Skocz do zawartości

Zablokowane Bugi


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 332
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Odkryłem poważny błąd wpływający na spadek wydajności > Po zabiciu każdego potwora zamiast krwi/szczątek tworzyły się niewidzialne obiekty, po zabiciu takich 20 potrafiło stworzyć się 1500 OBIEKTÓW!!!! poprawione, ale nadal się blokuje...

 

 

To apropo tego bledu, ktory jak wyzej napisalem, gre spowalnia ?

ram mogło zżerać właśnie to...

Ej Borek czyścisz bufor w 39dll (skrypt clearbuffer) ?

 

EDIT:

to napewno było to, jak stoje daleko od potworów użycie ramu nie zwiększa się... więc w czym problem z tym bugiem :/

A ten bufor nie zwiększał by się tak szybko, najwyżej ze 2 kb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak wpadłem na chwilkę zapytać się o jedno. Borek, jakiej wersji 39dll używasz? :) Bo mi się wydaje że jakiejś starej, proponował bym sprawdzić co się będzie działo na nowszej:

http://host-a.net/39ster/39dllV25.zip

Tylko nie wgrywajcie samego dlla do katalogu gry, to nic nie da. :)

 

Tymczasem.

Znikający.

Tymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę duże postępy, a co do tych niewidzialnych obiektów - teraz już wiem, dlaczego, gdy FPS spadł mi do połowy, już tak zostawało...

Poza tym, wydarzyła się rzecz piękna...

 

No więc expiłem sobie, fajnie, bez lagów. Podszedł do mnie BlaXun(chyba) ze swoim łukiem i zaczął na walać :) Wiedziałem, że zginę, ale podszedłem do niego dla jaj, wiecie, walnąć ze dwa razy... CTRL, ATAK, Fu, bug. Ignore, next please... Ignore trzy razy, ten sam, ale po 3 razach next please... Pozniej juz dawalem bez przerwy ignore jednak nic z tego. Bugi byly juz raczej podawane. Ale to nie wszystko. W miedzy czasie, gdy ignorowalem bugi, mialem zginac ale inny bug - odnowilo sie HP i dalej stalem w miejscu, tyle ze button z levelem i ogolnie o postaci zaczal swiecic sie na czerwono... LVL nie zdobylem... Klikam... WTF OMG, LOL, O_0?!?!?!? Cooo to jest? Uff uff uff. Patrze sobie na statsy, punkty w strenght agility itd. LICZBA WZROSLA TAK, ZE MUSIALA WYCHODZIC POZA RAMKE! Nie miescila sie w tym malym prostokaciku przeznaczonym dla liczby. Abort, wyszedlem. Tym razem Server Acceptation Failed xD

 

PS. A Short Sword nadal jest darmowy xD Poprawić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Borek sproboj z tą nowszą wersją DLLa może coś da... jak tak to będzie super :) wiem że to nudne i czasochłonne ale zobacz ile osób Cię wspiera wszyscy Ci pomagają... proszę zrób to dla nas :)

 

 

P.S. Co do tego expa to ja ani razu nie zabiłem potworka z którego jest ponad 500 exp 0o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Borek sproboj z tą nowszą wersją DLLa może coś da... jak tak to będzie super smile.gif wiem że to nudne i czasochłonne ale zobacz ile osób Cię wspiera wszyscy Ci pomagają... proszę zrób to dla nas

A Borek nie używa najnowszej?

@down: A no ja. Ślepy totalnie jestem.

 

Nieraz są błędy z doświadczeniem. np zabije Buga i dostanę 200xp a zabije Pająka to dostanę 20xp :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starej wersji, bo nowa wymaga sporego przepisania kodu :/

Czytaj wcześniejsze posty, Cekol ^^ .

 

Moim zdaniem, teraz powinieneś Borek siąść i przepisywać Almorę pod najnowszy DLL, a dla fanów udostępnić serwer, i tak ma być przepisany silnik MP. Wtedy ty byś mógł pracować dalej, a maniacy ;] dalej grać. Oczywiście, wybór należy do ciebie, ale IMHO takie rozwiązanie by było w obecnej sytuacji najlepsze. Tylko jakieś lobby zrobić, żeby było wiadomo czy jest odpalony jakiś serwer, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dicdix:

To ty czytaj. Ja napisałem, że powinno powstać lobby jakby Borek wypuścił serwer. To obecne to tylko skrypt sprawdzający czy na danym IP jest postawiony serwer, a mi chodzi o listę serwerów uaktualnianą ciągle przez wysyłanie adresów z programu do serwera. Rozumiesz już?

