Skocz do zawartości

[GMS 2] Błąd w skrypcie i problem z room'em


Rekomendowane odpowiedzi

Na starcie witam wszystkich :)

Jako pierwszy krok z GM postanowiłem na podstawie filmiku z YT w praktyce sprawdzić wpisywany kod równo z autorem filmików. Oczywiście wykrzaczyłem się na pierwszym :( Próbowałem spytać autora filmiku, niestety nie jest już do namierzenia.
Wspominany filmik to : 

Pierwszy problem o który chciałem zapytać to błąd w kodzie, który pokazuje mi GMS 2 , natomiast nie występuje on u autora filmiku (on korzysta z GMS 1.4) ale myślałem że kod to kod niezależnie od wersji. 

Poniżej screen mojego kodu (moj1) , oraz jego kod który nie wywala błędów (jego1).

Drugie mój problem dotyczy opcji room. W jego wersji 1.4 są pewne opcje, których za cholere nie mogę znaleźć w wersji GMS2 , czy ktoś z was mógłby mnie naprowadzić. W filmiku na YT jest to 17:17.

Z góry dzięki za pomoc. Coś mi mówi że taki sposób nauki na różnych wersjach nie będzie najlepszy. Czy ktoś może podpowiedzieć jak stawiać swoje pierwsze kroki w GMS2?
Pozdrawiam

 

moj1.png

jego1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak najedziesz na wykrzyknik to się dowiesz czemu - nie widać co jest wyżej, to ciężko zgadnąć, ale obstawiam brak if w 34 linijce ?

 

btw. ten ktoś nie wie jak pisać poprawnie kod, nie ucz sie od niego

 

poprawnie jest:

if (...) { ... }
if (...) { ... } else { ... }
if (...) { ... } else if (...) { ... }
if (...) { ... } else if (...) { ... } else if (...) { ... }
if (...) { ... } else if (...) { ... } else if (...) { ... } else { ... }

itp. itd.

 

Generalnie zalecam też takie formatowanie:

if (...) {
    ....
    ....
    ....
} else {
   ...
   if (...) {
        ....
        ....
        ....
   }
   ....
}

Tak obecnie programuje większość osób (niektórzy wolą klamrę wstawiać w nowej linijce wyrównaną do klamry zamykającej, ale nigdy nie wstawiamy już za klamrą kodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chodzi chyba jednak o 34 linijke, a jak najadę na wykrzyknik to wyskakuje "unexpected syntax error" i niewiele mi to mówi :(
poniżej mój kod.

Postaram się gnysek iść za twoją rada i poprawić mój kod na przyszłość. Jeżeli mówisz, że od niego mam się nie uczyć to od kogo albo w jaki sposób polecasz?
Ps. ktoś by odpowiedział jeszcze jak podejść do room'u gdy chodzi o rozbieżności miedzy wersją 1.4 ,a 2.0 (opis w pierwszym poście)?  

Z góry dzięki za pomoc

moj4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...