Skocz do zawartości

Zastąpienie wartości z arkusza CSS wartościami z innego


Rekomendowane odpowiedzi

Mam stronę i arkusz style.css. W nim mam cały css. Do pracy nad stronką potrzebuję na chwilę nakładki która jedyne co zrobi to zamieni kilka wartości. Praca na całym arkuszu jest nie wygodna, a opcja alternative style sheets jest z wielu powodów nie wygodna dla mnie. Czy to nie jest tak, że pisząc:

<link rel="stylesheet" href="style.css">
<link rel="stylesheet" href="red_skin.css">

to jeśli mam na przykład w style.css:

.block .block-header{
margin: 0px;
font-size: 3vh;
color: #dcdcdc;
}

a w red_skin.css:

.block .block-header{
	color: #c32626;
}

to w efekcie kolor tego elementu powinien być #c32626(z red_skin.css)? Dlaczego tak zakładam? Ponieważ najpierw wczytuję style.css, a potem dopiero red_skin.css i wydawało mi się, że jakoś to tak działało, że drugi arkusz nadpisuje wartości z pierwszego. Co robię źle i jak to rozwiązać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Tak dokładnie powinno to zadziałać, musi być jeszcze jakaś klasa która to nadpisuje - narzędzia deweloperskie powinny pokazać kolejność styli dla danego elementu dla danej własności, który css co ustawił - może pomoże, np.:

 

image.png

 

Jak widać, aż 4 style zmieniają rozmiar fonta (css jest spłaszczony do 1 linijki więc, wszędzie jest :1, normalnie nie powinno być tego problemu).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne było to, że właśnie takiej informacji nie było w narzędziu do debugowania, ale też nie miałem komunikatu o brakującym zasobie w postaci tego arkusza. Zacząłem się głowić, że może coś pomyliłem i liczył się tylko pierwszy arkusz, ale problem okazał się być dużo bardziej prozaiczny. Mianowicie użyłem co prawda opcji "opróżnij pamieć podręczną i wymuś ponowne załadowanie", ale widocznie za wcześnie coś. Miałem(lub nie, bo już sam nie wiem) zapisany arkusz, zapisany html i naciskałem ten przycisk, ale nie zmieniały się kolory. Teraz spróbowałem po kilku minutach i zadziałało. Trochę zbędnego zamieszania zrobiłem, ale w każdym razie dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...