 

@Pieter6:

Ale może by byly jakieś szanse, jakby Borek przepisywał multiplayera :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjde na jakiegośułomka , ale co może powodować że system mnie informuje o zbyt małej pamięci wirtualnej , i o zwiększaniu pliku stronicowanoa stron - czy coś takiego. Za każdym razem jak gram w almore - sory poprawka ,jak mam włączone menu i próbuje się połączyć z serverem. Jak coś to ramu mam tu ok 196 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furious, może po prostu zwiększ ilość pamięci wirtualnej:

 

Prawym klawiszem na Mój Komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> Ustawienia (w akapicie Wydajność) -> Zaawansowane -> Zmień (w akapicie Pamięć Wirtualna) -> I dostosowujesz.

 

A jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, albo niczego nie popsuć, to polecam:

 

www.Google.com -> pamięć wirtualna

 

 

 

[Koniec offtopu]

Dzisiaj (na najnowszej, dzisiaj opublikowanej wersji gry) miałem taki sobie mały "Bug":

 

snakestc7.png

 

Dwa wężyki zablokowały się na sobie, ruszały sie w kółko ale nie mogły się rozdzielić, ani poruszyć w żadną stronę.

 

 

 

Pozdrawiam

Maciej [macwys]

 

[Dodano 12:41]

(Później widziałem ten "bug" jeszcze dwa razy - Wąż + Wąż i Duży Pająk + Jakaś Płaszczka) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

Ściągnąłem nową wersję, starą od razu wywaliłem, rozpakowałem plik, otwieram almorę ...

Pokazuje się okienko "almora online" ...

Włącza się, pojawia się pasek ładowania, zapełnia się do końca ...

 

... i dupa :huh:

 

Dalej czarny ekran, gra się nie włącza. Poza tym użycie procesora 100% dopóki nie zakończę procesu Almora - Online.

 

Próbowałem wywalać folder, rozpakowywać znowu i nic. Ktoś wie co jest grane? :huh:

 

EDIT:

 

Nie wiem co się stało, po prostu spróbowałem włączyć po raz hmm... szósty bodajże i o dziwo gra się uruchomiła... Nie wiem co to było wcześniej, ale w sumie już nie myślę o tym tylko lecę testować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

Ściągnąłem nową wersję, starą od razu wywaliłem, rozpakowałem plik, otwieram almorę ...

Pokazuje się okienko "almora online" ...

Włącza się, pojawia się pasek ładowania, zapełnia się do końca ...

 

... i dupa :huh:

 

Dalej czarny ekran, gra się nie włącza. Poza tym użycie procesora 100% dopóki nie zakończę procesu Almora - Online.

 

Próbowałem wywalać folder, rozpakowywać znowu i nic. Ktoś wie co jest grane? :huh:

Mam dokładnie ten sam problem, z tym, że ekran nie jest całkowicie czarny, a widać częściowo ten pasek ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wszedłem do jaskini, gra strasznie zwolniła, że się nie dało grać. Gdy wyszedłem gra działała płynnie. Czy wy też tak macie? Zrobiłem Screena: http://img251.imageshack.us/my.php?image=fpszu6.jpg

 

Pojawił mi się też błąd, kiedy zalogowałem się po smierci bohatera:

ERROR in

action number 2

of Step Event

for object Client:

 

Error in code at line 694:

 

instance_create(Hero.x,Hero.y,Hero_Died)

 

at position 30: Unknown variable x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Error in

action number 1

of Step Event

for object Client:

 

Error in code at line 405:

 

if npcid = global._npc_id

 

at position 13: Unknown variable npcid

 

Jest jeszcze jeden który mnie z gry wywalił. Musze jeszcze pograć żeby sie znów pojawil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co zarejestrowałem:

 

ERROR in
action number 1
of  Step Event
for object Client:

Error in code at line [b]309[/b]:
   
       {global.global_chat[0,i] = global.global_chat[0,i-1]}

at position 43: Unknown variable global_chat or array index out of bounds


ERROR in
action number 1
of  Step Event
for object Client:

Error in code at line [b]296[/b]:
   
       {global.global_chat[0,i] = global.global_chat[0,i-1]}

at position 43: Unknown variable global_chat or array index out of bounds


ERROR in
action number 3
of Draw Event
for object NPC_Drawer:

Error in code at line 11:
   
  draw_sprite_stretched_ext(spr_Hero_Hp,-1,x-24,y-59,hp_draw,3,c_white,_alpha)

at position 55: Unknown variable hp_draw


ERROR in
action number 1
of  Step Event
for object Client:

Error in code at line 405:
   
        if npcid = global._npc_id

at position 13: Unknown variable npcid


ERROR in
action number 3
of Draw Event
for object NPC_Drawer:

Error in code at line 9:
   
  if hp > 0{hp_draw = 48/hp_max*hp}

at position 27: Division by 0.

 

Ten ostatni myslalem ze poprawiono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...