Skocz do zawartości

Jak wyłączyć auto uzupełnianie formularzy


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję wyłączyć jakoś auto uzupełnianie na mojej stronie, a najlepiej wybranych podstronach.

Do mojej strony loguje się użytkownik loginem i hasłem, ale potem dodaje się w panelu inne konta i tam też podaje się loginy i hasła(ale nie te samo co do logowania). Auto uzupełnianie domyślnie proponuje użytkownikom wpisywać login i hasło który jest loginem i hasłem służącym do logowania, do tego formularza dodawania innego rodzaju kont i przez to wielu się myli i mam 30% źle wypełnionych formularzy przez to. Potrzebuję na szybko jakiegoś rozwiązania. Póki co może być np. jakiś sposób który wyłączy auto uzupełnianie akurat na mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2019 o 22:46, gnysek napisał:

Jaka przeglądarka? Mi to akurat na bank działa, wiele razy używałem. https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/Security/Securing_your_site/Turning_off_form_autocompletion

Autocomplete podobno nie działa w wielu przeglądarkach w przypadku loginu i hasła. W większości przeglądarek da się to obejść wpisując cokolwiek zamiast off - wtedy przeglądarka się gubi i nie udostępnia auto uzupełniania nawet w przypadku loginu i hasła. Natomiast nawet ta opcja, nie działa już od jakiegoś czasu w Google Chrome. Tyle wyczytałem. Rozwiązania nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wyłączanie takiej opcji i tak nie poskutkuje na pluginy przeglądarek do zarządzania hasłami. Nie ma co utrudniać użytkownikom życia.

 

Do dodawania innego rodzaju kont po prostu pozmieniaj nazwy inputów i formularza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2020 o 22:54, Ranmus napisał:

Wyłączanie takiej opcji i tak nie poskutkuje na pluginy przeglądarek do zarządzania hasłami. Nie ma co utrudniać użytkownikom życia.

 

Do dodawania innego rodzaju kont po prostu pozmieniaj nazwy inputów i formularza

 

Chodzi o id czy name danego inputa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...