Skocz do zawartości

Moje dziesięciolecie na tym forum.


LolikZabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników GMCLAN!

Pozwoliłem sobie utworzyć ten temat, ponieważ w dniu dzisiejszym mija równo 10 lat, od kiedy pojawiłem się na tym forum. Starsi użytkownicy na pewno mnie znają(z lepszej lub gorszej strony), nowi mogli nie słyszeć, ponieważ ostatnimi czasy rzadko się ujawniałem :)

Cóż mogę o sobie powiedzieć, w temacie tworzenia gier... Na pewno byłem zawsze dość kreatywny, niestety sam pomysł to było za mało, na drodze często stawało mi szybkie zniechęcenie, oraz niezbyt dobra znajomość GMA, a także to, iż oprawa graficzna była, powiedzmy... niezbyt estetyczna.

Pewnego razu jednak, postanowiłem dać Wam coś, czego jeszcze tutaj nie było nigdy wcześniej i z tego co widzę nigdy później.

Tak, mowa tutaj o grze "Parszywa Dwunastka" - był to swego czasu wręcz hit, miał on wielu zwolenników, jak i krytyków.

Krytyka była jak najbardziej uzasadniona, gra(patrząc na nią dzisiejszym okiem) cholernie kulała pod względem technicznym, wizualnie była nawet okej, jednak spora część oprawy była zrobiona mało starannie.Mimo wszystko dostała całkiem niezłe noty, z czego rad jestem, bo wtedy ze swojej perspektywy uważałem grę za super w ch**, no ale patrząc na nią teraz, rozumiem niektóre słowa ostrej krytyki, tym bardziej, że i sama fabuła była raczej dość mało porywająca, a wręcz do dupy niepodobna. Tak to moja opinia na ten temat :)

 

Sukces pierwszej P12 zainspirował mnie do stworzenia kontynuacji, w teorii wszystko miało być na zasadzie "więcej, lepiej, dynamiczniej" Zabrałem się ostro do pracy, poskładałem wszystko na nowo korzystając z silnika części pierwszej(duży błąd), jedyne co zostało podmienione to grafika(w moim ówczesnym mniemaniu w ch** zaj***sta, bo większa rozdzielczość i filtry z Artweaver)

Niedługo później wrzuciłem demo, ku mojemu zdziwieniu, nie wywołało ono owacji na stojąco, a wręcz przeciwnie. Co więcej, zamiast przyjąć słowa krytyki, zacząłem jeszcze się bulwersować("Jak to k***a brzydka, jak śmiesz mi to mówić, nie masz prawa!") - mniej więcej w ten sposób. Projekt porzuciłem, bo po jakimś czasie stwierdziłem, że gra jest po prostu brzydka, straciła swój klimat(tego jedynce absolutnie nie brakowało), a sam gameplay stał się jeszcze bardziej kartonowy niż wcześniej. Wszystko dopełniała jeszcze masa bugów, na każdym niemal korku(sic!) Kontynuacja się nie udała, nie spodobała się Wam(mnie też się teraz nie podoba), więc można śmiało wyrzucić ją do śmieci.

Teraz najpewniej wielu z Was zastanawia się do czego zmierzam. Otóż sprawa jest bardzo prosta, a zarazem ciekawa. Z okazji mojego 10-lecia chcę Wam się pochwalić, iż niegdyś legendarna(prawie) Parszywa Dwunastka zostanie WSKRZESZONA! Celowo nie dałem tego tematu w dziale "Zapowiedzi", bo nie chcę na razie za dużo pokazywać(swoją drogą niespecjalnie jest co, jak na razie, silnik poskładany i zrobiony doń jeden niewielki room, do testowania różnych efektów i technik) Mogę Wam tylko powiedzieć że wiele zmieniło się względem poprzedniczek, a oto krótka lista zmian.

1.Poprawiona względem poprzednich części grafika.

2.Naprawione problemy(strzelanie przez ściany, blokowanie na przeszkodach)

3. Wyważony poziom trudności.

4.Arsenał broni wzbogacony o broń miotaną, oraz broń białą.

6.Zwiększona dynamika walki.

7.Efekty cząsteczkowe.

8.Zniszczalne elementy otoczenia.

9.Poprawione sterowanie.

10.Amunicja, oraz obrażenia, nie będą już losowane, a wybierane spośród 3-4 możliwości.

11. HUD wzbogacony o pancerz, oraz wytrzymałość.

12.Dodanie efektów świetlnych.

13. W sumie sporo innych rzeczy :D

 

Podsumowując, w wolnym czasie pracuję sobie nad tym, dodając, lub poprawiając rozgrywkę i efekty. Chciałem w założeniu już dzisiaj dać Wam DEMO, ale niestety sprawy prywatne uniemożliwiły mi to. Postaram się w miarę szybko wszystko poskręcać do kupy. O fabule nie wspominam, niech to będzie niespodzianka.

W razie pytań, zawsze chętnie odpowiem.

Pozdrawiam i dziękuję za tę dekadę spędzoną w czeluściach GM-Clan !!! :)

Lolik.

 

P.S. Jeśli ktoś nie wie o czym mówię, tutaj linki do obydwu produkcji:

 

Parszywa Dwunastka

 

Parszywa Dwunastka II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Uzjel promuje ten temat

Wiesz co, nie mam zamiaru :D Sam musisz przyznać, że wiele razy po prostu sobie na to zasłużyłem :)

BTW Było kilku tak zwanych palantów na tym forum, z którymi miałem wieczną kosę, ale ku mojej uciesze, wszyscy zostali pobanowani(Wniosek - nie tylko mnie zaleźli za skórę) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, sam nad tym myślałem, ale nie mam zbytnio pomysłu jak się za to zabrać, musiałbym siąść i się porządnie zastanowić jak by to poskładać. Zdecydowanie lepiej szły mi TDS-y, co do Strażników to jak wiecie projekt stoi od jakichś... 8 lat. Ale dzięki za opinię, wezmę pod uwagę, chociaż niestety nie mam już tak wiele czasu jak kiedyś :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...