Skocz do zawartości

STEAM sprzedaż własnych produkcji


Ice Cube

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Czy może się wypowiedzieć ktoś doświadczony z forum na temat sprzedaży własnych gier na steam
bo w końcu po to je tworzymy,by ujrzał je świat :)

z tego co udało mi sie dowiedzieć to trzeba założyc konto i wpłacic 100$.

 

mam w zwiazku z tym kilka pytań:
-jezeli niemam paypala czy idzie jakoś inaczej dokonać przelewu np. przez konto bankowe internetowe lub w inny sposób płacąc złotówkami?
-czy mogę założyc konto nie mając jeszcze w pełni skończonej gry,ale majac gotowe demo i trailer tak by już zacząć wstępnie promowac gre?
-jak wygląda sprawa podatkowa tzn.przykladowo
jezeli sprzedam 100 sztuk gier po 10 pln za każdą
czyli zarobię 1 tysiaka to ile bierze steam ,ile ja i czy jakiś podatek tez muszę zapłacić z tego tytułu i komu i jak?
-czy gre przed opublikowaniem ktoś sprawdza,zatwierdza?
-czy gra musi być w j.angielskim?
-w sprawie praw autorskich:jeżeli w grze wykorzystam teksture sciągniętą z internetu (wujek google/grafika) i niewiem czy jest ona objeta prawami autorskimi to czy mogę zostać za to jakoś ukarany,obciązony jakimis kosztami?

-i czy polecacie jeszcze alternatywną droge sprzedaży własnych produkcji poza steam

dzięki za odpowiedzi na pewno przydadzą się młodym twórcą :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

1. Co do płatności za możliwość dodania aplikacji na Steama:

"The Steam App Fee may be paid with any payment method that Steam supports in your country, excluding Steam wallet funds."

 

2. Tak, można założyć kartę dla gry kiedy jeszcze nie jest skończona - to raczej łatwo wywnioskowac przeglądając karty innych gier na Steamie.

 

3. Steam bierze 30%, do tego musisz odjąć refundy oraz później zapłacić od kwoty którą ci prześlą podatek dochodowy. Średnio można liczyć, że dostaniesz około 50-60% pełnej kwoty.

 

4. Tak ale nie są to jakieś bardzo intensywne testy.

 

5. Nie. (again, łatwe do wywnioskowania przeglądając dostepne gry na Steamie)

 

6. To już nie jest w żaden sposób Steam-specific pytanie, ale ogólnie jeśli autor takiej grafiki by się dowiedział, że korzystasz z niej bezprawnie to może cię pociągnąć do odpowiedzialności.

 

7. Itch.io 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Dnia 25.04.2020 o 09:49, Ice Cube napisał:

-jezeli niemam paypala czy idzie jakoś inaczej dokonać przelewu np. przez konto bankowe internetowe lub w inny sposób płacąc złotówkami?

-w sprawie praw autorskich:jeżeli w grze wykorzystam teksture sciągniętą z internetu (wujek google/grafika) i niewiem czy jest ona objeta prawami autorskimi to czy mogę zostać za to jakoś ukarany,obciązony jakimis kosztami?

 

 

 

 

- to taki problem założyć konto paypal ? :) wyrób osobną kartę do płatności internetowych (w banku, albo np. Revoluta) którą doładowujesz tylko przed płatnością, jak się boisz wycieku danych i kradzieży pieniędzy

 

- jeśli przy teksturze nie są opisane prawa autorskie, to zakładałbym, ze jest chroniona prawami autorskimi, bądź napisał do właściciela strony. To nie torrent że sie dzielisz czym chcesz.

 

Przypominam też, że w naszym kraju wypada płacić podatek, co najmniej dochodowy (nie trzeba do 8000zł zarobków ŁĄCZNIE z wszystkich źródeł w roku), a przychód (nie dochód) z gry dłużej niż miesiąc powyżej połowy średniej krajowej oznacza, ze trzeba założyć działalność gospodarczą (do połowy najniższej krajowej masz nierejestrowaną działalność - nadal płacisz dochodowy). W przypadku steam trzeba też z tego co kojarzę zgłosić działalność w USA (nie założyć, tylko ich poinformować, że prowadzimy handel z USA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...