Skocz do zawartości

Inwencja twórcza społeczności GMclanu


Czołg Krymski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Na pewno nie zostaniemy jota w jotę przy aktualnym domyślnym szablonie forum. Podpicujemy je na pewno i wszelkie sugestie lub też autorskie pomysły są mile widziane. :)

Kwestia zaś wyróżniania kontentu, to wydaje mi się, że nowa wersja forum chyba ma coś takiego, ale gdzie co i jak, to będziemy analizować. Ogólnie jestem bardzi mile zaskoczony tym co oferuje nowa wersja forum i jak przyjazna jest w użytkowaniu. Najlepiej to by było mieć cały pakiet dodaktów płatnych - blogs, commerce, pages, ale póki co to co mamy styka, ponieważ jest jeszcze restowe api no i samemu można pisać komponenty, nie płacąc za nie. :)

Możemy dodatkowo zrobić jeszcze konkurs na emoty, ponieważ nowa wersja nie ma żadnych. Chyba, że chcecie byśmy przywrócili wszystkie stare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Do tego dobrym zagraniem byłoby samoscrollujące się okienko z wyselekcjonowanymi "grami naszej społeczności", gdzie będą jakieś Warlocksy, Top Haty, Catch the clowny z grafikami, może nawet animowanymi:

Ten pomysł bardzo mi się podoba   ; takie okienko wrzuciłbym na główną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Uzjel promuje ten temat

Bardzo mi się podoba pomysł czołga na scrollowaną gablotę najlepszych gier. Jeszcze lepiej jakby kliknięcie na nią przenosiło do tematu gry lub zapowiedzi na YT, strony na Steamie czy cokolwiek sobie zażyczy akurat autor. Co do emotikonek standardowe emoji chyba starczą, ale kompatybilność wsteczna o której mówi Ranma też może się przydać.

Osobiście nie jestem fanem białych styłów i chętnie bym zobaczył kompletną zmianę skórki, albo wybór alternatywnej skórki żeby chociaż użytkownicy mogli sobie wybrać kolorystykę forum.(W najmniejszym przypadku switch między białym a czarnym stylem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
7 minutes ago, I am vader said:

Bardzo mi się podoba pomysł czołga na scrollowaną gablotę najlepszych gier. Jeszcze lepiej jakby kliknięcie na nią przenosiło do tematu gry lub zapowiedzi na YT, strony na Steamie czy cokolwiek sobie zażyczy akurat autor. Co do emotikonek standardowe emoji chyba starczą, ale kompatybilność wsteczna o której mówi Ranma też może się przydać.

Osobiście nie jestem fanem białych styłów i chętnie bym zobaczył kompletną zmianę skórki, albo wybór alternatywnej skórki żeby chociaż użytkownicy mogli sobie wybrać kolorystykę forum.(W najmniejszym przypadku switch między białym a czarnym stylem)

imo do tematu najlepiej, nie ma co odsyłać na zewn. to juz sobie w poscie mozna pozamieszczac linki do steamów, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

koniecznie poodpinalbym wiekszosc przypietych tematow (poza tymi z ogloszeniami), bo jak sie na mobilnej scrolluje i scrolluje te tematy z ostatnimi odpowiedziami 3 lata temu to wieje groza

poza tym dodalbym naliczanie postow w valhalli albo mozliwosc zmiany wlasnej rangi od 1250 postow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Teraz zauważyłem, że w sygnaturkach traktuje wszystkie nowe linie jako <p> i są straszne odstępy. Chciałem to sobie poprawić, ale... dostaję komunikat, że za dużo linijek/linków/obrazków :) Aczkolwiek zmiana marginesu dla <p> w sygnaturkach pewnie by ten problem rozwiązała wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, gnysek said:

Teraz zauważyłem, że w sygnaturkach traktuje wszystkie nowe linie jako <p> i są straszne odstępy. Chciałem to sobie poprawić, ale... dostaję komunikat, że za dużo linijek/linków/obrazków :) Aczkolwiek zmiana marginesu dla <p> w sygnaturkach pewnie by ten problem rozwiązała wszystkim.

Wspominałem o tym ale nikt nie raczył mi odpisać, dobrze, że zwracasz na to uwagę.

Z innej beczki - dochodze do wniosku, ze wsrod reakcji brakuje "Agree", bo "Like" tak troche czasami nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

W sumie to by można też w GMCLAnie dodać https:// w przyszłości (bo teraz to za dużo roboty, trzeba by wszystkie linki w bazie poprawić zapytaniem i na głównej, więc to dłuższa migracja) - https://letsencrypt.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że motywowanie ludzi do pomocy bo są za to nagrody jest złe? No bez przesady.

