Skocz do zawartości

[WP] Jakie obciążeie generuje dana wtyczka, szczególnie Elementor


MaxGaming

Rekomendowane odpowiedzi

1. Zna ktoś dane jakiekolwiek na temat tego jak elementator obciaża wp?

2. Jeśli kupię go na okres probny jest jakiś spsoób prosty na ustalenie która wtyczka ile % obciążenia w przybliżeniu generuje? Pytanie drugie odnosi się też do innych wtyczek, ale głownie chciałbym przetestować tą.

3. Analogiczne pytanie do drugiego z tą różnicą, że interesuje mnie jakie obciążeie generuje dany theme. Może być w stosunku do całego WP, a może być na przykład w stosunku do innego szablonu. Interesuje mnie różnica w danym theme w wydajności.

 

W ramach sprostowania jeśli ktoś by jeszcze nie wiedział Elementor(elementor.com) to jedna z najpopularniejszych wtyczek WYSIWYG do generowania stron , a także całych motywów szybko i wygodnie. Wydaje się być idealną alternatywą dla żmudnego pisania wszystkiego, ma ogromną bibliotekę przydatnych widgetów no i ciekawe wydaje się generwoanie całych motywów w kilka kliknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, WordPress nie posiada hook-ów umożliwiających monitorowanie działania każdej z wtyczek, dlatego zużycie CPU czy pamięci pojedynczej wtyczki jest prawdopodobnie niemożliwa (nie do końca niemożliwa, ale wymagałoby to ingerencji w core wordpressa ;) ). IMO wystarczyłoby monitorowanie wywołań akcji (do_action i apply_filters) każdej z wtyczek i np. liczyć czas, ile zajmują poszczególne akcje (np. za pomocą microtime) i ile pamięci zajmują (np. memory_get_peak_usage), niestety bez dostępu do shella nie można sprawdzić statusu CPU. Ew. modyfikacja pluginu Elementor i liczenie ww. wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to niemożliwe z poziomu zwykłej wtyczki. Chyba, że masz na serwerze zainstalowany dodatek runkit (dla np. runkit_function_rename) bądź APD (rename_function), wtedy można by podmienić owe funkcje wordpressa i stworzyć skrypt monitorujący zasoby.

 

Pracowałem głównie z Visual Composerem i trochę z Beaver Builderem, natomiast Elementora nie ruszałem, przynajmniej jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wordpress generalnie słabo sobie radzi z cache, a tego typu wtyczki mają dość duży wpływ na wydajność, ponieważ strony są generowane co każdy request. Nie wiem, jak to jest z Elementorem, ale Visual Composer nie tworzył cache dla wygenerowanej treści, co dało się odczuć przy bardziej złożonych layoutach, zwłaszcza, że używał metody shortcodes od Wordpressa zamiast jakiegoś sensownego silnika template np. Twiga.

 

Polecam też sprawdzić, czy masz możliwość włączenia cache'owania opcode'ów, np. APC daje dość niezłego boosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...