Skocz do zawartości

Co tu się dzieje?!


Uzjel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Chronologia konfiguracji na najbliższe dni:

1) Logowanie + recaptcha (już w tej chwili włączony tryb najpopularniejszy z tym guzikiem, że nie jest się robotem).

2) Pousuwamy konta botów, bo w tym roku było ich zatrzęsienie.

3) Włączymy integrację logowania z facebookiem + google id

4) Trzeba zająć się nowym formatem rang.

5) Sygnatury były domyślnie wyłączone i nie mam pojęcia czy te ze starego skryptu się skonwertowały i były kompatybline.

6) Nie ma emot, trzeba będzie dokonfigurować.

7) Dojdzie system reputacji i reakcji.

8) Język polski.

Rzeczy, które zmieniły się bezpowrotnie:

1) Brak funkcjonalności znajomych. W zamian za to można śledzić konkretne osoby (funkcjonalność followers / following).

2) W starej wersji forum każdy użytkownik był określany poprzez user name i display name. Zmienne te zostały scalone i jako domyślnie ustawiliśmy stare wartości display name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość mi się podoba, ale powiedzcie mi jak są wyróżnione tematy, w których mam coś nieprzeczytanego? Bo w poprzedniej wersji po lewej było małe okno z ostatnimi tematami a te  nieprzeczytane miały pogrubione tytuły. Teraz też jest sekcja najnowsze wpisy, ale pogrubienie nie wydaje się wprost związane z nieprzeczytaniem. Jak jakiś czas temu wszedłem to wszystko miałem bez pogrubienia, teraz w części czcionka jest pogrubiona, ale nie pojawiły się nowe posty. Wchodzę w taki temat wracam do głównej forum a pogrubienie jak było tak jest (ale jak po napisaniu tego posta - po kilku minutach - testowo wszedłem na główną to pogrubiony był tylko temat gdzie coś doszło, ale po przeczytaniu pogrubienie nie znikło...) . Jakieś opóźnienie tu jest? O co chodzi?

 

Mogę teraz oczywiście wejść w sekcję Aktywność, ale tam jednak chaos jest (albo będzie po dłuższej nieobecności przysiądę), wolałem poprzednie rozwiązanie szczerze mówiąc.

 

EDYCJA - jakieś opóźnienie jest chyba w aktualizacji "Najnowsze posty" bo nie wyświetlało się, że dodałem mojego posta (ale przy wejściu ręcznie w temat post jest). Dość męcząca sprawa szczerze mówiąc. 

 

Edytowane przez hgter
Dodatkowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Mi potrafi pokazać jak wejdę powiadomienie, kliknę je, przeczytam posta, kliknę na górze na główną i dostaję znów alert o tym samym... jeszcze gdybym wciskał wstecz, to rozumiem, że cache, no ale tak to średnio... Do tego klikanie w nowy temat nie przenosi do ostatniego posta :( A taki byłem przyzwyczajony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mam problemy ze wstawianiem komentarzy na profilach, tzn jak chce odpowiedziec to musze kilka razy naciskać bo nie łapie czasami. Ogólnie te mikroblogi profilowe to zajebisty pomysł, tylko powinny być jakoś mocniej promowane, np. Na stronie głównej forum powinno się pojawić z 5 najnowszych wpisów profilowych. Zajebista też jest ta funkcja dźwięków odpowiedzi w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
8 godzin temu, Wojo napisał:

Mam nadzieje ze strona glowna bedzie tak kozacka jak forum po update. 

 

Marzenie. Główna się niewiele zmieni. Zniknie logo GS zapewne i wróci numer wersji GMS/GMS2 (mam nadzieję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Btw. czy w tej wersji IPB są subfora i sub-subfora? To bym twórczość grup indywidualnych przeniósł w jedno subforum (albo w kluby, jeśli da się tak przenosić posty). Byłoby czytelniej bo mniej działów na głównej.

