Skocz do zawartości

VALHALLA TO NIE OFICJALNA POMOC TECHNICZNA


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam problem z GRUBem... nie wiem jak to usunąć tak, aby potem się sam nie uruchamiał podczas startu kompa i uruchamiał się windXP... może ktoś pomoże, albo chociaż poda linka z takim cusiem po polsku...

 

W DOSie (najlepiej włączyć go z bootowalnej płytki Windows 98) wpisujesz fdisk /mbr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyt 800MB, to raczej Nero nie rozpoznaje tej wielkości i wyświetla standardowe 700MB. Żeby wypalić te dodatkowe 100MB, to tak jak napisali poprzednicy, trzeba zastosować overburning.

 

Vardi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Track_At_Once

 

A znacie może jakiś program, który by to nagrał w sposób "normalny"? Bardzo mi zależy na rtym pliku :-(

bo to jest cały dysk 1 albumu oratorium Tu Es Petrus, tylko, że zgrana do jednego pliku mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, boję się tak ryzykować, bo ja kompletnie nie znam się na sprzęcie :-( W starszych Nero czyli w jakich? Ja mam 5-tkę... może jest dość starsza? :P:P

 

Tak, wersja 5 jest stara. Co do overburningu to chyba niema co ryzykować - sprzęt się raczej nie zepsuje, jedyne co może się zepsuć to płytka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z paskiem 'Szybkiego Uruchamiania' (FastBar) w XP. Otóż pewnego dnia (dzisiaj) ikspekowi coś odbiło i zrobił sobie porządki bez pytania. Nie moge dodawać do owego FastBara żadnych ikon, a jak włączam aby pokazywał te ikony (Właściwości->Pokaż pasek...) to po zamknięciu okien właściwości paska zaznaczenie się odznacza :( Jak można inaczej dodawać skróty do paska?

 

Screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie jestem pewien

w 98 bulo chyba tu

C:\Windows\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

a w XP prawdopodobnie

C:\Documents and Settings\"USER_NAME"\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

 

No i spróbowałam. I płytka do kosza :-(. Stanęło na 61 % :-( ;(
a czy masz skonfigurowane ustawienia dotyczace parametrow overburningu?

Maximum CD size for overburning ?

nero_000.jpg

tylko ze to versja 6 ale i w 5 jest to samo tylko bez DVD :D

a i nie pamietam dokladnie czy 800 ma 82 minuty >>'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może masz wirusa? :P

 

Uruchom edytor rejestru (Start -> Uruchom -> regedit), wejdź do klucza o nazwie

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

i ustaw 'DisableTaskMgr' na 0.

 

Jak nie zadziała to wyszukaj w rejestrze wszystkich wartości o nazwie 'DisableTaskMgr' i ustaw je na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz wirusa? :P

 

Uruchom edytor rejestru (Start -> Uruchom -> regedit), wejdź do klucza o nazwie

 

i ustaw 'DisableTaskMgr' na 0.

 

Jak nie zadziała to wyszukaj w rejestrze wszystkich wartości o nazwie 'DisableTaskMgr' i ustaw je na 0.

było na 1 ale to chyba nic nie dało sprawdze odpale kompa ponownie faktycznie dosc dawno antywirem nie skanowałem

wirów nie ma i nie pomogło

na koncie goscia chodzi a na adminie nie:/

na obu zmieniałem włąsnie ale to bardzo ciekawy przypadek kiedy niby admin ma miejsze prawa od goscia:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

no więc tak, mam taki śmierdzący problem z winXP z którym nie mogę sobie poradzić :P otóż od pewnego tam czasu napisy pod ikonami mają brzydką obwódkę, a ja nie mogę wyczaić gdzie włączyć ich przeźroczystość (a taka obwódka szpeci mi schizowe tapety).

 

-> screenshot

 

pomóżcie ludziom w biedzie! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i kolejny problem :closedeyes: ale tym razem wymiękam, bo tu chyba windows odmawia posłuszeństwa, a ja nie potrafię rozpracować jego logiki :P otóż: screenshot. i w tym cały problem, postanowiłem gry pisać w c++ (a reszte w C#), tak więc ściągnąłem dev-c++ (najnowszy), irrlichta 1.2 i ustawiam wszystko tak żeby działało. includy, liby dodane, PATH w windowsie tak jak kazali dodałem, wszystko pięknie się kompiluje ale podczas uruchamiania aplikacji wyskakuje error pokazany w skrinie. szukałem (a jak!) na forum irrlichta podobnego problemu, ale nic nie znalazłem. myślałem, że to wina dll'a, tak więc podmieniłem tego z 1.2 na tego z wersji 1.1 ale dało to przysłowiowe gówno :twisted: wie ktoś może co z tym zrobić? za każdą pomoc będe wdzięczny ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...