Skocz do zawartości

[Linugz] Enigmowanie gier


doctor

Rekomendowane odpowiedzi

No witajcie, tęskniliście? Jasne, że nie wy małpy

 

W każdym razie to taki pomysł, na jaki wpadłem. Są osoby, co kiedyś robiły różnego rodzaju projekty w GM - na przykład na konkurs (nie wiem - np. gra RPG). Konkurs się skończył, gra samoistnie mogła przestać być interesująca, została schowana gdzieś na Google Drive i sobie bytuje.

 

Mój pomysł brzmi byście mi dali te gry (o ile chcecie), otworzyli (albo ja to zrobię) na Github i spróbuję przenieść tytuł na Enigmę. Jak się da to się zrobi, jak się nie da to i tak niewiele to zmienia. Możliwe, że gra (jakimś niezwykłym cudem) stanie się hitem internetu dzięki Wam :D

Czyli w skrócie - może trzeba spróbować otworzyć i wskrzesić nasze stare gry.

 

Fervi

PS. I znowu nie mogę się zalogować na stare konto lel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A z którym GMem kompatybilne?  2.0?

W zasadzie do 1.4 - ale z każdym tylko po trochu xD Ogólnie system zachowuje (na ile można) kompatybilność, więc nie ma problemu z tym byśmy razem pisali np. w GM5, ale część rzeczy - np. Extensions wprowadzone bodajże przy GM7 - nie działa. Część funkcji np. nie istnieje, a część można przepisać. Można to przyrównać do sytuacji "Zrobię grę, ale musi być kompatybilna z każdym GM" - i odpierdzielasz jakiś szajs by zbudować projekt

Natomiast zobaczymy co będzie, bo goście chcą walczyć z samym yoyogames czy innymi chińczykami mającymi markę. Nie wiem co będzie, ale zobaczymy. Może GM będzie miał ceny jak kiedyś (20 dolarów za pełen zestaw) bo konkurencja - albo i nie.

 

@I am vader
>Może odkopię stare ligowce jeśli chcesz, ale nie zapewniam czytelności kodu bo to były czasy jak miałem w dupie takie sprawy.

Spoko. Jak coś wartego uwagi i się uda jako tako odpalić to nawet sam poprawię co nieco jak będę umiał.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy gms czasem nie ma ide na ubuntu?

ja by na miejscu tworcow enigmy poszedl do yoyo po deal, zeby tworcy enigmy stali sie czescia zespolu yoyo i usprawnili/zrobili pozadniej wersje uniksowa.

za normalne poeniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy gms czasem nie ma ide na ubuntu?

Nie. Chyba ciągle nie, bo też nie śledzę bardzo informacji, chociaż oficjalnie ma mieć w przyszłości.

 

Natomiast co do wersji uniksowej (czy może zakładam Linuksowej i Macowej). Jeśli patrzymy pod względem konkurencji to lepiej więcej niż mniej. Szczególnie, że to byłby bezpośredni konkurent, wręcz w jakimś stopniu klon, więc ktoś mógłby się w 5 minut przesiąść i kontynuować prace.

 

Co do normalnych pieniędzy - projekt ma szanse stać się potentatem na rynku paróweczkowym game makerowym w Polsce :P

Ja jestem zbyt małą płotką, podrzucam błędy jakie znajdę i jakoś interes się kręci. Jak chcą chłopaki rozwijać to mogę ich pobłogosławić - chociażby ze względu, że nie sprzedają braci na dzielni :P

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a tu jestem zalogowany :D

Godot zapewne jest dobry, ja go nie rozumiem. Ja rozumiem tylko parę języków. Poza tym Godot jest na Linugza i gry jak są FLOSS to są portowane raczej na wszystko.

 

A skoro jest Enigma, to może da się stare gry zaktualizować - od taki teścik :P Równie dobrze można się zapytać, że skoro jest Godot (czy Unity) to po co GM:S.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zawsze moga uzyc MMF. ten sam poziom zenady. i pomyslec, ze niegdys wspanialy tool, dzis jego poziom jest beznadziejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...