Skocz do zawartości

Czytelny Zegar


hgter

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Czytelny Zegar dla osoby starszej

 

Gatunek: Narzędzia

 

Opis: Prosty polskojęzyczny zegarek dla starszej osoby. 

 

Szykowałem się do wrzucenia do sklepu gry, nad którą pracowałem i doszedłem do wniosku, że lepiej sprawdzić wszystko co się da na czymś prostym. A, że miałem kiedyś napisaną aplikację z zegarkiem dla starszej osoby to uznałem, że będzie akurat do testów. To w sumie dobry pomysł był, bo wyszło trochę kwiatków - będzie łatwiej grę dodawać. Teraz całość jest trochę absurdalna bo najpierw jest 7 sekund logo, potem 20 s reklamy i dopiero zegarek. Poza tym dodatek ze sklepu do Unity wymaga dostępu do dysku. Jak już sprawdzę wszystko to pewnie dam logo na 1 sekundę i zostawię samo adcolony żeby nie było uprawnień. I niech sobie wisi - może dodam kiedyś wersję anglojęzyczną itp.

Wrzucam jako demo bo serio nie ma się czym chwalić.

 

UPDATE:

Ponieważ ktoś to nawet ściągał sporadycznie a w poprzedniej wersji było nieużywalne, poprawiłem wszystko tak żeby komuś może się przydało.

 

Teraz startuje szybko, reklamy są co 3 uruchomienie (przy pierwszym nie) a plik jest prawie 3 razy mniejszy (oddzielna kompilacja pod różne procki).

 

 

 

Download: Google Play

 

Rozmiar pliku: 3-4 mb w zależności od posiadanego procesora w telefonie.  10mb - niewiele da się zrobić. Tyle jest minimalnie z GM po wywaleniu wszystkiego. 

 

Autorzy:

        Programowanie: Ja

 

Screeny:

 

Screen 1   Screen 2

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzytecznosc jest koszmarna dzieki tym logom oraz reklamom - starsze osoby nie beda tym zachwycone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wielkie dzięki PsichiX za sprawdzenie.

 

Tak jak pisałem w opisie - w pełni zdaję sobie sprawę jak absurdalnie teraz jest. To tylko do testów. Logo albo całkiem wywalę albo zetnę do maks 1 sekundy.

 

A co do reklam. Chciałem zobaczyć czy te filmowe w ogóle się wyświetlają poza wersją testową. Do gry taka forma pasuje (jest wpisana od biedy w mechanikę), ale tutaj to po prostu głupio wygląda.

 

Z ciekawości jaką formę reklam byście widzieli w czymś tak prostym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej aplikacji? zadne. ale jesli juz musza byc to banery male - problem polega na tym, ze starsze osoby i tak nie beda widziec reklam, nie beda umialy ich wylaczyc ani obchodzic sie z nimi, po prostu nie ten target. jesli chcesz przetestowac serwisy, ktore wymieniles, zanim trafia do konkretnej gry, stworz mala, bardzo prosta gierke logiczna, albo zrecznosciowa (np. strzelanie z procy/luku do celu) i wtedy reklamy filmowe mozesz wstawic jako sposob na mozliwosc kontynuowania "misji" po stracie wszystkich szans trafienia perfekcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PsichiX napisał:

w tej aplikacji? zadne. ale jesli juz musza byc to banery male - problem polega na tym, ze starsze osoby i tak nie beda widziec reklam, nie beda umialy ich wylaczyc ani obchodzic sie z nimi, po prostu nie ten target.

 

Ponieważ nawet nie planowałem nigdy tego wrzucać to pewnie zostawię aplikację po testach bez reklam i logo. 

 

 

15 minut temu, PsichiX napisał:

jesli chcesz przetestowac serwisy, ktore wymieniles, zanim trafia do konkretnej gry, stworz mala, bardzo prosta gierke logiczna, albo zrecznosciowa (np. strzelanie z procy/luku do celu) i wtedy reklamy filmowe mozesz wstawic jako sposob na mozliwosc kontynuowania "misji" po stracie wszystkich szans trafienia perfekcyjnego.

