Skocz do zawartości

Hosting dla GM'owego programu


nowy_user

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

Powoli kończę już pracę nad moją aplikacją, ale czeka mnie jeszcze  nie lada zagwozdka — chcę stworzyć w miarę prosty system rejestracji i logowania , a także przesyłania pliku z zapisem, tak aby można było korzystać z różnych urządzeń i logować się na swoje konto, po czym pracować na aplikacji z innego urządzenia bez konieczności manualnego kopiowania i wklejania zapisu itd. Czyli prosty mechanizm chmury.

 

Oczywiście sam tego systemu nie zrobię, jeszcze nie te umiejętności, natomiast na całe szczęście, na marketplace jest asset Web-api ( https://marketplace.yoyogames.com/assets/5447/webapi ),który prawdopodobnie zaspokoi moje potrzeby.

 

Autor twierdzi, że do tego, aby jego asset zadziałał potrzebujemy:

 

  • Ordinary web-server (homepage) http server (ex Apache) with a PHP version 5.6 or above.
  • MariaDB, mysql 5.5 database or above on your web-server (homepage).

 

I tu pytanie, macie do polecenia jakiś hosting, który spełniałby powyższe warunki? Dobrze byłoby też, aby obsługiwał Wordpressa, ponieważ chcę postawić szybki landing page zrobiony w Elementorze.

 

Fajnie byłoby, aby hosting był w miarę wygodny i łatwy w obsłudze. Jestem już na finiszu tworzenia aplikacji i moja motywacja jest na wykończeniu, zwłaszcza, że za oknem słonko świeci i człowiekowi nie chce się siedzieć tyle czasu przed kompem ;)

 

Z tego, co zauważyłem to Dhosting by się nadał, ale jest trochę drogi. Może macie do polecenia coś lepszego albo tańszego? Hekko też wygląda ok, próbował ktoś?

 

Pozdrawiam,

nowy_user

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy sobie poradzi z PHP 5.6 lub nowszym, a MariaDB musisz sprawdzać w specyfikacji danego serwera lub pytać obsługi. Z tym drugim może być większy problem, ale generalnie szukaj hostingu z myślą o MariaDB i jeśli będzie miał MariaDB to na 99% będzie odpowiedni. Dla pewności zweryfikuj czy obsługuje PHP 5.6 bądź nowszy. W niektórych przypadkach po samym zakupie będziesz musiał przełączyć wersję PHP, bo najczęściej hostingi obsługują kilka wersji PHP i można ustawić taką jaką chcemy w panelu administracyjnym serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie testowałem Dhosting i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony, jest bardzo intuicyjny i prosty, działa też bardzo szybko. Jedyny minus - cena , 200 zł niezależnie od tego czy masz jeden landing czy też bardzo rozbudowaną stronę.

 

Będę chciał jeszcze wypróbować mydevil.net - cenowo wygląda lepiej. Niestety, nie mogę znaleźć na ich stronce opcji wykupu domeny, czy to oznacza, że muszę zakupić ją gdzieś indziej, a nastepnie jakoś przekierować do mydevil.net ? Jeśli tak , to jakie firmy do zakupu domen polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekierowanie domeny to akurat nie problem. Jeżeli masz domenę wykupioną na dhosting to możesz dalej ją tam opłacać (poza hostingiem) albo kupić/przenieść gdzieś indziej np. nazwa.pl czy godaddy.pl - jedyne co musisz zrobić, to dodać domenę (virtual host) na swoim hostingu www i zmienić DNS żeby przekierowały na nowy hosting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ceny wyglądają przystępnie. Pytanie tylko , jak długo będzie trwał transfer domeny na MyDevil? Czy to załatwia się samemu od ręki, czy zleca się transfer domeny supportowi , i oni to robią np. w kilka dni?

 

 

Ostatecznie można też kupić serwer na ovh.pl, żeby było prościej,  ale przejrzałem internet i jeśli chodzi o hosting to opinie mają średnie, więc pomimo niższej ceny, na hosting wolałbym się zdecydować gdzieś indziej , np. na MyDevil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, nowy_user napisał:

Dzięki za info. Ceny wyglądają przystępnie. Pytanie tylko , jak długo będzie trwał transfer domeny na MyDevil? Czy to załatwia się samemu od ręki, czy zleca się transfer domeny supportowi , i oni to robią np. w kilka dni?

 

 

Ostatecznie można też kupić serwer na ovh.pl, żeby było prościej,  ale przejrzałem internet i jeśli chodzi o hosting to opinie mają średnie, więc pomimo niższej ceny, na hosting wolałbym się zdecydować gdzieś indziej , np. na MyDevil.

