Skocz do zawartości

Strzelanie


matini

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że było dużo tematów na temat strzelanie ale nie mogę tego zrobić. Nie wiem może taki nie kumaty jestem .Wiem, że było dużo tematów na temat strzelanie ale nie mogę tego zrobić .Chce zrobić ziomka który idzie i strzela .POMOCY PLIS

 

 

 

Z góry thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było dużo tematów na temat strzelanie ale nie mogę tego zrobić. Nie wiem może taki nie kumaty jestem .Wiem, że było dużo tematów na temat strzelanie ale nie mogę tego zrobić .Chce zrobić ziomka który idzie i strzela .POMOCY PLIS

 

To jest największy sekret GM'owców, którzy nie mogą nikomu zdradzić na to recepty tym, którzy nie posiądą potężnej psionicznej mocy korzystania z przycisku "Search".

 

Blackmaul może się spodziewać smutnych, czarnych panów w ciągu tygodnia za zdradę tajemnicy.

 

Pietrus też ma przechlapane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociskowi wklejasz do create:

speed=7;

Za to 7 możesz podstawić jaką chcesz wartość. Ale nie musisz, możesz też tak zrobić w akcji strzelania:

strzal=instance_create(x,y,obiekt_pocisk);
strzal.direction=self.direction;
strzal.speed=7;

Potem tylko ustawiasz wrogom akcję kolizji z pociskiem, możesz dać tam klocek Destroy Instance czy cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak w klejam do pocisk

 

 

 

strzal=instance_create(x,y,obiekt_pocisk);

strzal.direction=self.direction;

strzal. speed=7;

 

to nie działa a jak w klejam speed=7; to dziła ale strzela nie od obiektu tylko od pustego miejsca obok obiektu co ma sztrzelac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak w klejam do pocisk

strzal=instance_create(x,y,obiekt_pocisk);

strzal.direction=self.direction;

strzal. speed=7;

 

to nie działa a jak w klejam speed=7; to dziła ale strzela nie od obiektu tylko od pustego miejsca obok obiektu co ma sztrzelac :(

 

Bo tego kodu sie nie wkleja do pocisku, tylko samo speed. I ustaw origin obiektu od którego ma strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtopa, ale musze.. po co podajecie chłopakowi gotowe rozwiązania ? Czas zmusić do nauki i pracy początkujących GMowców, gdybyście podali mu algorytm, to on by sobie wykorzystał go w grze, a jeśli by tego nie zrobił to znaczy, że jeszcze czas na naukę GMa i o strzelaniu póki co powinien zapomnieć. A tak to on skopiuje i wklei wasze rozwiązanie i cieszy się że zrobił strzelanie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób coś łatwiejszego. :)

 

A da sie cos latwiejszego zrobic? :jezor:

 

No to nie zrobie swojej gry :(:(

 

Sluchaj, wytlumacze ci to:

 

Chcesz zrobic strzelanie. Wiec od bohatera ma wylatywac pocisk z jakas tam predkoscia.

 

Od bohatera czyli "bohater.x i bohater.y", ma wylatywac pocisk czyli "stworz nowy obiekt (pocisk czy cos), ma on powstac na wspolrzednych "bohater.x i bohater.y"". Jezeli takie cos zrobisz to na bohaterze powstanie obiekt ale nie bedzie sie w ogole ruszal. Tak wiec dajesz "pocisk.speed = 7 (lub inna wartosc)". Ma juz speed jednak nadal nie bedzie sie poruszal no bo nie wie w ktora strone... Tak wiec jezeli masz sprite bohatera w lewo to dajesz "pocisk.direction = 180" a jak w prawo to "pocisk.direction = 0".

 

Zrozumiales? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...