Skocz do zawartości

Game Maker Studio 2


pankracy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do was...

 

Kolega mój ma wersję gms 2.0 i obecnie sprzecza się ze mną,że nie da się uruchomić bezbłędnie projektu z gms 1.4 w gms 2.0 bo kolega ma problem z background i twierdzi,że tego nie da się naprawić.

Jest jakaś rada na to?

wszystko mu działa po za tłami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backgrounds wyrzucili z drzewka zasobów oraz usunęli powiązanie z tłami API background_index, background_colour itd.. Przy imporcie tła powinny być skonwertowane na warstwy i w razie używania backgroundowych API, powinno Ci automatycznie podmienić również kod na API warstw.

https://help.yoyogames.com/hc/en-us/articles/231719468-Porting-A-GMS-1-4-Game-To-GameMaker-Studio-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale importowanie z GM 1.4 do GMS 2.X działa naprawdę spoko. Ja importowałem Almorę ( 30 tyś linii kodu ) i w sumie wszystko działało od razu - bez błędów. Oczywiście spędziłem ponad 2 miesiące na poprawianie funkcji na nowe + przebudowanie świata na system warstw, ale teraz jest pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Potwierdzam. Trzeba chwilę poświecić na usunięcie tych funkcji które GM buduje jako kompatybilne (np. teraz instance_create wymaga podania layera, więc GM tworzy funkcję _instance_create() i zmienne globalne, z depthem itp.) - oczywiście można je zostawić, ale jak się usuwa jakiś obiekt to trzeba przepisywać tablicę z listą tych "starych". Nie mniej każda gra w 100% powinna działać w GMS2, a po optymalizacji na nowe funkcje śmigać jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...