Skocz do zawartości

Prestashop - jak to zrobić? cz.1


LolikZabójca2

Rekomendowane odpowiedzi

Robię prosty sklep na preście który będę stopniowo rozbudowywał i przystosowywał do swoich wymagań. Póki co wymagania są małe to... nie, wciąż nie jest łatwo :D Dlatego wybierałem kiedy mogłem WooComerce, bo personalizacja tam była bardzo intuicyjna, ale zabrakło funkcjonalności. W PrestaShop nic nie jest intuicyjne, więc muszę się dowiedzieć co i jak.

 

1)Mam tutaj ustawienia strony głównej. Motyw domyślny. Jak zamienić dany kontentener miejscem(np. text block chcę mieć między slider a home products) oraz jak dodać własny moduł do widoku? To znaczy nie własny, ale po prostu załóżmy, że potrzebuję wrzucić drugi text block.

 image.png.d7a89b55108bfc2d3a407014c5806204.png

2) Jest fajna opcja, że mogę wybrać różne warianty kolorystyczne produktu, aby były dostępne. Ja potrzebuję jednak czegoś jak na allegro. Mam produkt np, czerwony t-shirt i biały t-shirt. Chcę aby po wejściu w czerwony, była widoczna też opcja, że jest i biały i można kliknąć i przełączyć. Natomiast różnica polega na tym, że na liście produktów chcę mieć i taki i taki. Mimo, że to ten sam produkt w innym kolorze. Fajnie też jakby zamiast koloru w formie kwadracika był podgląd produktu w danym kolorze i jeszcze lepiej żeby po najechaniu np. na wariant czerwony zdjęcie w maturce produktu czarnego chwilowo pokazywało wariant czerwony(jak na Alieexpress).
image.thumb.png.886185db007f19eb0380dad6d63dab52.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LolikZabójca2 napisał:

Dlatego wybierałem kiedy mogłem WooComerce, bo personalizacja tam była bardzo intuicyjna, ale zabrakło funkcjonalności. W PrestaShop nic nie jest intuicyjne, więc muszę się dowiedzieć co i jak.

Bo była drag&drop. Wordpress i WooCommerce to jedno wielkie guano od strony kodu i architektury, i nic tam nie jest intuicyjne. Presta jest dużo lepiej napisana (większość rzeczy jest lepiej napisana niż Wordpress). Sam nie miałem jeszcze z nią styczności ale mam w planach integrator więc będę mógł Ci udzielić feedbacku za jakiś czas, jak się zapoznam z dokumentacją, bo nie wiem jeszcze czy będę pisał dodatkowy moduł czy do wszystkiego mi wystarczy REST.

 

By the way to wybór kolor i rozmiaru możesz zrobić na produktach konfigurowalnych, o ile się da natywnie wyrzeźbić z poziomu admina taką konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...