Osobiście pomagałem bardzo chętnie użytkownikom z własnej woli od kilku miesięcy, praktycznie od początku tego roku, a nic za to nie dostawałem. Po prostu chciałem pomagać użytkownikom. A repki które teraz zbieram to czysta formalność, forma odwdzięczenia się za to co robiłem.

Edit 0.5: Wiem że powyższe może dla niektórych źle brzmieć ale czy to naprawde az tak zle zeby dostawac nic nie warte punkciki za pomaganie?

Edit: Brakuje mi podglądu kto czyta temat obecnie, bo napewno nie siedzę tu teraz sam, to gorący temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Chell said:

i po namysle - usunalbym jednak te reputacje, juz teraz widac ze niektorzy specjalnie odpowiadaja na pytania poczatkujacych zeby nabijac punkty...

Chyba o to właśnie cały czas chodzi. ?

Osobiście mam wywalone na punkciki (bo i tak tu rzadko zaglądam), ale jeżeli ktoś odpowiada i liczy na taką gratyfikację to niech postuje. W końcu i tak zadający pytania może wybierać najlepszą odpowiedź tak jak to jest w stack overflow (nie wiem kto włączył tę funkcję, ale zasługuje na awans).

W końcu trzeba jakoś rozruszać ten skostniały serwis, gdzie liczbę nowych postów dziennie można było policzyć na palcach jednej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
7 minutes ago, tramur said:

W końcu trzeba jakoś rozruszać ten skostniały serwis, gdzie liczbę nowych postów dziennie można było policzyć na palcach jednej ręki.

Chyba nie licząc Valhalli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się przywyczaić do nowego wyglądu ale nie jest źle. Jeśli już coś w wyglądzie mógłbym zmienić to przywróciłbym chociaż starą kolorystykę i dodał jakieś nowe logo ( mocno inspirowane tym starym ). Emoji to średnia opcja imo bo przeważnie mi się pieprzą w przeglądarce i zamiast serduszek mam jakieś kwadraty. Dawny pakiet emotek ma swój klimat choć jak już jesteśmy przy postępie technologicznym to fajnie jakby znalazł się ktoś chętny na ich remaster. Zdjęcie dla TESTU

18136334_427696110921136_1446208492_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę , że te punkty to fajna opcja , zwłaszcza z możliwością komentarza. Ja bym poszedł jeszcze dalej i dodał jakieś bardziej znaczące nagrody, żeby jeszcze bardziej zmotywować zaawansowanych , zasłużonych użytkowników, którzy chcą pomagać.

Ja byłem bardzo miło zaskoczony, jak użytkownicy z wysoką rangą i z dużą postów punktów fatygowali się wejść na mój temat i pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

to ja może jeszcze rzucę jedną propozycją. Myślę, że dobrym zabiegiem byłoby zadbanie o to, aby więcej uwagi poświęcić naszej twórczości, bo jednak katalogowanie naszych gier w formie tematów w jakimś dziale sprawia, że zdają się one być jedynie miłym dodatkiem. A to myślę że byłaby własnie siła napędowa tej strony, a nowe mięso szybko zda sobie sprawę, że nie jest to jedynie kółko wzajemnej adoracji i naprawdę coś to gamemakerowanie daje. Poza tym katalogowanie naszych produkcji, prowadzenie rankingu, jakieś nominacje, wirtualne nagrody w postaci nalepki "dzielnego pacjenta" za najlepszą grę, mogłoby na dłuższą metę nieco odmienić rolę serwisu. Ludzie zbieraliby się tu, by promować swoje produkcje, a renoma by logarytmicznie rosła. Mówię tu o katalogu takiego rodzaju. Myślę, że wyglądałoby to bardzo przystępnie, a jakieś nagrody i certyfikaty jakości można by było umieszczać w rogu miniaturki, do tego wysuwane okienko informacji po najechaniu na grę i picuś glancuś. A na nawigacji pojawiałoby się kółeczko-notyfikacja, gdyby nowa gra została dodana od ostatnich odwiedzin. Co wy na to? No i wybaczcie niedbałość, nie chciało mi się na concept art już gier selekcjonować.

 

ech, uploader błąd wywala, macie link z imgura byPYTn3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

zgadzam się, należy. Leciałem na szybko w powerpointcie na starym kompie w pracy. IMO gdyby były delikatniejsze te zaokrąglenia i odległości mniejsze to by nie było tak źle, ale twoja propozycja znacznie bardziej mi smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

no to ja jeszcze proponuję takie małe okienko opisowe po najechaniu. Brakuje tam może jakiegoś przycisku "przejdź do gry", ale czaicie concept

sjYotY2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...