Skocz do zawartości

Foto-galeria


lion

Rekomendowane odpowiedzi

e e, harcerze raczej. poza tym ZHP to największa harcerska organizacja, i nie ma sensu stwierdzenie że we wszystkich drużynach mundur jest szmacony, bo równie dobrze może być surowe sprawdzanie munduru na każdej zbiórce w ZHP, i kompletny brak zainteresowania się tą sprawą w ZHR czy innym SH.

Ale że w ZHP coraz częściej pojawiają się godne pożałowania drużyny, to prawda. Musiałem hufiec zmienić raz przez taką drużynę. Może wystarczy wam jej nazwa: Czarny Legion.

 

JAK MOŻNA BYĆ KOMUCHEM!!! 16LATKU PROSZĘ ZGIŃ ALBO ZAJMIJ SIĘ TOŁ SWOJOŁ MARYSIĄ STAROSTĄ!!!

JAK MOŻNA BYĆ LEWAKIEM!!! DOWIEDZ SIĘ JAKIE KTO MA POGLĄDY A NIE OCENIASZ CZŁOWIEKA NA PODSTAWIE TEGO JAK CHCE PRZEROBIĆ ZDJĘCIE

 

Zraportujcie, błagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

ZHP to ilość odwrotnie proporcjonalna do jakości.

DOWIEDZ SIĘ JAKIE KTO MA POGLĄDY A NIE OCENIASZ CZŁOWIEKA NA PODSTAWIE TEGO JAK CHCE PRZEROBIĆ ZDJĘCIE

Takiego debila człowiek widzi na ulicy i już wie że w życiu do harcerstwa dziecka nie pośle. Tak, jak proporca się byle komu nie daje, tak nie powinno się dawać byle komu munduru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle komu nikt munduru nie daje, lepszym też nikt, choć wiem że nie do tego pijesz. Każdy harcerz mundur kupuje sam, a jakaś część z zarobku (te 60 zł pomnożyć przez liczbę członków największego polskiego związku harcerskiego to mimo wszystko jest jakiś hajs) idzie do ZHPu, który bądź co bądź potrzebuje (może nie zawsze potrzebuje, a częściej chce się nachapać, niestety) forsy. A że teraz mamy takich naczelnych którym bardziej zależy na pieniądzu niż "harcerskim duchu :) ", to zależy im na każdym sprzedanym mundurze - w końcu z szeregowcami i tak spotykać się będą tylko na ważniejszych zjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

W ZHR (przynajmniej w naszej drużynie) tym "duchem harcerstwa" wieje tak, że ło. W każdym razie wiało przed zeszłorocznym naborem (namnożyło się tego 10-letniego i z dyscypliną jest eh, nie dziwię się że drużynowy i przyboczny się spinają co 2 dni na obozie). Ja mój mundur dostałem za darmo 2 lata temu. Fakt, był ciut za duży, ale do tej pory dobrze mi służy. Jak potrzebujemy kasy np. na obóz to nikt nam łaski nie robi tylko drużynowy załatwia nam możliwość dorobienia grosza i jedziemy sobie takim ZZem do Gniezna do Piotra i Pawła pakować zakupy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu spotkałem się z jedną drużyną ZHRowską, na rajdzie. Nie spodobała mi się głównie ze względu na przesadną dyscyplinę (no bo wybacz, warto przestrzegać jakichś zasad i znać musztrę, ale żeby dziennie godzinę po ogłoszeniu spania druh <który był ze trzy lata starszy od szeregowych a kazał do siebie mówić per Druhu Drużynowy> dręczył patrol zwrotami i meldunkami) oraz jeszcze jedno. Czy wy naprawdę modlicie się się przed KAŻDYM posiłkiem? Kiedy w dwa patrole razem szliśmy na punkt, zrobiliśmy sobie przerwę na przekąskę a oni zaliczyli ochrzan straszny (i oczywiście karną musztrę) za brak modlitwy. Oczywiście mówię to jako człowiek wierzący.

Na ogół nie jestem za konfliktem ZHRvsZHP, bo w obu organizacjach (i pozostałych, SH i Zawiszy dla przykładu też) trafiają się lepsze i gorsze drużyny, lepsza i gorsza kadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie, nie modlimy się na fali przy szybkich przekąskach (no bo ile można, na falę trzeba się najeść). Drużyna którą opisałeś musiała mieć faktycznie eh, najgłupszą karą jaką dostałem był karniak za wzięcie kanapki która nie była na wierzchu na kursie zastępowych. Swoją drogą - organizator tego kursu (na skalę hufca) jest śmieszny - o ostatnim biwaku powiadomił tylko nielicznych, a były na nim rozdawane patenty. Funfact - w naszej drużynie nikt jeszcze nigdy nie widział patentu zastępowego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczerpałeś temat rozmowy ;]

Oh, straszne. Po prostu ktoś walnie jakiś tekścik i już każdy łyka, bo fajnie brzmi i wydaje się logiczny. Taka moja dygresja ;) . No ale proszę bardzo. Wytłumaczę.

Czy tyrania to ustrój... no może i tak, ale bądź co bądź jako ustrój właśnie pojawiał się w starożytności, więc inaczej:

chyba każdy nowoczesny ustrój jest z założenia dobry.

Dzisiaj też sie pojawia :)

Jak system, w którym państwo jest konkurencyjną firmą może być z założenia dobry? Ustrój, w którym państwo w każdej chwili może odebrać część wolności człowieka lub też daje zasiłki socjalne wybranym sobie społecznościom. No proszę. Komunizm to ustrój z założenia zły i nie podlega ta wypowiedź żadnej ocenie. Zarówno w teorii jak i w praktyce takie coś nie może być "dobre".

 

Teraz się zastanówcie, czy nie można było samemu do tego dojść. No ale tak, samodzielne myślenie jest nader męczące.

 

Bedziom, jeśli dostaniesz permanentnego bana - nie mam nic przeciwko.

 

@Edit:

Czy tyrania to ustrój... no może i tak, ale bądź co bądź jako ustrój właśnie pojawiał się w starożytności, więc inaczej:

Czy w Polsce nie było tyranii jeszcze trochę ponad 20 lat temu to kwestia względna... Czy w Korei Północnej jest dzisiaj tak pięknie to też nie do końca pewne (polecam na YT filmik turystów zwiedzających ten piękny kraj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Po pierwsze tyrania nie jest ustrojem lecz metodą wprowadzania i przestrzegania danego ustroju.

 

Jak system, w którym państwo jest konkurencyjną firmą może być z założenia dobry? Ustrój, w którym państwo w każdej chwili może odebrać część wolności człowieka lub też daje zasiłki socjalne wybranym sobie społecznościom. No proszę. Komunizm to ustrój z założenia zły i nie podlega ta wypowiedź żadnej ocenie. Zarówno w teorii jak i w praktyce takie coś nie może być "dobre".

 

Teraz się zastanówcie, czy nie można było samemu do tego dojść. No ale tak, samodzielne myślenie jest nader męczące.

Akurat tak się składa, że ostatnio czytałem w kilku książkach na temat ustrojów anarchistycznych i komunistycznych, gdyż było mi to potrzebne do pewnej rzeczy i mogę śmiało Cię zacytować: Gówno prawda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...