Skocz do zawartości

Problem z chodzeniem


mr_max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robię grę, z chodzeniem jak w pierwszych częśćiach GTA. (nie,to nie jest kolejna kopia tej gry).Mam z animowaną postać.I tu problem:Gdy postać stoi,nogi cały czas się ruszają :/. Jak zrobić żeby po zatrzymaniu postaci nogi sie nie ruszały?

 

Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźięki wszystkim za pomoc :thumbsup: Ale mam następny problem i niechce robić nowego posta to więc zapisze to tu mam problem ze wsiadaniem i wysiadaniem z auta :( I żeby jak wsiada odtwierał drzwi wiecie o co chodzi :) Pomóżcie :( z Góry dźiękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w tym przykładzie jest troche głupi zrobione,ponieważ 5 minut się męczyłem żeby wsiaść do auta,a drugie 5 żeby z niego wysiść :blink: Można to jakoś naprawić?Prosze o pomoc

 

Edit:

Z wchodzeniem ju odkrylem chyba,ale przy wychodzeniu z samochodu wyskakuje info,i po jego zamknieciu jest znowu gra ,a wyskakujące info nie jest przyjemne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś może to niech zrobi mi taki przykład bo ja nie wiem jak go zrobic :( a o GML nie mam pojęcia :( .Dobra ja by chcial żebyśćie mi zrobili taki przykład że koleś chodzi to wyglada tak a i ma chodzić nie tylko w prawo w lewo idt wiecie o co mi chodzi :) a jak stoi wygląda tak Chodzi a jak stoi wygląda tak Stanie a jak szczela to wygląda tak Pozycja szczelania a tu szczał jak ma wyglądać Strzał zróbcie taki przyklad z timi scriptami.

Z góry dziękuje :) zróbcie ten przykład bardzo proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wziolem z tamtego przyklad to mi cos nie dzialalo jak zmienilem na moje postacie i jeszcze coś dolożylem to w tedy była już tragedia i nic z tego nie wyszlo.A o GML nie mam pojęcia :(

Wiem żę wymagam dużo :( ale pomóżcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś może to niech zrobi mi taki przykład bo ja nie wiem jak go zrobic :( a o GML nie mam pojęcia :( .Dobra ja by chcial żebyśćie mi zrobili taki przykład że koleś chodzi to wyglada tak Chodzenie a i ma chodzić nie tylko w prawo w lewo idt wiecie o co mi chodzi :) a jak stoi wygląda tak Stanie a jak szczela to wygląda tak Pozycja szczelania a tu szczał jak ma wyglądać Strzał zróbcie taki przyklad z timi scriptami.

Z góry dziękuje :) zróbcie ten przykład bardzo proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbój samemu coś takiego jak "szczanie" zrobić :D

 

Jak w tym co ci dałem masz tak np:

if keyboard_check(vk_up)

 

to na podobnej zasadzie po "if" w CREATE pocisku wklejaj

if Facio.direction=90
motion_set(90,Facio.speed+5)

 

Pokombinuj jeszcze z akcją w trakcie naciśnięcia spacji, by stworzył się pocisk...

 

Życzę ci powodzenia w kreowaniu własnych gier :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...