Skocz do zawartości

Foto-galeria


lion

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od rozumienia używanego pojęcia - może stąd te spory? Etymologicznie tyrania odnosi się do nieograniczonej władzy jednostki, więc w zależności od kontekstu można rozumieć to słowo albo tak jak Ranmus mówi (czyli jako sposób/forma), albo ściśle jako konkretny ustrój polityczny. Rozszerzenie znaczeniowe tego pojęcia wywodzi się z prac de Tocqueville'a czy Milla na określenie wadliwie działającej demokracji wynikającej z wypaczenia dążenia do równości i sprawiedliwości (dzisiaj tzw. "społecznej" ;)). Na ogół jednak w żadnej definicji nie powinna mieć miejsce ocena opisywanego zjawiska. Ten sam problem zapewne dotyczy pojęć: komunizmu czy socjalizmu - nikt się wysilił i nie określił, co rozumie, pisząc te słowa ;).

 

Chyba sam tej książki nie zrozumiałeś :)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak wracając do Ranmusa, który wiecznie czepia się moich postów, a gdy ja mam inne zdanie niż on, stwierdza, że wszystko neguję. Ach ;) . Skoro piszesz "gówno prawda" pod cytatem fragmentu mojego posta, prosiłbym o uzasadnienie, bo nie wiem czy wiesz, ja takowe w poprzednim przypadku podałem. Bajeczka z czytaniem książek nie jest rozwiązaniem sprawy. Ale jeśli to prawda, to z chęcią powymieniam się ciekawymi pozycjami (np. Hessa). Napisałem, że system, w którym państwo tworzy konkurencję dla innych firm pod różnymi względami, nie może być dobry. Gówno prawda? To wytłumacz mi, gdzie tu jest sprawiedliwość? No i chyba wiadome jest, jakie to skutki gospodarcze za sobą niesie. Moje kolejne zdanie w uproszczeniu: Nie jest ciekawym fakt, iż państwo daje wybranym osobom socjalne dobra, a innym nie lub też ingeruje w wolność człowieka. Gdzie tu nieprawda? Pomijając humanitarność, bo zawsze ktoś napisze, że to kwestia względna, to kolejne olbrzymie straty finansowe, np. z tego też powodu, że, cytując klasyka, nieliberalne społeczeństwo to nieliberalna gospodarka. Zaraz pewnie napiszesz: Co z tego? No jednak coś, bo ja nie mogę patrzeć, że romska rodzina z okolic Olsztyna dostaje olbrzymi dom, o którym ja mogę na tę chwilę pomarzyć, całkowicie za darmo od burmistrza. Za moje ciężko zarobione pieniądze. Jak widać, takie rozwiązania niosą za sobą straty na każdym kroku. Moje kolejne zdanie: Zarówno w teorii jak i w praktyce takie coś nie może być "dobre".. Praktyka pokazała, że komunizm sieje głód, biedę i bezprawie. Czy muszę do tego coś dodawać? W teorii to także nic dobrego, o czym traktuje cały ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie "prawdziwy" komunizm nie jest możliwy. Po pierwsze jest oparty na systemie totalitarnym, a jeśli każdy człowiek ma być równy, to jak możliwa jest jakakolwiek władza? Przecież to zaneguje całą ideę. Dlatego w większości przypadków opiera się na kłamstwie/ zastraszeniu /oba na raz. Jeśli ktoś na prawdę chciałby wprowadzić komunizm, jako system "utopijny" zabrał by się do tego od innej strony. Wprowadził by anarchię. Ale jak tego dokonać? Dojść do władzy i ogłosić anarchię? Rozproszyć wojsko, policje i służby? Wg. mnie spowodowało by to chaos, i władza wróciła by tak czy inaczej. A w najlepszym przypadku ludzie bali by się wychodzić z domu, bo nikt nie walczył by z przestępczością, no bo po co? Myślę, że najważniejsza w państwie jest prawda, przejrzystość i brak zazdrości o władzę, czyli rządzący powinni wybierać tą drogę życia najlepiej w okolicach liceum i od tego momentu uczyć się tylko mechanizmów rządzących w świecie polityki. I władza nie powinna być chonorowana nie wiadomo jakimi wynagrodzenia, bo powoduje to zazdrość. W Polsce prawdy raczej nie ma. Jak to może być, że taką władzę w mediach ma potomomek, albo jakiś krewniak nie pamiętam jak to było, prokuratora wydającego wyroki śmierci na Polaków walczących o prawdziwą niepodległość? Albo żeby prezydentem była jakaś marionetka? Co to za elita? Ś.P. Lech Kaczyński mówił swoje przemówienia z pamięci, a ten "dureń", bo inaczej go nie nazwę, nie potrafi nawet napisać poprawnych kondolencji.

Dlaczego Lech Wałęsa tak kręci? Na cholerę mąci, wykrada jakieś dokumenty i zadaje kłam całej Polsce? Przecież przyznał by się raz i miałby z głowy, na pewno miał by większe poparcie społeczeństwa niż teraz. Ciekawe jaką prawdę tak ukrywają? Czemu nie wyłożą "kawy na ławę" i nie rozjaśnią tego wszystkiego? Jak dla mnie to zakrawa na jakąś paranoję, przecież teraz nie da się nawet dziennika obejrzeć, bo ostatnio 15. min gadali jak łamie się lody na Wiśle. Programy publicystyczne prowadzą teraz praktycznie tylko dziennikarze popierający PO, a dobrego słowa o PIS w TV dawno nie słyszałem. Dziennikarze o innych poglądach już są praktycznie zepchnięci do stron typu wpolityce.pl, fronda albo inne tego typu, które są znane stosunkowo małej liczbie osób. No może jeszcze Pospieszalski jest w miarę niezalażny, ale jego programy lecą w pasmach o najniższej oglądalności.

