawiać opór lub uciekać przed strażnikami.

 

Można też połączyć obie możliwości i założyć gildię strażników, którymi byliby zarówno NPC jak i gracze. Można postawić w środku miasta koszary straży miejskiej, gdzie np. odradzaliby się zabici strażnicy-NPC. Można dać graczom możliwość zapisania się do gildii po spełnieniu pewnych wymagań np. dostawałoby się najpierw kilka questów żeby złapać/zabić kilku przestępców albo rozbić jakiś gang działający w obrębie miasta. Po wykonaniu questów dostawałoby się jakąs dobrą broń + mundur (zbroja) strażnika i jakiś kolorowy napis koło nicka. Dodatkowo mogłaby być jakaś tablica z listami gończymi. Jak Strażnik (gracz) zabiłby przestępce to dostawałby dodatkowe złoto od Gildii.

 

W taki sposób możnaby rozwiązać problem notorycznego PK-owania, poza tym możnaby w ten sposób utworzyć pierwszą gildię. Zaznaczam też, że to był tylko przykład. Nie musi to być koniecznie gildia Straży Miejskiej. Wszystko zależy od pomysłowości Borka, mogą to być np. Rycerze Światła, Zakon Paladynów czy coś takiego. Tutaj jest dowolność.

 

Według mnie taki system jest dobry, bo nie ogranicza w żaden sposób swobody kreowania postaci, czyli tak naprawdę nie niszczy Role Playu, a to wg mnie jest najważniejsze. Moim zdaniem wszelkie problemy trzeba załatwiać w taki sposób, żeby nie blokować swobody grania.

 

Poza tym wszystkim nie wydaje mi się żeby taki system był trudny do stworzenia. Wystarczyłaby nowy budynek w miescie jako siedziba Straży i ze dwóch Strażników (ich liczba rosłaby wraz z powiększaniem się miasta w nowych wersjach).

 

Mimo wszystko jednak najważniejszą teraz sprawą jest według mnie zbalansowanie gry pod względem rozwoju postaci. Jak to się zrobi, to myślę że problem PK-owania zniknie sam, bo gracze sami się zorganizują żeby powybijać wszystkich PK-erów.

 

EDIT:

 

Jeśli chodzi o nowy pomysł Borka to dalej uważam że jest zły bo nadal niszczy Role Play, ale jest już zdecydowanie lepszy niż poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...