 

Możesz mieć domenę w OVH a hosting gdzie chcesz i nie trzeba transferować domeny. Wystarczy ją podpiąć pod dany hosting. Domena i hosting nie muszą być od jednego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie. Co za różnica czy przeglądarka będzie szukała za pierwszym razem Twojej domeny 300ms czy 30ms. Potem i tak jedzie z cache, więc to jest jednorazowe. Szukanie DNS to nawet bez anycast jedna z najszybszych rzeczy, nawet połączenie sie po plik .js czy .css może zabrać dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy za jaką cenę. W teorii Gnysek masz 100% rację, ale zauważ jak Google bardzo nie lubi się z WP pod względem indeksu szybkości wczytywania. Zawsze WP trzeba mega optymalizować, a i tak wyniki często są cienkie. Dlatego takie nawet małe różnice jak kilkadziesiąt ms mogą robić różnice. Natomiast bardziej bym polecił Ci zainteresowanie się dobrą optymalizacją WP. No i to co Gnysek mówi - cache'uj WP, bo może dla Ciebie wcale nie jest to takie oczywiste :D Ja bym polecił typowe Loading Page robić jeśli tylko masz możliwość nie przez WP, ale wiadomo, że czasami nie można sobie pozwolić na poświecenie nieco więcej czasu na stronę opartą chociażby o bootstrapa, czy inne rozwiązanie które jest szybsze niż WP, ale stawia je się dużo dłużej. Pamiętaj, że indeks szybkości wczytywania w Google wpływa na indeksowanie strony w wyszukiwarce(na to jak wysoko będziesz w Google po wpisaniu danej frazy). Nie tylko Google, ale nie wiem na ile rygorystyczne są indeksy Binga itp. Znam tylko problem Google i WP, bo to najczęstsze połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, nie ma zatem sensu kupować dns anycast.  Chcę po prostu jak najszybciej kupić domenę i stworzyć szybki landing page, żeby ludzie mogli testować mój program :) Do zrobienia landingu prawdopodobnie skorzystam z WP i z rozszerzenia Elementor.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbuję skonfigurować bazę danych pod GM Web-api i niestety mam problem w przypadku hostingu MyDevil (na dhosting działa bez zarzutu). Podejrzewam , że kwestia dotyczy błędnego hosta bazy danych. W panelu MyDevil pokazuje mi coś takiego:

 

image.png.4d90fee98c35359325696d873fe09396.png

 

ale podejrzewam, że znak '%' to jakiś skrót myślowy i dlatego nie działa. Ktoś wie, jaki jest może host do baz danych mysql w MyDevil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podeślij jeszcze konfigurację GM Web-api. Znak '%' oznacza po prostu "dowolny ciąg znaków" w tym wypadku adres klienta kończący się na ".devil" (to pewnie jakiś wewnętrzny DNS MyDevila). Jeżeli @gnysek używał MyDevila to powinien wiedzieć jak odpowiednio skonfigurować bazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to na razie utknąłem na etapie wysyłki maila testowego — tu jest problem. Ich serwer nie chce mi wysyłać maili z konta gmail ( przy użyciu PHP'owego skryptu ). Maile są wysyłane tylko wtedy, jeśli ustawię skrzynkę wysyłającą na tę, którą mam domyślnie ustawioną od MyDevil ( z końcówką usermd.net) ... to nie byłby problem , gdyby nie fakt, że maile z tej właśnie skrzynki trafiają z automatu do spamu :( Co może być problematyczne zważywszy na to, że są to bardzo ważne maile jak np. aktywacja konta albo reset hasła  i nie chciałbym, aby klienci je przeoczyli...  :( Ktoś ma jakiś pomysł, jak sprawić , aby te maile nie trafiały do spamu tylko do skrzynki odbiorczej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy konfiguracji wysyłki muszę podać następujące dane:

 

define("MAIL_SYSTEM", "1"); // 1,2,3,4,5
define("MAIL_DEBUG", TRUE);
define("MAIL_HOST", "smtp.gmail.com");
define("MAIL_SECURITY", "ssl"); // ex ssl or tls
define("MAIL_PORT", 465); // ex 465 or 587
define("MAIL_USERNAME", " nowy_user@gmail.com");
define("MAIL_PASSWORD", "ToNieJestMojePrawdziweHaslo");
define("MAIL_REGISTER_EMAIL", " nowy_user@gmail.com");
define("MAIL_REGISTER_EMAIL_NAME", "nowy_user Robot");
define("MAIL_REPLY_EMAIL", "nowy_user@gmail.com");
define("MAIL_REPLY_EMAIL_NAME", "nowy_user Robot");

 

 

Wszystko powinno działać, i działa na dhostingu ale w przypadku devilnetu niestety nie wysyła. Dopiero gdy zmienię adres mailowy na ten z końcówką usermd.net to maile są wysyłane, ale trafiają do spamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie wiem jakiej biblioteki używasz, ciężko zgadywać. Może brakuje jakiegoś rozszerzenia PHP ? masz włączone wyświetlanie wszystkich błędów ? może np. za nowy PHP i trzeba starszej wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...