 

Mogę pieprzyć głupoty bo jestem jeszcze dzieckiem i nie znam życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Wg. mnie "prawdziwy" komunizm nie jest możliwy. Po pierwsze jest oparty na systemie totalitarnym, a jeśli każdy człowiek ma być równy, to jak możliwa jest jakakolwiek władza? Przecież to zaneguje całą ideę. Dlatego w większości przypadków opiera się na kłamstwie/ zastraszeniu /oba na raz. Jeśli ktoś na prawdę chciałby wprowadzić komunizm, jako system "utopijny" zabrał by się do tego od innej strony. Wprowadził by anarchię. Ale jak tego dokonać? Dojść do władzy i ogłosić anarchię? Rozproszyć wojsko, policje i służby? Wg. mnie spowodowało by to chaos, i władza wróciła by tak czy inaczej. A w najlepszym przypadku ludzie bali by się wychodzić z domu, bo nikt nie walczył by z przestępczością, no bo po co? Myślę, że najważniejsza w państwie jest prawda, przejrzystość i brak zazdrości o władzę, czyli rządzący powinni wybierać tą drogę życia najlepiej w okolicach liceum i od tego momentu uczyć się tylko mechanizmów rządzących w świecie polityki. I władza nie powinna być chonorowana nie wiadomo jakimi wynagrodzenia, bo powoduje to zazdrość. W Polsce prawdy raczej nie ma. Jak to może być, że taką władzę w mediach ma potomomek, albo jakiś krewniak nie pamiętam jak to było, prokuratora wydającego wyroki śmierci na Polaków walczących o prawdziwą niepodległość? Albo żeby prezydentem była jakaś marionetka? Co to za elita? Ś.P. Lech Kaczyński mówił swoje przemówienia z pamięci, a ten "dureń", bo inaczej go nie nazwę, nie potrafi nawet napisać poprawnych kondolencji.

Dlaczego Lech Wałęsa tak kręci? Na cholerę mąci, wykrada jakieś dokumenty i zadaje kłam całej Polsce? Przecież przyznał by się raz i miałby z głowy, na pewno miał by większe poparcie społeczeństwa niż teraz. Ciekawe jaką prawdę tak ukrywają? Czemu nie wyłożą "kawy na ławę" i nie rozjaśnią tego wszystkiego? Jak dla mnie to zakrawa na jakąś paranoję, przecież teraz nie da się nawet dziennika obejrzeć, bo ostatnio 15. min gadali jak łamie się lody na Wiśle. Programy publicystyczne prowadzą teraz praktycznie tylko dziennikarze popierający PO, a dobrego słowa o PIS w TV dawno nie słyszałem. Dziennikarze o innych poglądach już są praktycznie zepchnięci do stron typu wpolityce.pl, fronda albo inne tego typu, które są znane stosunkowo małej liczbie osób. No może jeszcze Pospieszalski jest w miarę niezalażny, ale jego programy lecą w pasmach o najniższej oglądalności.

 

Mogę pieprzyć głupoty bo jestem jeszcze dzieckiem i nie znam życia.

Czytaj 'Uważam Rze' a nie jakieś kanapeczki pospieszalskie frondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz "gówno prawda" pod cytatem fragmentu mojego posta, prosiłbym o uzasadnienie, bo nie wiem czy wiesz, ja takowe w poprzednim przypadku podałem.

 

CYTAT(Ignis @ 20.02.2012 - 20:54) *

Capo komunizm z założenia był dobry.

 

CYTAT(Hunter @ 20.02.2012 - 22:45) *

tylko z założenia ;]

 

CYTAT(Caporegime @ 21.02.2012 - 6:39) *

Wiesz, każdy ustrój czy jak to tam zwać jest z założenia dobry.

 

Gówno prawda.

hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, straszne. Po prostu ktoś walnie jakiś tekścik i już każdy łyka, bo fajnie brzmi i wydaje się logiczny. Taka moja dygresja ;) . No ale proszę bardzo. Wytłumaczę.

 

 

Jak system, w którym państwo jest konkurencyjną firmą może być z założenia dobry? Ustrój, w którym państwo w każdej chwili może odebrać część wolności człowieka lub też daje zasiłki socjalne wybranym sobie społecznościom. No proszę. Komunizm to ustrój z założenia zły i nie podlega ta wypowiedź żadnej ocenie. Zarówno w teorii jak i w praktyce takie coś nie może być "dobre".

 

Teraz się zastanówcie, czy nie można było samemu do tego dojść. No ale tak, samodzielne myślenie jest nader męczące.

 

Bedziom, jeśli dostaniesz permanentnego bana - nie mam nic przeciwko.

 

@Edit:

 

Czy w Polsce nie było tyranii jeszcze trochę ponad 20 lat temu to kwestia względna... Czy w Korei Północnej jest dzisiaj tak pięknie to też nie do końca pewne (polecam na YT filmik turystów zwiedzających ten piękny kraj).

Dziecko drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE CHŁOPACY W WIEKU 12 - 16 LAT MAJĄ SWOJE TEORIE NA TEMAT RELIGII I UWAŻAJĄ SIĘ ZA WIELKICH PRZECIWNIKÓW JAKICHKOLWIEK RELIGII. SZCZERZE WIERZĘ W BOGA ALE WY MNIE PRZERAŻACIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Same warkoczyki spoko, ale od gory imo to srednio wyglada

Normalne. Świeżutkie, tydzień mają. Jak zrobią mi się lekkie odrosty to już nie będzie takiej łysinki na czubku głowy i będzie lepiej wygladać.

no i WTF NIE JESTES ZAMULONY NA ZDJECIACH

Ano tyż się dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...