Skocz do zawartości

Wifi i mikrofon


LolikZabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam do Was dwa pytania powiązane z obsługą kompa, piszę tutaj, bo społeczność GMC ma szeroko pojętą wiedzę w tym temacie :P

 

1. Naszło mnie na partyjki w UT, zawsze ja stawiałem serwery, do tej pory nie było problemu, ale od dłuższego czasu łączę się z netem po WiFi, jak wiadomo, router sprawia, że IP mojego komputera staje się wewnętrzne.(Dostawca daje zewnętrzne stałe IP, ale tylko wtedy, gdy łącze się przez Ethernet) Co należało by zrobić, abym mógł postawić serwer gry łącząc się przez WiFi?

 

2. Druga sprawa, to mikrofon, który mam wbudowany w laptopa, niby działa, ale jest jebitny szum, a głosu w zasadzie nie słychać. Podłączałem różne urządzenia, ale dziwnym trafem komputer ich nie widzi, cały czas operuje na tym wbudowanym(Podłączałem m.in słuchawki z mikrofonem od PS4, oraz słuchawki od Samsung Galaxy, też z mikrofonem, oczywiście w port od mikrofonu) Czy taki zewnętrzny mikrofon trzeba jakoś "konfigurować" ? Czy jest możliwe, że wejście Mini-Jack w laptopie jest trzepnięte?

Laptop działa na systemie Windows 7 Home Premium.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na routerze wyłącz serwer DHCP i kabel z anteny podłącz pod zwykły port LAN, a nie w WAN (plus zapamiętaj adres IP routera, bądź zmień go na taką samą klasę jaką rozdaję antena)

 

2. Podłącz mikrofon do laptopa i zobacz w ustawieniach dźwięku czy coś wynajduję, jeśli tak, to kliknij prawym i ustaw jako "domyślne urządzenie komunikacyjne". Możliwe też że jakiś zewnętrzny program do ogarniania sterowników dźwięku jest zainstalowany i musisz tam to zmienić. Tak jest w przypadku niektórych kart Realtek'a. Czasem także normalnie w opcjach programu (np. teamSpeak) musisz zmienić porządany mikrofon, bo nie jest ustawiony na "domyślne urządzenie komunikacyjne w systemie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Mikrofon musisz ręcznie przestawić albo z paska koło zegara, albo z urządzęń - mam ten sam problem na windowsie/linuksie. Jak podłączę słuchawki z mikrofonem i drugi monitor, to mam nagle dwa monitory i 3 głośniki (PC, słuchawki, kabel HDMI). Trzeba to ręcznie zmienić - komputer wszystko widzi, ale się sam nie przełącza. Windows 10 zapamiętuje ustawienie, wiec jak odłączas sprzęt generalnie wraca do poprzedniego, a jak podłączasz to znów przełączy na tamten wybór (chociaż czasem różnie z tym bywa - zawsze warto się upewnić).

Do tego każdy program/gra potrafi mieć swoje ustawienia dźwięku, gdzie można wybrać źródło niezależnie od Windowsa, też warto sprawdzić (nawet przeglądarki mają takie coś, jak korzystasz ze streamu dźwięku/wideo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...