 

Tylko, że nie chodziło o testowanie samych "zarobków" czy tego jak ludzie reagują na reklamy w grze itp. tylko o czysto techniczne sprawdzenie czy w ogóle te wtyczki łączą się z serwerami i coś wyświetlają. W tym ta aplikacja co jest sprawdza się idealnie.

 

Jeżeli komuś jeszcze będzie się chciało instalnąć żebym wiedział czy technicznie gra to będę zobowiązany. I dzięki PsichiX, że Ci się chciało.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pojawiły się sporadyczne ściągnięcia (zakończone odinstalowaniem - nic dziwnego całość była nieużywalna w testowej wersji) ogarnąłem trochę wszystko.

 

Ograniczyłem logo do 2 sekund (bez animacji) a reklamy ustawiłem tak, że pokażą się co 3 uruchomienia i nie będzie ich przy pierwszym.

 

Ponadto sam apk jest teraz prawie 3 razy mniejszy niż był. Wyszperałem w necie żeby robić 4 oddzielne kompilacje (dla każdej architektury oddzielnie) i te 4 pliki wrzucać do wersji w googlu (trzeba po jednym bo się strona wywali), a on sam przy ściąganiu zdecyduje, który plik wysłać do użytkownika.

 

Reklamy nadal są filmowe, ale baner byłby lepszy. Ale nie wiem jaki. Ktoś korzysta z Was z czegoś sensownego? Ale nie chcę AdMob - czy coś jeszcze jest? 

 

 

Jeżeli komuś by się chciało szybko zerknąć czy teraz ma to więcej sensu to będę zobowiązany. 

 

 

PS W sumie to już nie jest demo i można by programik przenieś do działo z gotowymi rzeczami. Ok jest to serio malutkie, ale działa i jest kompletne. Ale nie wiem jak - to chyba musi moderacja zrobić? Do kogo pisać teraz? Czy nowy temat trzeba wrzucić tam?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze zrób kalkulator albo inne funkcje, które telefony komórkowe mają od przynajmniej 15 lat... Uwierz mi, jeśli osoba starsza potrafi obsłużyć smartfon to wielki zegarek i paskudny zegar na cały ekran będzie ją tylko śmieszył. I do tego jakieś loga i reklamy... nawet sobie nie żartuj albo zasraj apke reklamami do granic możliwości bo i tak nic z tego nie będzie a może więcej pieniędzy ci ona przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to było w opisie na początku wątku - mój błąd, że zmniejszyłem czcionkę teraz i sens zanikł - zmienię to za sekundę.

 

Pozwól, że wyjaśnię:

 

- to nie jest aplikacja napisana w celu wrzuceniu do sklepu. To jest w opisie, i dalej w mojej rozmowie z  PsichiX'em

 

- musiałem na czymś przetestować działanie reklam, czasy ładowania, proces umieszczania w sklepie, zarządzaniem inicjowaniem wszystkiego gdy jest/nie ma netu itp. itd. Nie zamierzałem robić tego na apce, w którą włożyłem czas. Potrzebowałem czegoś co działa, ale jednocześnie nie ma wartości. 

 

- miałem napisaną dla kogoś, wieki temu, apkę z wielkim, czytelnym zegarem z polskim opisem wszystkiego co się da, żeby starsza osoba z problemami z pamięcią wiedziała co się dzieje. Ona nie miała sobie tego sama uruchamiać (serio myślałeś, że jest inaczej...) tylko miało być walnięte przez wnuka/syna/opiekunkę na stary, marny tablet wpięty w gniazdko i się świecić cały czas.

 

- co do samej aplikacji mogła być tam nawet małpa wpier... racząca się bananem. Miałem zegar to go dałem.  

 

- co miałem sprawdzić, sprawdziłem i olałem temat. Po miesiącu przypadkowo we flurry mi się wyświetliło, że ktoś to diabelstwo jednak parę razy ściągnął (pomijam, że jeden gość z meksyku). Ponieważ było przygotowane między innymi do testowania reklam to było całkowicie nieużywalne. Uznałem, że może ktoś (tak jak mój znajomy) jednak chciałby móc postawić taki zegarek u swojej babci. A że było to niemożliwe to  wywaliłem szajs i wrzuciłem coś co działa. 

