Skocz do zawartości

[C#] Globalny wyjątek


Rekomendowane odpowiedzi

Piszę apkę opartą o Selenium. Jeśli ktoś w trakcie jej działania zamknie okno przeglądarki do niej przypisane to otrzymuję odpowiedni wyjątek. Problem jest taki, że łapanie tego wyjątku za każdym razem, gdy robię coś w Selenium byłoby męczące, poza tym mam już trochę kodu i nadrabianie tego byłoby problematyczne. Czy da się jakoś temu zaradzić? Wywołuje różne funkcje Selenium, w różnych miejscach dlatego nie widzę tutaj zastosowania dla try-catch. Da się może jakoś przechwycić wyjątki danej klasy(akurat tutaj chodzi o wyjątek związany z nagłym zamknięciem przez użytkownika przeglądarki obsługiwanej przez Selenium) z całej aplikacji, niezależnie z którego miejsca kodu zostanie wywołany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Po 19 sekundach szukania na StackOverflow... https://docs.microsoft.com/pl-pl/dotnet/api/system.appdomain.unhandledexception?view=netframework-4.8

 

Podpowiem, że szukałem "C# global try catch".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie mogłem odpisać Nowy_user skoro on mi odpisał i mogę, aż 5-6 w ciągu 10 ostatnich? Coś jest chyba skopane ogólnie.

@e: haha jest jakiś błąd po otworzyłem dwa tematy, odpisałem w jednym i jak widać wysłało się do obu xd

Chodzi o to, że program otwiera kilka okien. W każdym ten wyjątek może wystąpić, ale nie chcę żeby akcja byłą podejmowana dla wszystkich jeśli jedno taki wyjątek rzuciło tylko dla tego okna którego ono dotyczy. Dlatego chcę to zrobić z poziomu klasy formatki okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...