Skocz do zawartości

GMClan.org


Uzjel

Rekomendowane odpowiedzi

Totalnie się z tym nie zgodzę, strona główna jest tak archaiczna że szkoda gadać. Ktoś nowy wchodzi i widzi pełno naćkanych niepotrzebnych przycisków i innych pierdół, wszystko jest małe co przeszkadza na monitorach dużej rozdzielczości full HD i wyższej (a rozdzielczość nadal się zwiększa) w dodatku żadne sekcje nie są wyróżnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zobaczyłem na FB to mówię wypowiem się bo czasem tu zerkam cichaczem.

 

Ja bym zostawił forum w normalnej formie a portal zmienił na blog w którym faktycznie można by było przeczytać ciekawe rzeczy o Game Makerze, ja zawsze jakoś wolałem tutoriale pisane ale rozumiem też najnowsze trendy i faktycznie z filmików na YT też da się wynieść jakąś wiedzę.

 

Nie uważam też żeby nazwa była największym problemem tego community GMClan jest dobrą nazwą, brzmi tak Geekowsko. :)

 

@I am Lord: I weź tę stronę jeszcze na smartfonie wyświetl, przecież wiadomo że obecnie większość użytkowników internetu to użytkownicy mobilni i każdy chyba ma świadomość jak działa GoogleBot. Pamiętam że jak w 2008 wpisałem GameMaker w Google i ustawiłem język na Polski to GMClan był pierwszym wynikiem teraz jest trzecim. Sam Game Maker też stracił dużo przez takie narzędzia jak Unity więc pewnie jest jakoś tak połowę rzadziej googlowany dlatego nie zamykałbym się tylko na Game Makera i dawał te tutoriale do Unity i innych silników w końcu Game Maker może być tłumaczone jako twórca gier a nie nazwa programu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No to może teraz ja się wypowiem:

 

1) Forma blogowa zabije ten serwis lub przynajmniej jeszcze bardziej zmarginalizuje.

2) Tutoriale na YT akurat wbrew większości bardzo mi się podobają. Według mnie lepiej trafiają do użytkownika i sam się na tym łapię, że wolę jednak obejrzeć jakiegoś tutka na udemy czy yt niż przeczytać artykuł. Czytać, to ja mogę dokumentację.

3) Nazwa serwisu - róbta co chceta, ale jeśli zrezygnujecie z nazwy gmclan, to domenę i tak zostawiam dla siebie.

4) Obawiam się, że jednak pogrzebiecie serwis, ale z bólem serca go oddam.

5) Discord - jako dodatek tak, jako zastępca shoutboxa nie. Shoutboxa można przecież zmodernizować na wiele sposobów dopasowując do aktualnych czasów. Na discordzie nie mam czasu siedzieć.

6) Z domeny gamemaker.pl zrezygnowałem już kilka lat temu z dwóch powodów. Po pierwsze nazwa serwisu nazwą edytora i to jeszcze bez posiadania praw, to dość delikatny temat. Po drugie chciałem otworzyć serwis na inne edytory.

 

Przez ostatnie lata miałem taką wizję serwisu:

7) gmclan.org jest ogólnym serwisem o gamedevie i webdevie. Strona główna jest agregatem kontentu z podstron tematycznych czyli gamemaker.gmclan.org, godot.gmclan.org itd.

8) Uploader udoskonalny pozostający ideowo w aktualnej formie czyli jakaś tam pojemność z limitem + wprowadzenie czasu żywotności. Jeśli dany link nie był aktywowany np. przez ostatnie 2 lata, to plik jest usuwany lub archiwizowany i dostępny na żądanie.

9) Każdy użytkownik ma prawo napisać artykuł, niusa, wrzucić plik, który następnie trafia do poczekalni, gdzie jest weryfikowany przed redaktora.

10) Każdy użytkownik ma prawo założyć podstronę, ala blog na swoje projekty + pliki.

11) Do projektów można zapraszać inne osoby i nadawać im uprawnienia. Projekty mogą być częściowo prywatne/publiczne.

12) Forum uprościć, ale ogólnie niech zostanie. Fora może nie są teraz modne, ale jednak w developerce często się przydają. Potrzeba tylko zmodernizować, dodać system lajków itd.

13) Logowanie przez googla i fb.

14) Design responsywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem shoutbox powinien zostać razem z upkiem, a obecna edycja forum może zostać. Można byłoby rozszerzyć tematykę pod inne silniki do tworzenia gier (nie tylko gm) oraz postarać się o stworzenie lepszej dokumentacji do gamemakera.

 

Można lekko zmienić stronę wejściową - można się w niej pogubić. Największą część zajmują aktualności, które są dodawane jedynie okazjonalnie. Warto byłoby podkreślić shoutbox i forum - dwa aktywne elementy. Szata graficzna jest okej, nie wymaga moim zdaniem zmiany.

 

Gmclan jest chyba jedynym bbforum które okazjonalnie lurkuje. Zamiana na wordpressa lub coś podobnego pod reddita/digga tylko by zniechęciła mnie oraz x pewnością innych użytkowników. Także, jestem przeciw tej idei.

 

Problemem jest również niski napływ nowych userów na forum. Strona na Facebooku jest, ma te ćwierć tysięca lajków, ale można ją użyć w lepszy sposób. Jakaś seria przystępnych infografik (nawet niekoniecznie o GM, mogą być jakieś ciekawostki o robieniu gier, lub jak łatwo jest zrobić jedną prostą). Bo w obecnym stanie ma post co miesiąc, który nie kontrybuje do zdobycia nowych, potencjalnych indyków.

 

No i jak już rozmawiamy o nowych użytkownikach, większość z nich stanowią boty. A pozostali mogą mieć problemy z wyświetleniem strony na komórce (aczkolwiek w przypadku forum to normalne, lecz strona główna ma ten sam problem.)

 

BTW. Drastyczne zmiany na forum częściej powodują odejście na forum większej ilości osób niż wynosi napływ. Przekonałem się o tym wiele razy, więc radzę wdrażać jakiekolwiek powoli - forum jeszcze nie umiera, aby działać gwałtownie ;)

 

Takie moje pięć groszy, bo w sumie to już mój ósmy rok na tym forum (chociaż bardziej bierny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@asdMaciej

 

Dzięki za opinię, masz rację co do drastycznych zmian. Nigdy nie byłem ich zwolennikiem, chyba że są zwyczajnie dobre. Jeśli chodzi o silnik strony to kompletnie do wymiany, ale żeby nie było terapii szokowej, to ładnie zaprojektować coś takiego, co nawiązuje do tego co mamy teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
W skrócie Ranma miał wizję stworzyć warsztat.gd niestety nie podołał. Po co teraz tworzyć drugi taki sam serwis? Może by i było na nim mniej jadu niż tam ale daleko byłby w tyle.

Nie wiem jak wygląda warsztat, więc wszedłem na chwilę i rzeczywiście coś podobnego, ale ja jednak trochę inaczej to sobie wyobrażam. Poza tym warsztat jest **ujowy i nawet super pomysł można spartolić złym wykonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
24 minutes ago, Piedro said:

Moim zdaniem pomysł Ranmusa jest najlepszym rozwiązaniem; a co do poradników w formie wideo.... preferuję tutki pisane.

Czyli tak jak ja. Dlatego stwierdziłem, ze najlepiej zrobić tutka pisanego i osadzić  w nim youtube, a na youtube wtedy pod filmem linkować do tego artykułu. Każdy dostanie co chce i nikt nie będzie skrzywdzony :) I jeszcze zaleta bo skopiować kod łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...