Skocz do zawartości

Błąd w linii "-1" WTF?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam dość dziwny problem. Kiedy odpaliłem gierkę napisaną kilka miesięcy temu, po jakimś czasie gry wywaliło mi [taki błąd].

 

o_blockLife - to bloczek z bonusem, który musimy trafić pociskiem, żeby na mapie pojawił się bonus, po czym jest usuwany. Jakie odniesienie do o_player on ma, to ja nie wiem...

 

Jest to dość dziwne, bo obiekt, który go wywołał, nie powinien mieć żadnych reakcji akurat w tym momencie rozgrywki, a mimo to, przerwał grę. Rozumiem też że obiekt o_player może nie istnieć akurat w tym momencie gry i możliwie, że nic nie sprawdza jego istnienia przed odniesieniem się do niego, ale obiekt nie ma prawa reagować akurat wtedy, bo jedyną reakcją jest kolizja z pociskiem, do której nie doszło na 100%. Dodatkowo nie wiem, jak znaleźć linię -1. Ktoś wie, o co kaman? Działam na GM:S 1.

 

A to surprise... będę musiał ta grę usunąć ze wszystkich miejsc, na których ją udostępniłem i prawdopodobnie pozwolę jej umrzeć w zapomnianych ciemnościach dysku mojego kompa, bo tego błędu raczej nie da się znaleźć... no to chyba trochę tak, jakby nauczycielka kazała nam w podstawówce otworzyć stronę -1, bo jak nie, to pała :/. Nie mogę pozwolić na udostępnianie gry z takim błędem. Masakra. A już byłem taki uhahany, że w końcu ukończyłem w pełni jakąś grę i mogę się nią pochwalić. Taka prosta gierka.... No nic, raczej nie da się jej uratować, muszę się skupić na dwóch aktualnych projektach i liczyć na to, że GM nie wymyśli znowu takiego niemożliwego błędu w nowych produkcjach, bo jeśli tak, to będę musiał się przeprosić z Unity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah... to nic nie da, a nawet jeśli da, to tego tak nie zauważę, bo nawet nie wiem, co wywołało ten błąd. A to nic nie da, bo gra jest już jako EXE i widniała na kilku stronach od kilku miesięcy z czającym się błędem linii -1... Nawet, jeśli wyczyszczę cache, to wygląda na to, że ten błąd jest wyjątkowo rzadki, bo wiele razy przechodziłem ten poziom w grze, a teraz się rozsypała tak dziwnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ten błąd pojawia się bodaj, gdy tworzysz obiekt który w create ma instance_destroy(); - w następnej linijce przypisujesz do niego zmienną a jego już nie ma.

 

Bez kodu ciężko jednak stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...