 

- może nie uwierzysz, ale zdaję sobie sprawę, że ściągnie to 5 osób (i choćbym dał tam 20 różnych reklam to nie zarobi nawet jednego centa). Ale jest to świetny poligon do sprawdzania bez ryzyka wszystkie co wymyślę (np. wersji językowych).

 

- I najważniejsze - takie coś jest genialne do nauki pozycjonowania aplikacji w wyszukiwarce sklepu. Zmieniając wielokrotnie opis mogłem w zdumiewającej ilości słów kluczowych dać to na wysoką pozycję. 

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak najbardziej rozumiem. Jest spore ryzyko wrzucając swój pierwszy własny projekt i strach że się popełni jakieś błędy. Na przykład kliknięcie publish przy nie gotowej apce albo opisach.
Ja na przykład sam zrobiłem podobnie wrzucając coś bardzo bardzo starego ale dodając tam highscore z Play Services i chyba mały baner reklamowy.

Nie wiem o co ból dupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się znaleźć hasła, które mógłby wpisać ktoś kto potrzebuje właśnie takiego zegarka (wnuk szuka dla kogoś z rodziny). 

czyli oczywiście czytelny zegar i pochodne: wyraźny z-, wygodny z-,  z- starszej (w domyśle osoby), z- starsza, z- dla babci/dziadka, z- niedowidzący.

 

Teraz pisząc doszedłem do wniosku, że jeszcze z- dla mamy/taty może mieć sens i może minimalistyczny z-. No i zastanawiam się czy nie dodać pozycjonowania dla zegarek (teraz wszędzie jest zegar). Ale to bym musiał sporo popracować.

 

Natomiast mam zupełny brak sukcesu dla prosty z-. Coś wczoraj poprawiałem, ale niewiele to dało na chwilę obecną. No i oczywiście w samym haśle zegar zupełnie nie istnieję. Nic dziwnego, bazując choćby na https://www.overpass.co.uk/aso-tools/ to słowa dużo trudniejsze w przebiciu.

 

Uważam też, że mimo iż ikona jest naprawdę straszna to dzięki temu wyróżnia się spośród innych wymuskanych i pięknych, jednocześnie podkreślając, że to jest po prostu wyraźny zegarek i nic więcej i nic mniej. 

 

Mam tylko nadzieję, że rezultaty, które ja otrzymuję nie są zmanipulowane przez googla tylko dla mnie a inni nic nie widzą. Niby sprawdzałem na telefonie nie powiązanym z moimi mailami, ale tak czy siak był wcześniej użyty do jakichś tam testów. 

 

Jakby Wam wyszło, że sobie ubzdurałem, że pojawia się w pierwszych kilku wynikach (albo leciutko dalej, ale nadal blisko szczytu) w tych hasłach to dajcie mi znać żebym nie robił z siebie idioty - to byłaby ważne info na przyszłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "starszej osoby" to mnie zaskoczyłeś mocno - dzięki.

 

W tym co wspomniałem w poprzednim poście brałem pod uwagę wyłącznie zbitki zawierające słowo zegar (to miałem na myśli pisząc z-). Czyli musiało być np. "zegar starszej" albo "wyraźny zegar". Nigdy nie przypuszczałem, że bez tego słowa gdziekolwiek to będzie w ogóle widoczne. 

 

Miałem się pytać co to za strona, z której miałeś wyniki, ale sobie uświadomiłem, że to AppAnnie i że tam można tak śledzić dla konkretnej aplikacji (zapomniałem o tym). Fajnie, że działa też w darmowej wersji. 

 

A ja durny w sklepie ręcznie wklepywałem.

 

Sprawdziłem sam bardziej konkretnie w AppAnnie i mi wyszło:   

 

SŁOWO                     POZYCJA DLA POLSKI

zegar dla babci               1;   

zegar starsza                  1;   

zegar starszej                 1;   

czytelny zegar                 2;   

zegar niedowidzący        3;   

zegar niedowidzących    3;   

wyraźny zegar                4; 

zegar dla dziadka           5;   

starszej osoby                7;   

wygodny zegar               7;

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...