 

No i co prawda to ingerencja w kod, ale bym podmienił, żeby link do tematu był taki sam jak klikając w gwiazdkę, tak samo jak w starym IPB:image.png.ec0747b99bf4d0673e9519afa58900b4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chociaż skórkę strony zmieńcie na taką przypominającą forum, bo kurde skoro forum potrafiło się zmienić na lepsze to i główna może. Wiem, że szybko zmieniam zdanie i tylko narzekam ale mam nadzieję, że ktoś bierze pod uwagę nasze zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te facebookowe reakcje powinny zniknąć moim zdaniem. Nie dość że są krzywo przeklejone to chyba podlegaja tez prawom autorskim. 

E: Biorąc do tego pod uwagę kolorystykę forum to gmclan stanie się niedlugo drugim facebookiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Uzjel przestał(a) promować temat
  • Administratorzy

Ogólnie sprawa wygląda obecnie tak, że muszę przeanalizować i zreprodukować prawie 100 miejsc gdzie jest SQL do forum robiony i sprawdzić, czy tabela nie zmieniła nazwy, bo wygląda, że niektóre "wiszą" w bazie a już nie są potrzebne - cieżko jednak stwierdzić które, musiałbym gołe IPB 4 mieć :/

 

Tak wiec pewnie dopiero w weekend ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jak coś, to mogę podrzucić archiwum z instalką. Wydaje mi się, że nic nie wisi prócz orig.

 

update:

@gnysek: Przeanalizowałem za Ciebie forum w minutę. Nic nie wisi, wszystko co stare to orig_ibf (+x_utf to konwerter był). Cała reszta jest używana. Nie wiem co Ty tam chcesz analizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
8 godzin temu, Ranmus napisał:

Jak coś, to mogę podrzucić archiwum z instalką. Wydaje mi się, że nic nie wisi prócz orig.

 

update:

@gnysek: Przeanalizowałem za Ciebie forum w minutę. Nic nie wisi, wszystko co stare to orig_ibf (+x_utf to konwerter był). Cała reszta jest używana. Nie wiem co Ty tam chcesz analizować.

a np. ibf_members nie jest używane, zamiast tego jest ibf_core_members :) I wtedy ze złej tabeli będą brane nicki i jak ktoś nowy się zarejestruje nie będzie pokazywać jego tematów/komentarzy/shoutów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
2 godziny temu, Ignatus napisał:

Mi z jakiegoś powodu 4-5 razy wyskakiwało powiadomienie o nowych postach w tematach ale w praktyce okazywało się że nic nowego nie ma- to normalne?

 

Tak, mi się ten czarny pasek na dole pokazuje, a potem jak odświeżam to w alerty na górze to powiadomienie wchodzi, chociaż w międzyczasie już przeczytałem dany post (wygląda na to, że alert się wyświetla dopóki nie klikniesz w niego). Z tym, że nowe forum sobie w tle cały czas odświeża, wiec jak masz otwarty już jakiś temat to może uznać, że przeczytałeś temat (bo się na dole wątku pokaże "pokaż nowe odpowiedzi"). Po prostu przy przeglądaniu w kilku kartach ze względu na działanie przeglądarek, nie bardzo idzie to zrobić lepiej :)
Może kiedyś ktoś wymyśli HTML6 gdzie przeglądarka zwróci ile masz otwartych kart, albo pozwoli wykonać JS we wszystkich kartach z danej domeny na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to zdecydowanie dziwniejsze.Temat przeczytany dawno,GM zamkniety. Wchodzę kilka godzin później na GM i dopiero po kilku minutach od zalogowania wyskakuje mi powiadomienie o nowym poście- wchodze nic nie ma.W innym wypadku w ogóle na GM nie byłem tylko powiadomienie na FB wyskoczyło.I schemat tych 2 sytuacji powtórzył się kilka razy- i co ciekawe zawsze co do tego samego tematu w którym to mój post był właśnie ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...